Kilis Merkez 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Kilis Merkez sonuçlarında Evet %64,7 ile birinci, Hayır %35,3 ile ikinci; fark 29,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 6,8 puan üstünde. 130 mahalle ve köy arasından 121'inde Evet önde. Evet en güçlü Küçükkonak Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Başmağara Köyü (%74,2). Katılım %81,9 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kilis Merkez 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Kilis Merkez, Kilis, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Kilis Merkez | Kilis | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 30.857 | %64,7 | %66,9 | %57,9 | +6,8 |
| Hayır | 16.848 | %35,3 | %33,1 | %42,1 | −6,8 |
Kilis Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 219 | 59.643 | 48.828 | %81,9 | 47.705 | 1.123 |
Kilis Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdioymağı Mahallesi | Evet | %75,2 | %24,8 | %82,6 | 264 |
| Acar Köyü | Hayır | %38,2 | %61,8 | %79,3 | 358 |
| Akçabağlar Köyü | Evet | %78,4 | %21,6 | %92,9 | 42 |
| Akıncı Köyü | Evet | %77,4 | %22,6 | %95,1 | 144 |
| Akpınar Mahallesi | Evet | %53,3 | %46,7 | %84,1 | 309 |
| Alatepe Köyü | Evet | %97,8 | %2,2 | %100,0 | 45 |
| Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Mahallesi | Evet | %63,6 | %36,4 | %83,0 | 1.709 |
| Altınüzüm Mahallesi | Evet | %62,2 | %37,8 | %79,1 | 441 |
| Arpakesmez Köyü | Evet | %67,5 | %32,5 | %95,3 | 171 |
| Aslan Mahallesi | Evet | %68,1 | %31,9 | %84,9 | 219 |
| Aşıt Mahallesi | Evet | %54,7 | %45,3 | %64,6 | 834 |
| Atatürk Mahallesi | Evet | %65,2 | %34,8 | %83,7 | 1.269 |
| Barış Mahallesi | Evet | %65,9 | %34,1 | %84,5 | 497 |
| Başmağara Köyü | Hayır | %25,8 | %74,2 | %94,1 | 34 |
| Beşenli Köyü | Evet | %57,7 | %42,3 | %92,1 | 114 |
| Beşikkaya Köyü | Hayır | %47,6 | %52,4 | %90,7 | 279 |
| Bilali Habeş Mahallesi | Evet | %64,7 | %35,3 | %81,8 | 1.100 |
| Bozcayazı Köyü | Evet | %97,6 | %2,4 | %98,4 | 129 |
| Bölük Mahallesi | Evet | %71,5 | %28,5 | %77,2 | 426 |
| Bulamaçlı Köyü | Evet | %95,4 | %4,6 | %83,9 | 285 |
| Büyükkonak Köyü | Evet | %75,6 | %24,4 | %87,2 | 47 |
| Büyükkütah Mahallesi | Evet | %53,9 | %46,1 | %78,4 | 250 |
| Canpolat Paşa Mahallesi | Evet | %60,9 | %39,1 | %80,1 | 231 |
| Ceritler Köyü | Evet | %96,9 | %3,1 | %98,8 | 163 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %69,1 | %30,9 | %84,9 | 259 |
| Çakallıpınar Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %108,0 | 25 |
| Çalkaya Köyü | Evet | %83,1 | %16,9 | %98,9 | 90 |
| Çaylak Mahallesi | Evet | %65,5 | %34,5 | %90,9 | 265 |
| Çerçili Köyü | Evet | %95,0 | %5,0 | %86,4 | 376 |
| Çörten Köyü | Evet | %65,4 | %34,6 | %100,0 | 127 |
| Çukuroba Köyü | Evet | %59,3 | %40,7 | %84,7 | 111 |
| Deliçay Köyü | Evet | %75,6 | %24,4 | %75,0 | 60 |
| Deliosman Köyü | Evet | %90,3 | %9,7 | %85,5 | 220 |
| Demirciler Köyü | Hayır | %49,0 | %51,0 | %98,0 | 50 |
