Hani 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Hani sonuçlarında Evet %98,5 ile birinci, Hayır %1,5 ile ikinci; fark 97,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 40,7 puan üstünde. 26 mahalle ve köy arasından 26'sında Evet önde. Evet en güçlü Akçayurt Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Soylu Köyü (%4,8). Katılım %50,6 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hani 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Hani, Diyarbakır, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Hani | Diyarbakır | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 7.880 | %98,5 | %93,9 | %57,9 | +40,7 |
| Hayır | 117 | %1,5 | %6,1 | %42,1 | −40,7 |
Hani seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 51 | 16.300 | 8.246 | %50,6 | 7.997 | 249 |
Hani mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abacılar Köyü | Evet | %99,0 | %1,0 | %84,9 | 478 |
| Akçayurt Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %52,1 | 73 |
| Anıl Köyü | Evet | %96,7 | %3,3 | %52,8 | 870 |
| Belen Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %30,9 | 777 |
| Çardaklı Köyü | Evet | %99,1 | %0,9 | %58,3 | 812 |
| Çarşı Mahallesi | Evet | %98,4 | %1,6 | %45,9 | 283 |
| Çukurköy | Evet | %99,7 | %0,3 | %66,4 | 548 |
| Dereli Mahallesi | Evet | %97,6 | %2,4 | %52,3 | 579 |
| Gömeç Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %2,6 | 154 |
| Gürbüz-Sancak Mahallesi | Evet | %99,7 | %0,3 | %83,3 | 2.179 |
| Kalaba Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %42,0 | 207 |
| Kaledibi Köyü | Evet | %99,3 | %0,7 | %71,5 | 417 |
| Kırım Köyü | Evet | %97,7 | %2,3 | %14,7 | 590 |
| Kuyular-Ziyaret Mahallesi | Evet | %99,5 | %0,5 | %61,8 | 1.647 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %96,4 | %3,6 | %38,3 | 2.677 |
| Okurköy | Evet | %100,0 | %0,0 | %63,2 | 76 |
| Serenköy | Evet | %100,0 | %0,0 | %1,6 | 189 |
| Sergen Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %41,7 | 678 |
| Soylu Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %58,6 | 186 |
| Süslü Köyü | Evet | %99,1 | %0,9 | %42,5 | 266 |
| Topçular Köyü | Evet | %98,9 | %1,1 | %61,0 | 454 |
| Uzunlar Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %31,1 | 389 |
| Veziri Mahallesi | Evet | %96,6 | %3,4 | %42,3 | 220 |
| Yayvan Köyü | Evet | %98,1 | %1,9 | %14,5 | 372 |
| Yukarıturalı Köyü | Evet | %98,9 | %1,1 | %22,0 | 418 |
| Zirve Mahallesi | Evet | %98,7 | %1,3 | %40,2 | 761 |
İlgili sonuçlar