Şehitkamil 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Şehitkamil sonuçlarında Evet %71,0 ile birinci, Hayır %29,0 ile ikinci; fark 41,9 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 13,1 puan üstünde. 143 mahalle ve köy arasından 132'sinde Evet önde. Evet en güçlü Beyreli Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Boyno Köyü (%81,0). Katılım %71,1 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şehitkamil 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Şehitkamil, Gaziantep, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Şehitkamil | Gaziantep | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 173.995 | %71,0 | %69,8 | %57,9 | +13,1 |
| Hayır | 71.212 | %29,0 | %30,2 | %42,1 | −13,1 |
Şehitkamil seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 916 | 352.767 | 250.851 | %71,1 | 245.207 | 5.644 |
Şehitkamil mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| 29 Ekim Mahallesi | Evet | %87,7 | %12,3 | %73,4 | 6.285 |
| 8 Şubat Mahallesi | Evet | %82,9 | %17,1 | %63,8 | 6.242 |
| Acaroba Köyü | Evet | %69,5 | %30,5 | %87,0 | 208 |
| Akçaburç Köyü | Evet | %83,1 | %16,9 | %89,0 | 390 |
| Akçagöze Köyü | Evet | %69,5 | %30,5 | %92,3 | 596 |
| Aktoprak Mahallesi | Evet | %55,3 | %44,7 | %83,0 | 698 |
| Aşağı Arıl Mahallesi | Evet | %79,4 | %20,6 | %58,4 | 873 |
| Atabek Mahallesi | Evet | %76,9 | %23,1 | %87,1 | 758 |
| Atakent Mahallesi | Evet | %71,9 | %28,1 | %67,9 | 7.059 |
| Atalar Köyü | Evet | %64,8 | %35,2 | %88,1 | 1.067 |
| Atatürk Mahallesi | Evet | %57,1 | %42,9 | %74,3 | 11.347 |
| Aydınlar Mahallesi | Evet | %92,5 | %7,5 | %54,2 | 2.714 |
| Aydıntepe Mahallesi | Evet | %73,8 | %26,2 | %73,6 | 2.915 |
| Bağbaşı Köyü | Evet | %73,5 | %26,5 | %72,8 | 1.103 |
| Batıkent Mahallesi | Evet | %54,3 | %45,7 | %76,6 | 12.071 |
| Battal Köyü | Evet | %66,1 | %33,9 | %82,0 | 451 |
| Bayatlı Köyü | Hayır | %38,0 | %62,0 | %85,9 | 376 |
| Bedirköy Mahallesi | Evet | %65,9 | %34,1 | %71,2 | 333 |
| Belkız Mahallesi | Evet | %78,5 | %21,5 | %59,2 | 4.650 |
| Beykent Mahallesi | Evet | %79,6 | %20,4 | %75,1 | 2.469 |
| Beylerbeyi Mahallesi | Evet | %65,2 | %34,8 | %90,7 | 1.594 |
| Beyreli Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %95,6 | 275 |
| Bilek Mahallesi | Evet | %74,9 | %25,1 | %71,2 | 1.215 |
| Boyno Köyü | Hayır | %19,0 | %81,0 | %83,4 | 151 |
| Boyno Mahallesi | Evet | %72,8 | %27,2 | %75,7 | 8.791 |
| Bozobası Köyü | Evet | %96,6 | %3,4 | %92,6 | 95 |
| Budak Mahallesi | Evet | %56,3 | %43,7 | %74,3 | 2.523 |
| Burak Mahallesi | Evet | %82,1 | %17,9 | %62,2 | 3.093 |
| Büyükpınar Köyü | Evet | %97,5 | %2,5 | %98,3 | 948 |
| Cerityeniyapan Köyü | Evet | %93,3 | %6,7 | %95,4 | 414 |
| Çağkuyu Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %94,8 | 268 |
| Çağlayan Mahallesi | Evet | %71,3 | %28,7 | %73,0 | 2.757 |
| Çakmak Mahallesi | Evet | %68,7 | %31,3 | %73,9 | 2.513 |
| Çıksorut Mahallesi | Evet | %74,6 | %25,4 | %71,4 | 3.201 |
| Değirmiçem Mahallesi | Hayır | %50,0 | %50,0 | %70,7 | 9.768 |
| Dımışkılı Mahallesi | Evet | %75,4 | %24,6 | %101,0 | 199 |
| Durnalık Köyü | Evet | %77,2 | %22,8 | %94,8 | 153 |
| Dülük Köyü | Evet | %71,7 | %28,3 | %91,1 | 1.179 |
