Ayvacık 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Ayvacık sonuçlarında Hayır %63,9 ile birinci, Evet %36,1 ile ikinci; fark 27,8 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%42,1) 21,7 puan üstünde. 71 mahalle ve köy arasından 47'sinde Hayır önde. Hayır en güçlü Uzunalan Köyü (%97,8); Evet en güçlü Bilaller Köyü (%88,6). Katılım %88,3 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ayvacık 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Ayvacık, Çanakkale, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Ayvacık | Çanakkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 13.180 | %63,9 | %59,9 | %42,1 | +21,7 |
| Evet | 7.449 | %36,1 | %40,1 | %57,9 | −21,7 |
Ayvacık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 108 | 23.837 | 21.048 | %88,3 | 20.629 | 419 |
Ayvacık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adatepe Köyü | Hayır | %73,9 | %26,1 | %93,2 | 339 |
| Ahmetçe Köyü | Evet | %37,8 | %62,2 | %88,8 | 507 |
| Ahmetler Köyü | Evet | %46,8 | %53,2 | %90,4 | 52 |
| Akçin Köyü | Hayır | %61,1 | %38,9 | %98,1 | 160 |
| Arıklı Köyü | Hayır | %82,2 | %17,8 | %92,0 | 163 |
| Babadere Köyü | Hayır | %71,8 | %28,2 | %92,2 | 141 |
| Babakale Köyü | Hayır | %80,1 | %19,9 | %85,0 | 380 |
| Bademli Köyü | Hayır | %51,6 | %48,4 | %89,7 | 214 |
| Baharlar Köyü | Hayır | %52,9 | %47,1 | %94,2 | 121 |
| Bahçedere Köyü | Hayır | %93,1 | %6,9 | %99,5 | 221 |
| Balabanlı Köyü | Hayır | %61,1 | %38,9 | %95,8 | 191 |
| Behram Köyü | Hayır | %72,2 | %27,8 | %84,5 | 478 |
| Bektaş Köyü | Hayır | %78,6 | %21,4 | %93,4 | 303 |
| Bilaller Köyü | Evet | %11,4 | %88,6 | %98,5 | 137 |
| Budaklar Köyü | Hayır | %62,1 | %37,9 | %100,0 | 31 |
| Büyükhusun Köyü | Hayır | %65,6 | %34,4 | %91,3 | 277 |
| Cemaller Köyü | Evet | %44,4 | %55,6 | %108,0 | 25 |
| Çakmaklar Köyü | Hayır | %71,4 | %28,6 | %100,0 | 42 |
| Çaltı Köyü | Hayır | %50,0 | %50,0 | %95,8 | 119 |
| Çamkalabak Köyü | Evet | %45,9 | %54,1 | %91,7 | 448 |
| Çamköy | Evet | %44,4 | %55,6 | %87,7 | 65 |
| Çınarpınar Köyü | Hayır | %61,5 | %38,5 | %98,1 | 161 |
| Demirci Köyü | Evet | %48,0 | %52,0 | %98,1 | 103 |
| Dibekli Köyü | Hayır | %68,6 | %31,4 | %93,4 | 76 |
| Erecek Köyü | Evet | %46,6 | %53,4 | %98,9 | 90 |
| Fatih Mahallesi | Hayır | %68,0 | %32,0 | %83,9 | 1.348 |
| Gülpınar-Atatürk Mahallesi | Hayır | %74,1 | %25,9 | %83,6 | 910 |
| Gülpınar-Kızılkeçili Mahallesi | Evet | %46,3 | %53,7 | %92,9 | 182 |
