Keçiborlu 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Keçiborlu sonuçlarında Evet %50,5 ile birinci, Hayır %49,5 ile ikinci; fark 1,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 7,3 puan altında. Hayır Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %49,5 (+7,3 puan). 35 mahalle ve köy arasından 18'inde Evet önde. Evet en güçlü Yenitepe Köyü (%95,3); Hayır en güçlü İncesu-İstiklal Mahallesi (%73,9). Katılım %88,5 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Keçiborlu 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Keçiborlu, Isparta, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Keçiborlu | Isparta | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 5.395 | %50,5 | %57,5 | %57,9 | −7,3 |
| Hayır | 5.280 | %49,5 | %42,5 | %42,1 | +7,3 |
Keçiborlu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 50 | 12.398 | 10.971 | %88,5 | 10.675 | 296 |
Keçiborlu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ardıçlı Köyü | Evet | %63,3 | %36,7 | %98,8 | 169 |
| Aşağı Mahallesi | Hayır | %26,7 | %73,3 | %88,3 | 213 |
| Aydoğmuş-Camii Kebir Mahallesi | Evet | %58,6 | %41,4 | %88,0 | 208 |
| Aydoğmuş-Gültepe Mahallesi | Hayır | %43,7 | %56,3 | %88,5 | 253 |
| Aydoğmuş-Kurtuluş Mahallesi | Hayır | %45,7 | %54,3 | %89,8 | 283 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %46,4 | %53,6 | %85,0 | 916 |
| Çukurören Köyü | Hayır | %48,4 | %51,6 | %92,9 | 211 |
| Gülköy | Evet | %82,4 | %17,6 | %101,8 | 111 |
| Hacı Köyü Mahallesi | Hayır | %42,0 | %58,0 | %88,7 | 711 |
| Hasanbey Mahallesi | Hayır | %40,7 | %59,3 | %87,0 | 654 |
| İncesu-Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %35,9 | %64,1 | %89,0 | 118 |
| İncesu-Hürriyet Mahallesi | Hayır | %35,6 | %64,4 | %83,5 | 109 |
| İncesu-İstiklal Mahallesi | Hayır | %26,1 | %73,9 | %94,9 | 99 |
| Kaplanlı Köyü | Evet | %56,5 | %43,5 | %91,2 | 228 |
| Kavak Köyü | Evet | %79,5 | %20,5 | %97,6 | 41 |
| Kaya Mahallesi | Hayır | %38,7 | %61,3 | %79,5 | 302 |
| Kılıç-Orta Mahallesi | Evet | %63,4 | %36,6 | %90,0 | 558 |
| Kılıç-Yenice Mahallesi | Evet | %66,2 | %33,8 | %90,1 | 464 |
| Kılıç-Yukarı Mahallesi | Evet | %59,9 | %40,1 | %94,8 | 421 |
| Kozluca Köyü | Evet | %63,1 | %36,9 | %94,3 | 528 |
| Kuyucak Köyü | Evet | %76,6 | %23,4 | %96,8 | 219 |
| Kükürt Mahallesi | Evet | %71,3 | %28,7 | %81,9 | 204 |
| Orta Mahallesi | Hayır | %37,1 | %62,9 | %79,7 | 311 |
| Özbahçe Köyü | Hayır | %43,5 | %56,5 | %97,1 | 69 |
| Saracık Köyü | Evet | %50,0 | %50,0 | %95,5 | 359 |
| Senir-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %51,4 | %48,6 | %86,4 | 655 |
| Senir-Kuşçular Mahallesi | Evet | %63,8 | %36,2 | %97,4 | 155 |
| Senir-Orta Mahallesi | Evet | %50,0 | %50,0 | %87,1 | 395 |
| Senir-Tepecik Mahallesi | Hayır | %44,4 | %55,6 | %90,3 | 165 |
| Senir-Yeni Mahallesi | Evet | %50,8 | %49,2 | %80,1 | 760 |
| Tuzla Mahallesi | Hayır | %42,4 | %57,6 | %89,4 | 1.068 |
| Yenice Mahallesi | Hayır | %44,8 | %55,2 | %92,4 | 540 |
| Yenitepe Köyü | Evet | %95,3 | %4,7 | %104,5 | 44 |
| Yeşilyurt Köyü | Evet | %76,5 | %23,5 | %93,5 | 168 |
| Yukarı Mahallesi | Hayır | %43,3 | %56,7 | %81,1 | 689 |
İlgili sonuçlar