Altıntaş 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Altıntaş sonuçlarında Evet %74,5 ile birinci, Hayır %25,5 ile ikinci; fark 49,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 16,7 puan üstünde. 43 mahalle ve köy arasından 40'ında Evet önde. Evet en güçlü Erenköy (%97,7); Hayır en güçlü Zafertepeçalköy-Hürriyet Mahallesi (%97,2). Katılım %85,9 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Altıntaş 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Altıntaş, Kütahya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Altıntaş | Kütahya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 8.698 | %74,5 | %74,7 | %57,9 | +16,7 |
| Hayır | 2.973 | %25,5 | %25,3 | %42,1 | −16,7 |
Altıntaş seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 55 | 13.924 | 11.963 | %85,9 | 11.671 | 292 |
Altıntaş mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaköy | Evet | %76,7 | %23,3 | %94,8 | 307 |
| Alıncık Köyü | Evet | %78,7 | %21,3 | %93,0 | 298 |
| Alibey Köyü | Evet | %86,6 | %13,4 | %95,6 | 204 |
| Altıntaş Köyü | Evet | %88,9 | %11,1 | %87,3 | 237 |
| Aydınlar Köyü | Hayır | %31,6 | %68,4 | %100,0 | 19 |
| Aykırıkçı Köyü | Evet | %57,4 | %42,6 | %78,3 | 60 |
| Beşkarış Köyü | Evet | %82,2 | %17,8 | %92,8 | 531 |
| Bozbay Mahallesi | Evet | %74,8 | %25,2 | %66,9 | 886 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %61,5 | %38,5 | %80,0 | 1.117 |
| Çakırsaz Köyü | Evet | %79,9 | %20,1 | %94,4 | 196 |
| Çayırbaşı-İstiklal Mahallesi | Evet | %67,4 | %32,6 | %86,2 | 398 |
| Çayırbaşı-Zafer Mahallesi | Hayır | %48,7 | %51,3 | %89,3 | 413 |
| Erenköy | Evet | %97,7 | %2,3 | %98,5 | 268 |
| Eymir Köyü | Evet | %64,9 | %35,1 | %93,9 | 358 |
| Gecek Köyü | Evet | %82,4 | %17,6 | %93,6 | 329 |
| Genişler Köyü | Evet | %83,0 | %17,0 | %90,0 | 221 |
| Gökçeler Köyü | Evet | %93,8 | %6,2 | %96,5 | 679 |
| Hürriyet Mahallesi | Evet | %57,2 | %42,8 | %79,1 | 949 |
| Işıklar Köyü | Evet | %86,8 | %13,2 | %95,2 | 209 |
| İstiklal Mahallesi | Evet | %59,8 | %40,2 | %70,2 | 788 |
| Karaağaç Köyü | Evet | %71,5 | %28,5 | %96,7 | 211 |
| Kuyucak Köyü | Evet | %84,1 | %15,9 | %95,9 | 147 |
| Mecidiye Köyü | Evet | %94,3 | %5,7 | %96,4 | 55 |
| Murathanlar Köyü | Evet | %85,6 | %14,4 | %99,2 | 246 |
| Osmaniye Köyü | Evet | %87,3 | %12,7 | %99,0 | 104 |
| Oysu Köyü | Evet | %89,2 | %10,8 | %88,2 | 417 |
| Pınarcık Köyü | Evet | %85,0 | %15,0 | %93,0 | 302 |
| Pusan Köyü | Evet | %57,8 | %42,2 | %88,5 | 104 |
| Sadıkkırı Köyü | Evet | %86,5 | %13,5 | %102,8 | 36 |
| Saraycık Köyü | Evet | %78,0 | %22,0 | %90,7 | 527 |
| Sevdiğin Köyü | Evet | %73,9 | %26,1 | %87,4 | 483 |
| Şanlıyurt Köyü | Evet | %96,3 | %3,7 | %86,5 | 37 |
| Üçhüyük Köyü | Evet | %75,6 | %24,4 | %90,6 | 297 |
| Yalnızsaray Köyü | Evet | %84,7 | %15,3 | %95,0 | 318 |
| Yapılcan Köyü | Evet | %88,0 | %12,0 | %100,0 | 51 |
| Yayla Köyü | Evet | %93,1 | %6,9 | %92,5 | 80 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %95,5 | %4,5 | %93,7 | 95 |
| Yenikaraağaç Köyü | Evet | %94,1 | %5,9 | %95,5 | 112 |
| Yeşilyurt Köyü | Evet | %72,3 | %27,7 | %90,0 | 419 |
| Yolçatı Köyü | Evet | %82,3 | %17,7 | %89,5 | 333 |
| Zafertepeçalköy-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %78,8 | %21,2 | %68,8 | 288 |
| Zafertepeçalköy-Hürriyet Mahallesi | Hayır | %2,8 | %97,2 | %61,0 | 305 |
| Zafertepeçalköy-Zafer Mahallesi | Evet | %70,3 | %29,7 | %77,3 | 490 |
İlgili sonuçlar