| Güzelköy | Hayır | %95,2 | %4,8 | %95,5 | 198 |
| Hamdibey Mahallesi | Hayır | %61,4 | %38,6 | %85,1 | 2.818 |
| Hüseyinfakı Köyü | Evet | %47,5 | %52,5 | %96,4 | 84 |
| İlyasfakı Köyü | Evet | %33,3 | %66,7 | %100,0 | 139 |
| Kayalar Köyü | Evet | %44,0 | %56,0 | %91,0 | 178 |
| Keçikaya Köyü | Evet | %17,4 | %82,6 | %98,6 | 72 |
| Kestanelik Köyü | Hayır | %63,5 | %36,5 | %100,0 | 75 |
| Kırca Köyü | Hayır | %54,5 | %45,5 | %97,1 | 35 |
| Kısacık Köyü | Evet | %20,2 | %79,8 | %97,1 | 103 |
| Kocaköy | Hayır | %58,2 | %41,8 | %84,6 | 201 |
| Korubaşı Köyü | Hayır | %56,3 | %43,7 | %93,2 | 428 |
| Koyunevi Köyü | Hayır | %75,3 | %24,7 | %92,3 | 181 |
| Kozlu Köyü | Hayır | %53,6 | %46,4 | %94,5 | 236 |
| Kösedere Köyü | Hayır | %68,7 | %31,3 | %90,2 | 757 |
| Kulfal Köyü | Evet | %43,3 | %56,7 | %101,6 | 62 |
| Kuruoba Köyü | Evet | %48,2 | %51,8 | %96,5 | 144 |
| Küçükçetmi Köyü | Hayır | %65,6 | %34,4 | %95,7 | 211 |
| Küçükhusun Köyü | Evet | %44,8 | %55,2 | %95,8 | 166 |
| Küçükkuyu-Gökçetepe Mahallesi | Hayır | %68,7 | %31,3 | %85,9 | 2.386 |
| Küçükkuyu-Mıhlı Mahallesi | Hayır | %75,4 | %24,6 | %78,7 | 1.226 |
| Küçükkuyu-Sahil Mahallesi | Hayır | %76,9 | %23,1 | %84,7 | 1.409 |
| Misvak Köyü | Hayır | %53,2 | %46,8 | %91,5 | 177 |
| Naldöken Köyü | Hayır | %70,5 | %29,5 | %93,2 | 339 |
| Nusratlı Köyü | Hayır | %81,1 | %18,9 | %89,4 | 161 |
| Paşaköy | Evet | %23,2 | %76,8 | %92,7 | 413 |
| Pınardere Köyü | Evet | %21,3 | %78,8 | %97,6 | 83 |
| Sapanca Köyü | Evet | %48,1 | %51,9 | %95,1 | 225 |
| Sazlı Köyü | Hayır | %75,4 | %24,6 | %92,1 | 433 |
| Söğütlü Köyü | Evet | %43,3 | %56,7 | %91,2 | 136 |
| Süleymanköy | Hayır | %70,0 | %30,0 | %98,2 | 112 |
| Şapköy | Evet | %45,6 | %54,4 | %96,6 | 59 |
| Tabaklar Köyü | Evet | %14,3 | %85,7 | %93,3 | 15 |
| Tamış Köyü | Evet | %47,9 | %52,1 | %94,3 | 210 |
| Tartaşık Köyü | Hayır | %53,2 | %46,8 | %94,2 | 69 |
| Taşağıl Köyü | Hayır | %73,9 | %26,1 | %90,2 | 51 |
| Taşboğaz Köyü | Hayır | %53,5 | %46,5 | %98,0 | 102 |
| Tuzla Köyü | Hayır | %70,4 | %29,6 | %93,5 | 493 |
| Tuztaşı Köyü | Hayır | %91,8 | %8,2 | %93,7 | 79 |
| Uzunalan Köyü | Hayır | %97,8 | %2,2 | %101,5 | 136 |
| Ümmühan Mahallesi | Hayır | %63,6 | %36,4 | %77,9 | 1.466 |
| Yeniçam Köyü | Hayır | %63,3 | %36,7 | %96,4 | 83 |
| Yeşilyurt Köyü | Hayır | %84,0 | %16,0 | %88,2 | 136 |
| Yukarıköy | Hayır | %62,8 | %37,2 | %94,4 | 466 |
İlgili sonuçlar