| Demirciler Mahallesi | Evet | %70,7 | %29,3 | %83,4 | 765 |
| Demirışık Köyü | Evet | %90,4 | %9,6 | %93,5 | 62 |
| Deveciler Mahallesi | Evet | %67,7 | %32,3 | %80,7 | 548 |
| Doğan Güreş Paşa Mahallesi | Evet | %57,3 | %42,7 | %83,2 | 1.180 |
| Doğançay Köyü | Evet | %69,0 | %31,0 | %98,7 | 153 |
| Dölek Köyü | Evet | %77,2 | %22,8 | %99,1 | 223 |
| Duruca Köyü | Hayır | %42,7 | %57,3 | %79,6 | 471 |
| Ebulüle Mahallesi | Evet | %68,3 | %31,7 | %82,4 | 386 |
| Ekrem Çetin Mahallesi | Evet | %62,1 | %37,9 | %79,4 | 3.609 |
| Fatih Sultan Mehmet Mahallesi | Evet | %58,0 | %42,0 | %82,8 | 896 |
| Gaziler Mahallesi | Evet | %60,1 | %39,9 | %83,1 | 313 |
| Göktaş Köyü | Evet | %87,4 | %12,6 | %87,3 | 173 |
| Gözkaya Köyü | Evet | %88,4 | %11,6 | %85,2 | 305 |
| Gülbaba Köyü | Evet | %91,0 | %9,0 | %83,0 | 424 |
| Gümüşsuyu Köyü | Evet | %89,3 | %10,7 | %103,7 | 27 |
| Güneşli Köyü | Evet | %77,0 | %23,0 | %83,7 | 135 |
| Güvenli Köyü | Evet | %60,8 | %39,2 | %93,6 | 233 |
| Hacı Gümüş Mahallesi | Evet | %70,4 | %29,6 | %89,5 | 124 |
| Hacı İlyas Mahallesi | Evet | %65,3 | %34,7 | %79,8 | 119 |
| Hacipoğlu Köyü | Evet | %60,0 | %40,0 | %96,2 | 52 |
| Hakverdi Mahallesi | Evet | %59,0 | %41,0 | %86,5 | 393 |
| Hasan Kamil Demirbaş Mahallesi | Evet | %60,6 | %39,4 | %77,2 | 898 |
| Helvacıoğlu Mahallesi | Evet | %62,2 | %37,8 | %78,8 | 841 |
| Hindioğlu Mahallesi | Evet | %60,6 | %39,4 | %83,4 | 277 |
| Hisarköy | Evet | %92,8 | %7,2 | %85,0 | 167 |
| Hürriyet Mahallesi | Evet | %60,7 | %39,3 | %83,3 | 888 |
| İnanlı Köyü | Hayır | %47,0 | %53,0 | %97,1 | 68 |
| İnnaplı Kütah Mahallesi | Evet | %52,0 | %48,0 | %84,5 | 303 |
| İslambey Mahallesi | Hayır | %44,4 | %55,6 | %78,8 | 288 |
| İsmet Paşa Mahallesi | Evet | %55,6 | %44,4 | %79,4 | 2.564 |
| Kanuni Sultan Süleyman Mahallesi | Evet | %58,4 | %41,6 | %78,3 | 1.113 |
| Kapdeğirmeni Köyü | Evet | %70,3 | %29,7 | %101,6 | 64 |
| Karaali Mahallesi | Evet | %56,3 | %43,7 | %78,7 | 455 |
| Karacaören Köyü | Evet | %94,7 | %5,3 | %88,5 | 156 |
| Karaçavuş Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %99,5 | 200 |
| Karamelik Köyü | Evet | %71,6 | %28,4 | %100,0 | 162 |
| Kartalbey Mahallesi | Evet | %64,1 | %35,9 | %78,6 | 743 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | Evet | %63,7 | %36,3 | %79,7 | 1.308 |
| Ketenciler Mahallesi | Evet | %63,0 | %37,0 | %81,1 | 275 |
| Kocabeyli Köyü | Evet | %70,5 | %29,5 | %97,1 | 242 |
| Kuskunkıran Köyü | Evet | %72,0 | %28,0 | %83,3 | 30 |
| Kuzuini Köyü | Evet | %60,0 | %40,0 | %98,2 | 57 |
| Küçükkonak Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,6 | 83 |
| Küplüce Köyü | Evet | %79,2 | %20,8 | %96,3 | 136 |
| Mağaracık Köyü | Evet | %89,2 | %10,8 | %85,3 | 184 |
| Maraşal Fevzi Çakmak Mahallesi | Evet | %60,3 | %39,7 | %82,3 | 1.018 |
| Mehmet Rıfat Kazancıoğlu Mahallesi | Evet | %66,7 | %33,3 | %72,0 | 282 |
| Mehmet Sanlı Mahallesi | Evet | %75,4 | %24,6 | %74,5 | 1.304 |
| Mercidabık Mahallesi | Evet | %58,7 | %41,3 | %82,1 | 559 |
