Bilecik Merkez 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Bilecik Merkez sonuçlarında Hayır %53,4 ile birinci, Evet %46,6 ile ikinci; fark 6,8 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%42,1) 11,3 puan üstünde. 67 mahalle ve köy arasından 31'inde Hayır önde. Hayır en güçlü Hasandere Köyü (%87,5); Evet en güçlü Necmiyeköy (%96,1). Katılım %85,7 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bilecik Merkez 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Bilecik Merkez, Bilecik, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Bilecik Merkez | Bilecik | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 18.327 | %53,4 | %50,5 | %42,1 | +11,3 |
| Evet | 15.994 | %46,6 | %49,5 | %57,9 | −11,3 |
Bilecik Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 144 | 41.089 | 35.233 | %85,7 | 34.321 | 912 |
Bilecik Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abadiye Köyü | Evet | %14,7 | %85,3 | %89,6 | 193 |
| Abbaslık Köyü | Evet | %38,7 | %61,3 | %85,4 | 89 |
| Ahmetpınar Köyü | Hayır | %51,9 | %48,1 | %96,7 | 61 |
| Alpağut Köyü | Hayır | %51,9 | %48,1 | %96,2 | 287 |
| Aşağıköy | Evet | %41,8 | %58,2 | %88,7 | 862 |
| Ayvacık Köyü | Evet | %20,4 | %79,6 | %100,0 | 54 |
| Bahçecik Köyü | Evet | %25,0 | %75,0 | %94,3 | 105 |
| Bahçelievler Mahallesi | Evet | %48,6 | %51,4 | %76,7 | 3.643 |
| Başköy | Hayır | %80,6 | %19,4 | %90,3 | 186 |
| Bayırköy-Fatih Mahallesi | Hayır | %52,9 | %47,1 | %87,6 | 696 |
| Bayırköy-Gazi Mahallesi | Hayır | %61,2 | %38,8 | %88,9 | 719 |
| Bekdemir Köyü | Hayır | %62,1 | %37,9 | %85,2 | 81 |
| Beşiktaş Mahallesi | Evet | %48,9 | %51,1 | %80,3 | 2.221 |
| Beyce Köyü | Hayır | %52,4 | %47,6 | %90,1 | 263 |
| Cumalı Köyü | Evet | %22,1 | %77,9 | %87,9 | 149 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %59,8 | %40,2 | %86,1 | 3.118 |
| Çakırpınar Köyü | Evet | %34,8 | %65,2 | %95,9 | 49 |
| Çavuşköy | Evet | %38,7 | %61,3 | %88,3 | 137 |
| Çukurören Köyü | Evet | %42,2 | %57,8 | %98,8 | 240 |
| Deresakarı Köyü | Evet | %39,5 | %60,5 | %94,4 | 319 |
| Dereşemsettin Köyü | Evet | %48,8 | %51,2 | %97,6 | 83 |
| Elmabahçe Köyü | Evet | %33,8 | %66,3 | %92,0 | 87 |
| Erkoca Köyü | Hayır | %73,7 | %26,3 | %96,4 | 83 |
| Ertuğrulgazi Mahallesi | Hayır | %52,3 | %47,7 | %84,1 | 4.244 |
| Gazipaşa Mahallesi | Hayır | %69,0 | %31,0 | %83,4 | 2.412 |
| Gökpınar Köyü | Evet | %15,9 | %84,1 | %93,8 | 97 |
| Gülümbe Köyü | Hayır | %53,0 | %47,0 | %90,5 | 598 |
| Hasandere Köyü | Hayır | %87,5 | %12,5 | %80,0 | 40 |
| Hürriyet 1.osb Mahallesi | — | %0,0 | %0,0 | %0,0 | 11 |
| Hürriyet Mahallesi | Evet | %47,8 | %52,2 | %83,0 | 3.170 |
| İkizce Köyü | Evet | %11,4 | %88,6 | %94,1 | 102 |
| İlyasbey Köyü | Hayır | %83,3 | %16,7 | %92,3 | 91 |
| İlyasça Köyü | Evet | %42,0 | %58,0 | %92,2 | 322 |
| İsmetpaşa Mahallesi | Hayır | %62,3 | %37,7 | %86,5 | 4.359 |
| İstasyon Mahallesi | Hayır | %66,0 | %34,0 | %88,8 | 1.059 |
| İstiklal Mahallesi | Hayır | %61,8 | %38,2 | %80,9 | 1.506 |
| Kapaklı Köyü | Hayır | %86,5 | %13,5 | %100,0 | 54 |
| Karaağaç Köyü | Evet | %23,1 | %76,9 | %98,9 | 92 |
| Kavaklı Köyü | Evet | %48,2 | %51,8 | %93,8 | 162 |
| Kendirli Köyü | Evet | %7,9 | %92,1 | %91,7 | 144 |
| Kepirler Köyü | Evet | %29,3 | %70,7 | %103,6 | 56 |
| Kınık Köyü | Evet | %16,5 | %83,5 | %100,9 | 108 |
| Kızıldamlar Köyü | Hayır | %62,1 | %37,9 | %87,1 | 255 |
| Koyunköy | Hayır | %64,8 | %35,2 | %94,8 | 191 |
| Kurtköy | Hayır | %70,1 | %29,9 | %91,6 | 394 |
| Kuyubaşı Köyü | Hayır | %62,5 | %37,5 | %114,3 | 14 |
| Künceğiz Köyü | Hayır | %65,5 | %34,5 | %89,2 | 65 |
| Küplü Köyü | Hayır | %55,9 | %44,1 | %92,1 | 516 |
| Necmiyeköy | Evet | %3,9 | %96,1 | %98,7 | 78 |
| Okluca Köyü | Evet | %44,3 | %55,7 | %92,0 | 100 |
| Orhangazi Mahallesi | Hayır | %62,2 | %37,8 | %88,9 | 333 |
| Osmangazi Mahallesi | Hayır | %58,2 | %41,8 | %84,7 | 2.319 |
| Ören Köyü | Evet | %33,3 | %66,7 | %100,0 | 54 |
| Pelitözü Köyü | Evet | %33,9 | %66,1 | %87,8 | 746 |
| Sarmaşık Köyü | Evet | %48,3 | %51,7 | %92,2 | 64 |
| Selbükü Köyü | Hayır | %59,3 | %40,7 | %88,9 | 99 |
| Selöz Köyü | Hayır | %57,1 | %42,9 | %88,5 | 130 |
| Sütlük Köyü | Hayır | %57,8 | %42,2 | %87,8 | 74 |
| Şükraniye Köyü | Evet | %24,7 | %75,3 | %86,4 | 110 |
| Taşçılar Köyü | Evet | %47,5 | %52,5 | %90,1 | 212 |
| Ulupınar Köyü | Evet | %40,5 | %59,5 | %95,4 | 87 |
| Vezirhan-Ertuğrulgazi Mahallesi | Evet | %15,4 | %84,6 | %105,4 | 37 |
| Vezirhan-İstasyon Mahallesi | Hayır | %65,6 | %34,4 | %90,5 | 241 |
| Vezirhan-Köprülü Mehmet Paşa Mahallesi | Hayır | %51,4 | %48,6 | %88,9 | 928 |
| Vezirhan-Mahan Mahallesi | Evet | %31,3 | %68,7 | %92,1 | 328 |
| Vezirhan-Yeni Mahallesi | Evet | %46,7 | %53,3 | %90,6 | 754 |
| Yeniköy | Evet | %41,3 | %58,7 | %94,1 | 608 |
İlgili sonuçlar