Lüleburgaz 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Lüleburgaz sonuçlarında Hayır %75,6 ile birinci, Evet %24,4 ile ikinci; fark 51,1 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%42,1) 33,4 puan üstünde. 66 mahalle ve köy arasından 65'inde Hayır önde. Hayır en güçlü Ertuğrul Köyü (%94,1); Evet en güçlü Davutlu Köyü (%56,4). Katılım %87,3 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Lüleburgaz 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Lüleburgaz, Kırklareli, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Lüleburgaz | Kırklareli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 64.545 | %75,6 | %74,4 | %42,1 | +33,4 |
| Evet | 20.888 | %24,4 | %25,6 | %57,9 | −33,4 |
Lüleburgaz seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 276 | 99.048 | 86.434 | %87,3 | 85.433 | 1.001 |
Lüleburgaz mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| 8 Kasım Mahallesi | Hayır | %76,3 | %23,7 | %85,7 | 2.556 |
| Ahmetbey-Dere Mahallesi | Hayır | %59,6 | %40,4 | %91,9 | 810 |
| Ahmetbey-Gündoğu Mahallesi | Hayır | %72,5 | %27,5 | %91,5 | 1.948 |
| Ahmetbey-Karşıyaka Mahallesi | Hayır | %56,0 | %44,0 | %92,4 | 778 |
| Akçaköy | Hayır | %86,7 | %13,3 | %94,4 | 304 |
| Alacaoğlu Köyü | Hayır | %85,4 | %14,6 | %88,8 | 642 |
| Atatürk Mahallesi | Hayır | %78,2 | %21,8 | %85,7 | 6.017 |
| Ayvalı Köyü | Hayır | %70,8 | %29,2 | %93,9 | 511 |
| Barış Mahallesi | Hayır | %68,4 | %31,6 | %85,8 | 2.404 |
| Büyükkarıştıran-Fatih Mahallesi | Hayır | %67,6 | %32,4 | %84,6 | 1.589 |
| Büyükkarıştıran-Küçükkarıştıran Mahallesi | Hayır | %86,8 | %13,2 | %94,1 | 390 |
| Büyükkarıştıran-Yeni Mahallesi | Hayır | %81,0 | %19,0 | %88,2 | 959 |
| Büyükkarıştıran-Yıldırım Mahallesi | Hayır | %75,2 | %24,8 | %88,2 | 1.308 |
| Celaliye Köyü | Hayır | %78,0 | %22,0 | %91,2 | 1.094 |
| Ceylanköy | Hayır | %86,4 | %13,6 | %90,9 | 451 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %80,0 | %20,0 | %87,9 | 2.098 |
| Çengelli Köyü | Hayır | %78,3 | %21,7 | %92,4 | 237 |
| Çeşmekolu Köyü | Hayır | %92,5 | %7,5 | %97,8 | 273 |
| Çiftlikköy | Hayır | %93,2 | %6,8 | %92,3 | 800 |
| Davutlu Köyü | Evet | %43,6 | %56,4 | %88,2 | 110 |
| Dere Mahallesi | Hayır | %73,0 | %27,0 | %83,2 | 1.340 |
| Durak Mahallesi | Hayır | %65,9 | %34,1 | %84,9 | 2.230 |
| Düğüncübaşı Köyü | Hayır | %83,2 | %16,8 | %93,8 | 930 |
| Emirali Köyü | Hayır | %72,3 | %27,7 | %92,1 | 746 |
| Ertuğrul Köyü | Hayır | %94,1 | %5,9 | %94,9 | 448 |