| Dülükbaba Mahallesi | Evet | %65,8 | %34,2 | %71,8 | 4.009 |
| Dündarlı Köyü | Evet | %88,1 | %11,9 | %88,1 | 134 |
| Emek Mahallesi | Evet | %51,6 | %48,4 | %71,8 | 6.709 |
| Erikli Mahallesi | Evet | %66,4 | %33,6 | %94,0 | 466 |
| Eskişarkaya Köyü | Evet | %91,6 | %8,4 | %99,3 | 278 |
| Eydibaba Mahallesi | Evet | %65,8 | %34,2 | %73,0 | 2.542 |
| Eyüpsultan Mahallesi | Evet | %77,5 | %22,5 | %68,2 | 7.692 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %51,9 | %48,1 | %72,2 | 6.833 |
| Fevzi Paşa Mahallesi | Evet | %67,1 | %32,9 | %68,4 | 1.666 |
| Gazi Mahallesi | Hayır | %47,8 | %52,2 | %76,4 | 5.196 |
| Gazikent Mahallesi | Evet | %75,1 | %24,9 | %63,4 | 8.452 |
| Girne Mahallesi | Evet | %80,3 | %19,7 | %77,0 | 4.278 |
| Göksüncük Mahallesi | Evet | %73,5 | %26,5 | %90,7 | 918 |
| Göllüce Mahallesi | Evet | %90,0 | %10,0 | %55,7 | 7.764 |
| Göztepe Mahallesi | Evet | %58,4 | %41,6 | %69,2 | 3.116 |
| Günbulur Köyü | Evet | %57,3 | %42,7 | %83,5 | 266 |
| Güngürge Köyü | Evet | %60,7 | %39,3 | %85,9 | 546 |
| Güvenevler Mahallesi | Evet | %57,7 | %42,3 | %71,8 | 12.955 |
| Güzelyurt Mahallesi | Evet | %88,7 | %11,3 | %73,5 | 5.831 |
| Hacıbaba Mahallesi | Evet | %76,7 | %23,3 | %68,3 | 4.876 |
| Hacıkamber Mahallesi | Evet | %55,2 | %44,8 | %83,6 | 347 |
| Hasırcıoğlu Mahallesi | Evet | %81,1 | %18,9 | %66,2 | 4.923 |
| Hürriyet Mahallesi | Evet | %65,0 | %35,0 | %70,7 | 3.702 |
| Işıklı Mahallesi | Evet | %80,5 | %19,5 | %91,1 | 1.312 |
| İbrahimli Mahallesi | Evet | %88,0 | %12,0 | %96,0 | 495 |
| İbrahimşehir Mahallesi | Hayır | %28,5 | %71,5 | %85,5 | 227 |
| İncesu Köyü | Evet | %65,2 | %34,8 | %93,4 | 488 |
| İncili Pınar Mahallesi | Evet | %58,8 | %41,2 | %71,4 | 1.962 |
| İncilikaya Mahallesi | Evet | %77,6 | %22,4 | %61,5 | 1.578 |
| İskenderli Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %100,0 | 62 |
| Kabasakız Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %95,7 | 162 |
| Karacaahmet Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %105,3 | 19 |
| Karacaburç Mahallesi | Evet | %83,2 | %16,8 | %91,8 | 547 |
| Karacaoğlan Mahallesi | Evet | %84,7 | %15,3 | %52,4 | 8.070 |
| Karacaören Köyü | Evet | %63,8 | %36,2 | %89,6 | 106 |
| Karadede Mahallesi | Evet | %91,4 | %8,6 | %95,1 | 285 |
| Karahüyük Mahallesi | Evet | %54,4 | %45,6 | %97,8 | 641 |
| Karakesek Köyü | Evet | %84,5 | %15,5 | %84,4 | 582 |
| Karaoğlan Mahallesi | Evet | %78,2 | %21,8 | %77,2 | 2.236 |
| Karayusuflu Köyü | Hayır | %45,5 | %54,5 | %58,0 | 119 |
| Karpuzkaya Köyü | Evet | %64,6 | %35,4 | %83,3 | 234 |
| Karşıyaka Mahallesi | Evet | %68,9 | %31,1 | %66,8 | 3.869 |
| Kayaönü Mahallesi | Evet | %75,8 | %24,2 | %73,8 | 8.338 |
| Kızık Karasakal Mahallesi | Evet | %68,6 | %31,4 | %95,3 | 170 |
| Kızıkhamurkesen Mahallesi | Evet | %55,6 | %44,4 | %86,1 | 432 |
| Kirazlıbahçe Mahallesi | Hayır | %47,3 | %52,7 | %84,8 | 982 |
| Kocatepe Mahallesi | Evet | %80,9 | %19,1 | %62,1 | 4.629 |
| Koçlu Köyü | Evet | %82,2 | %17,8 | %51,7 | 472 |
| Kozluyazı Mahallesi | Evet | %88,2 | %11,8 | %95,4 | 283 |
| Köksalan Köyü | Evet | %73,6 | %26,4 | %80,6 | 527 |
| Küllü Mahallesi | Evet | %75,4 | %24,6 | %58,2 | 462 |
| Medegöz Köyü | Evet | %78,1 | %21,9 | %85,6 | 125 |
