Cumayeri 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Cumayeri sonuçlarında Evet %74,8 ile birinci, Hayır %25,2 ile ikinci; fark 49,5 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 16,9 puan üstünde. 26 mahalle ve köy arasından 24'ünde Evet önde. Evet en güçlü Yenitepe Köyü (%95,2); Hayır en güçlü Yeşiltepe Köyü (%56,1). Katılım %83,5 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Cumayeri 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Cumayeri, Düzce, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Cumayeri | Düzce | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 5.519 | %74,8 | %72,5 | %57,9 | +16,9 |
| Hayır | 1.864 | %25,2 | %27,5 | %42,1 | −16,9 |
Cumayeri seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 38 | 8.966 | 7.489 | %83,5 | 7.383 | 106 |
Cumayeri mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Köyü | Evet | %94,6 | %5,4 | %94,1 | 118 |
| Avlayan Köyü | Evet | %85,2 | %14,8 | %95,0 | 457 |
| Büyükmelen Köyü | Evet | %76,4 | %23,6 | %84,8 | 66 |
| Çamlıpınar Köyü | Evet | %78,3 | %21,7 | %92,4 | 92 |
| Çelikdere Köyü | Evet | %62,8 | %37,2 | %79,6 | 98 |
| Çevrik Mahallesi | Evet | %78,8 | %21,2 | %80,0 | 1.342 |
| Dokuzdeğirmen Köyü | Evet | %92,0 | %8,0 | %88,0 | 284 |
| Esentepe Köyü | Evet | %90,1 | %9,9 | %100,0 | 74 |
| Hamascık Köyü | Evet | %73,4 | %26,6 | %90,8 | 251 |
| Harmankaya Köyü | Evet | %59,3 | %40,7 | %88,7 | 62 |
| Iğdır Köyü | Evet | %95,0 | %5,0 | %93,4 | 152 |
| Kızılüzüm Köyü | Evet | %76,0 | %24,0 | %89,7 | 136 |
| Mehmet Akif Mahallesi | Evet | %80,0 | %20,0 | %78,1 | 780 |
| Mısırlık Köyü | Evet | %84,2 | %15,8 | %82,6 | 195 |
| Ordulukaradere Köyü | Evet | %94,2 | %5,8 | %83,7 | 190 |
| Orta Mahallesi | Evet | %69,1 | %30,9 | %78,0 | 1.707 |
| Ören Köyü | Evet | %60,2 | %39,8 | %85,2 | 384 |
| Sırtpınar Köyü | Hayır | %48,8 | %51,2 | %85,0 | 100 |
| Subaşı Köyü | Evet | %83,0 | %17,0 | %87,7 | 155 |
| Taşlık Köyü | Evet | %53,7 | %46,3 | %97,0 | 99 |
| Üvezbeli Köyü | Evet | %78,7 | %21,3 | %77,6 | 125 |
| Yaka Mahallesi | Evet | %71,9 | %28,1 | %84,8 | 923 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %68,7 | %31,3 | %76,9 | 597 |
| Yenitepe Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %99,3 | 152 |
| Yeşiltepe Köyü | Hayır | %43,9 | %56,1 | %93,0 | 71 |
| Yukarıavlayan Köyü | Evet | %54,3 | %45,7 | %89,9 | 356 |
İlgili sonuçlar