| Eskibedir Köyü | Hayır | %83,3 | %16,7 | %93,0 | 71 |
| Eskitaşlı Köyü | Hayır | %68,2 | %31,8 | %95,3 | 700 |
| Evrensekiz-Fatih Mahallesi | Hayır | %85,1 | %14,9 | %94,3 | 796 |
| Evrensekiz-Gündoğu Mahallesi | Hayır | %78,4 | %21,6 | %94,3 | 792 |
| Evrensekiz-Kırcaali Mahallesi | Hayır | %80,0 | %20,0 | %92,2 | 734 |
| Gençlik Mahallesi | Hayır | %74,7 | %25,3 | %85,0 | 4.958 |
| Gündoğu Mahallesi | Hayır | %60,9 | %39,1 | %86,7 | 4.329 |
| Güneş Mahallesi | Hayır | %58,4 | %41,6 | %87,8 | 3.105 |
| Hamitabat Köyü | Hayır | %80,5 | %19,5 | %90,0 | 1.130 |
| Hamzabey Köyü | Hayır | %91,3 | %8,7 | %93,3 | 299 |
| Hürriyet Mahallesi | Hayır | %77,8 | %22,2 | %86,0 | 5.121 |
| İnönü Mahallesi | Hayır | %80,4 | %19,6 | %84,5 | 4.581 |
| İstiklal Mahallesi | Hayır | %77,5 | %22,5 | %83,4 | 1.407 |
| Karaağaç Köyü | Hayır | %85,2 | %14,8 | %91,3 | 700 |
| Karamusul Köyü | Hayır | %78,9 | %21,1 | %90,3 | 507 |
| Kayabeyli Köyü | Hayır | %84,8 | %15,2 | %91,7 | 336 |
| Kırıkköy-Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %69,1 | %30,9 | %91,9 | 936 |
| Kırıkköy-Hürriyet Mahallesi | Hayır | %71,6 | %28,4 | %93,7 | 632 |
| Kocasinan Mahallesi | Hayır | %79,5 | %20,5 | %87,2 | 5.220 |
| Kurtuluş Mahallesi | Hayır | %79,3 | %20,7 | %85,8 | 5.567 |
| Müsellim Köyü | Hayır | %91,8 | %8,2 | %96,0 | 249 |
| Oklalı Köyü | Hayır | %86,1 | %13,9 | %90,6 | 278 |
| Ovacık Köyü | Hayır | %83,9 | %16,1 | %89,5 | 574 |
| Özerler Mahallesi | Hayır | %50,7 | %49,3 | %85,2 | 1.893 |
| Sakızköy-Hürriyet Mahallesi | Hayır | %67,1 | %32,9 | %90,1 | 485 |
| Sakızköy-Merkez Mahallesi | Hayır | %70,9 | %29,1 | %93,3 | 748 |
| Sarıcaali Köyü | Hayır | %82,7 | %17,3 | %91,8 | 564 |
| Sarımsaklı Mahallesi | Hayır | %90,9 | %9,1 | %57,9 | 19 |
| Sevgi Mahallesi | Hayır | %80,2 | %19,8 | %79,2 | 816 |
| Seyitler Köyü | Hayır | %76,4 | %23,6 | %87,4 | 103 |
| Siteler Mahallesi | Hayır | %80,1 | %19,9 | %87,8 | 4.680 |
| Tatarköy | Hayır | %66,9 | %33,1 | %90,6 | 872 |
| Turgutbey Köyü | Hayır | %79,1 | %20,9 | %90,4 | 1.017 |
| Umurca Köyü | Hayır | %85,3 | %14,7 | %95,5 | 266 |
| Yeni Mahallesi | Hayır | %82,4 | %17,6 | %85,6 | 4.030 |
| Yenibedir Köyü | Hayır | %90,2 | %9,8 | %93,9 | 245 |
| Yenitaşlı Köyü | Hayır | %83,3 | %16,7 | %88,2 | 110 |
| Yıldırım Mahallesi | Hayır | %72,1 | %27,9 | %84,6 | 2.204 |
| Yıldız Mahallesi | Hayır | %76,3 | %23,7 | %84,3 | 4.351 |
| Yılmaz Mahallesi | Hayır | %79,8 | %20,2 | %85,9 | 1.775 |
| Zafer Mahallesi | Hayır | %81,8 | %18,2 | %81,4 | 875 |
İlgili sonuçlar