| Meşetlik Mahallesi | Evet | %55,6 | %44,4 | %83,7 | 264 |
| Mıhali Mahallesi | Evet | %73,0 | %27,0 | %78,0 | 341 |
| Mısırcık Köyü | Evet | %80,5 | %19,5 | %100,6 | 168 |
| Muallim Rıfat Bilge Mahallesi | Evet | %61,8 | %38,2 | %77,0 | 688 |
| Mullahamit Mahallesi | Evet | %69,6 | %30,4 | %85,9 | 319 |
| Mücahitler Mahallesi | Evet | %67,7 | %32,3 | %80,5 | 742 |
| Müslümanbey Mahallesi | Evet | %66,4 | %33,6 | %80,2 | 610 |
| Nacaroğlu Mahallesi | Evet | %56,8 | %43,2 | %88,1 | 270 |
| Namık Kemal Mahallesi | Evet | %53,6 | %46,4 | %75,2 | 933 |
| Namık Ünler Paşa Mahallesi | Evet | %62,3 | %37,7 | %78,5 | 741 |
| Narlıca Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %98,3 | 59 |
| Nedim Ökmen Mahallesi | Evet | %60,3 | %39,7 | %79,4 | 1.350 |
| Nurettin Mahallesi | Evet | %55,9 | %44,1 | %87,8 | 147 |
| Okçular Mahallesi | Evet | %67,6 | %32,4 | %82,4 | 444 |
| Osman Gazi Mahallesi | Evet | %64,9 | %35,1 | %78,2 | 499 |
| Oylum Mahallesi | Hayır | %46,3 | %53,7 | %83,7 | 443 |
| Öncü Pınar Mahallesi | Evet | %84,6 | %15,4 | %88,0 | 911 |
| Polat Paşa Mahallesi | Evet | %66,7 | %33,3 | %84,0 | 937 |
| Saatli Köyü | Evet | %98,6 | %1,4 | %92,3 | 78 |
| Saraç Mehmet Çavuş Mahallesi | Evet | %61,2 | %38,8 | %79,9 | 902 |
| Süngütepe Köyü | Evet | %81,4 | %18,6 | %89,5 | 258 |
| Şehit Sakıp Mahallesi | Evet | %50,3 | %49,7 | %70,8 | 1.080 |
| Şehitler Mahallesi | Evet | %63,9 | %36,1 | %79,3 | 426 |
| Şıh Abdullah Mahallesi | Evet | %56,8 | %43,2 | %84,6 | 966 |
| Şıh Ahmet Mahallesi | Evet | %69,3 | %30,7 | %80,5 | 348 |
| Şıh Mehmet Mahallesi | Evet | %78,0 | %22,0 | %83,5 | 699 |
| Şıhlar Mahallesi | Evet | %68,8 | %31,3 | %79,7 | 187 |
| Şörhabil Mahallesi | Evet | %71,4 | %28,6 | %74,7 | 375 |
| Tabakhane Mahallesi | Evet | %58,9 | %41,1 | %83,3 | 239 |
| Tahtalı Köyü | Evet | %62,9 | %37,1 | %93,1 | 145 |
| Tamburalı Köyü | Hayır | %29,2 | %70,8 | %100,0 | 24 |
| Tekye Mahallesi | Evet | %71,1 | %28,9 | %88,1 | 302 |
| Tırıklı Mahallesi | Evet | %54,8 | %45,2 | %76,2 | 281 |
| Topdağı Köyü | Evet | %95,8 | %4,2 | %88,9 | 81 |
| Tosyalı Mahallesi | Evet | %59,8 | %40,2 | %79,1 | 833 |
| Uzunlu Köyü | Evet | %70,0 | %30,0 | %80,4 | 240 |
| Vaiz Mahallesi | Evet | %57,8 | %42,2 | %86,1 | 309 |
| Yaşar Aktürk Mahallesi | Evet | %64,0 | %36,0 | %78,8 | 2.432 |
| Yavuz Sultan Selim Mahallesi | Evet | %68,1 | %31,9 | %83,7 | 625 |
| Yavuzlu-Ali Gün Mahallesi | Evet | %72,7 | %27,3 | %94,8 | 231 |
| Yavuzlu-Bilal Habeşi Mahallesi | Evet | %69,0 | %31,0 | %75,5 | 212 |
| Yavuzlu-Hapse Mahallesi | Evet | %88,2 | %11,8 | %96,0 | 176 |
| Yavuzlu-Sinan Paşa Mahallesi | Evet | %57,0 | %43,0 | %92,6 | 257 |
| Yavuzlu-Yavuz Mahallesi | Evet | %75,5 | %24,5 | %94,1 | 255 |
| Yedi Aralık Mahallesi | Evet | %57,0 | %43,0 | %80,3 | 843 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %63,4 | %36,6 | %83,5 | 345 |
| Zeytinli Mahallesi | Evet | %62,4 | %37,6 | %86,5 | 429 |
İlgili sonuçlar