Genç 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Genç sonuçlarında Evet %98,6 ile birinci, Hayır %1,4 ile ikinci; fark 97,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 40,7 puan üstünde. 75 mahalle ve köy arasından 75'inde Evet önde. Evet en güçlü Alaaddin Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Servi-Yeniçevre Mahallesi (%17,8). Katılım %85,4 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Genç 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Genç, Bingöl, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Genç | Bingöl | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 18.361 | %98,6 | %95,3 | %57,9 | +40,7 |
| Hayır | 266 | %1,4 | %4,7 | %42,1 | −40,7 |
Genç seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 107 | 22.144 | 18.904 | %85,4 | 18.627 | 277 |
Genç mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alaaddin Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %106,0 | 182 |
| Ardıçdibi Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %104,5 | 111 |
| Balgöze Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %99,2 | 245 |
| Bayırlı Köyü | Evet | %99,5 | %0,5 | %100,5 | 193 |
| Binekli Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %95,7 | 208 |
| Bulgurluk Köyü | Evet | %95,0 | %5,0 | %82,7 | 98 |
| Büyükçağ Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %73,9 | 69 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %98,1 | %1,9 | %78,5 | 1.901 |
| Çamlıyurt Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %102,8 | 36 |
| Çanakçı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %98,4 | 249 |
| Çaybaşı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,6 | 85 |
| Çaytepe-Söğütlü Mahallesi | Evet | %98,5 | %1,5 | %96,9 | 811 |
| Çevirme Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %82,9 | 181 |
| Çobançeşmesi Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %113,3 | 15 |
| Dedebağı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %88,9 | 27 |
| Dereköy | Evet | %90,7 | %9,3 | %101,4 | 74 |
| Dikpınar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %84,6 | 13 |
| Dilektaşı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,7 | 346 |
| Direkli Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %95,3 | 215 |
| Doğanca Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %69,2 | 305 |
| Doğanevler Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %95,9 | 74 |
| Doğanlı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %33,3 | 21 |
| Döşekkaya Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %101,4 | 71 |
| Elmagünü Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %98,0 | 99 |
| Ericek Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %104,8 | 42 |
| Eskibağ Köyü | Evet | %99,0 | %1,0 | %101,9 | 103 |
| Gerçekli Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %86,1 | 115 |
| Geyikdere Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %61,9 | 63 |
| Gönülaçan Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %102,9 | 138 |
| Gözertepe Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %108,9 | 79 |
| Gözütok Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %98,5 | 130 |
| Günkondu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 136 |
| Güzeldere Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %94,6 | 148 |
| Harmancık Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,7 | 140 |
| Karcı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 27 |
| Kavaklı Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %101,4 | 147 |
| Keklikdere Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %94,1 | 170 |
| Kepçeli Köyü | Evet | %97,3 | %2,7 | %99,7 | 337 |
| Koçsırtı Köyü | Evet | %99,5 | %0,5 | %99,5 | 187 |
| Kültür Mahallesi | Evet | %97,2 | %2,8 | %79,2 | 3.980 |
| Meşedalı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,5 | 199 |
| Mollaibrahim Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %154,5 | 11 |
| Pınaraltı Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %95,1 | 41 |
| Sağgöze Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %48,1 | 77 |
| Sarıbudak Köyü | Evet | %96,1 | %3,9 | %108,5 | 71 |
| Sarısaman Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %104,4 | 45 |
| Sarmakaya Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %95,4 | 65 |
| Servi-Bahçebaşı Mahallesi | Evet | %99,1 | %0,9 | %100,0 | 108 |
| Servi-Doğukent Mahallesi | Evet | %86,8 | %13,2 | %87,7 | 130 |
| Servi-Doludere Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,8 | 118 |
| Servi-Kültür Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %87,2 | 117 |
| Servi-S.şefik Dursun Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %95,3 | 107 |
| Servi-Yeniçevre Mahallesi | Evet | %82,2 | %17,8 | %107,0 | 142 |
| Servi-Yenişehir Mahallesi | Evet | %97,4 | %2,6 | %88,7 | 487 |
| Sırmalıoya Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %101,0 | 100 |
| Soğukpınar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %140,0 | 10 |
| Sürekli Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %81,0 | 121 |
| Şehitköy | Evet | %99,2 | %0,8 | %88,7 | 274 |
| Şehittepe Köyü | Evet | %99,0 | %1,0 | %92,7 | 109 |
| Tarlabaşı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,5 | 239 |
| Üçgül Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 169 |
| Yağızca Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %99,2 | 266 |
| Yatansöğüt Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,5 | 199 |
| Yaydere Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %94,9 | 98 |
| Yayla Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %44,1 | 624 |
| Yazılı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %121,2 | 33 |
| Yazkonağı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %80,6 | 304 |
| Yelkaya Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %101,1 | 90 |
| Yenisu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 129 |
| Yenişehir Mahallesi | Evet | %99,0 | %1,0 | %81,1 | 5.511 |
| Yeniyazı Köyü | Evet | %99,2 | %0,8 | %55,9 | 220 |
| Yeşildere Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %104,5 | 44 |
| Yiğitbaşı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 205 |
| Yolaçtı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %94,9 | 39 |
| Yoldaşan Mahallesi | Evet | %96,8 | %3,2 | %87,3 | 71 |
İlgili sonuçlar