| Merveşehir Mahallesi | Evet | %80,7 | %19,3 | %71,9 | 5.794 |
| Mevlana Mahallesi | Evet | %88,4 | %11,6 | %53,9 | 8.523 |
| Mithatpaşa Mahallesi | Evet | %59,9 | %40,1 | %72,6 | 3.404 |
| Mücahitler Mahallesi | Evet | %66,0 | %34,0 | %73,0 | 2.488 |
| Münüfpaşa Mahallesi | Evet | %67,1 | %32,9 | %75,6 | 2.598 |
| Nesimi Mahallesi | Evet | %77,5 | %22,5 | %83,4 | 1.065 |
| Nurtepe Mahallesi | Evet | %68,6 | %31,4 | %71,7 | 3.349 |
| Onat Kutlar Mahallesi | Evet | %91,1 | %8,9 | %65,5 | 2.278 |
| Osmangazi Mahallesi | Evet | %58,0 | %42,0 | %63,5 | 4.631 |
| Öğümsöğüt Köyü | Evet | %90,5 | %9,5 | %89,1 | 679 |
| Övündük Köyü | Evet | %54,4 | %45,6 | %89,9 | 217 |
| Özgürlük Mahallesi | Evet | %77,9 | %22,1 | %74,6 | 7.071 |
| Pancarlı Mahallesi | Evet | %53,2 | %46,8 | %74,9 | 2.721 |
| Pirsultan Mahallesi | Evet | %72,6 | %27,4 | %76,9 | 4.513 |
| Sam Mahallesi | Evet | %62,4 | %37,6 | %84,5 | 2.692 |
| Sanayi Mahallesi | Evet | %96,0 | %4,0 | %75,0 | 1.094 |
| Sarıgüllük Mahallesi | Hayır | %47,6 | %52,4 | %74,8 | 7.961 |
| Sarılar Köyü | Evet | %93,6 | %6,4 | %96,4 | 250 |
| Sefaşehir Mahallesi | Evet | %81,6 | %18,4 | %71,0 | 69 |
| Selahattin Eyyubi Mahallesi | Evet | %90,6 | %9,4 | %72,5 | 5.355 |
| Selimiye Mahallesi | Evet | %80,1 | %19,9 | %63,6 | 7.509 |
| Serintepe Köyü | Evet | %74,7 | %25,3 | %90,4 | 272 |
| Seymenli Köyü | Evet | %72,0 | %28,0 | %48,4 | 256 |
| Seyrantepe Mahallesi | Evet | %77,0 | %23,0 | %73,7 | 2.868 |
| Sinan Mahallesi | Evet | %83,3 | %16,7 | %82,1 | 563 |
| Sofalıcı Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %98,1 | 208 |
| Suboğaz Köyü | Evet | %66,5 | %33,5 | %86,6 | 449 |
| Sülüklü Köyü | Hayır | %46,7 | %53,3 | %87,5 | 184 |
| Şehirgösteren Mahallesi | Evet | %65,3 | %34,7 | %79,5 | 288 |
| Şirinevler Mahallesi | Evet | %89,9 | %10,1 | %66,1 | 4.480 |
| Taşlıca Mahallesi | Evet | %76,3 | %23,7 | %76,6 | 895 |
| Tekirsin Köyü | Evet | %91,8 | %8,2 | %69,8 | 404 |
| Tokdemir Köyü | Evet | %79,0 | %21,0 | %65,9 | 349 |
| Tuğlu Mahallesi | Evet | %87,0 | %13,0 | %50,2 | 209 |
| Türkyurdu Köyü | Evet | %62,5 | %37,5 | %91,3 | 92 |
| Uğruca Köyü | Evet | %53,9 | %46,1 | %81,1 | 302 |
| Ulus Mahallesi | Hayır | %49,8 | %50,2 | %74,6 | 2.008 |
| Umut Mahallesi | Evet | %93,2 | %6,8 | %67,9 | 4.224 |
| Üçgöze Köyü | Evet | %78,7 | %21,3 | %94,1 | 220 |
| Ülkerli Köyü | Evet | %77,1 | %22,9 | %90,3 | 185 |
| Yalankoz Köyü | Evet | %71,4 | %28,6 | %80,7 | 488 |
| Yamaçoba Köyü | Evet | %78,3 | %21,7 | %84,1 | 621 |
| Yaprak Mahallesi | Evet | %62,8 | %37,2 | %74,4 | 1.486 |
| Yayıktaş Köyü | Evet | %73,8 | %26,2 | %91,0 | 199 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %87,2 | %12,8 | %74,4 | 6.890 |
| Yenişarkaya Köyü | Evet | %80,1 | %19,9 | %81,7 | 240 |
| Yeşilce Köyü | Evet | %79,1 | %20,9 | %82,9 | 346 |
| Yeşilova Mahallesi | Evet | %64,4 | %35,6 | %71,6 | 2.848 |
| Yığınlı Köyü | Evet | %58,1 | %41,9 | %98,2 | 708 |
| Yukarı Arıl Mahallesi | Hayır | %35,2 | %64,8 | %59,6 | 545 |
| Yunus Emre Mahallesi | Evet | %70,8 | %29,2 | %60,8 | 2.757 |
| Zeytinli Mahallesi | Evet | %75,4 | %24,6 | %69,7 | 8.148 |
| Zülfikar Mahallesi | Evet | %68,1 | %31,9 | %98,3 | 119 |
İlgili sonuçlar