Dalaman 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Dalaman sonuçlarında Hayır %62,3 ile birinci, Evet %37,7 ile ikinci; fark 24,6 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%42,1) 20,2 puan üstünde. 25 mahalle ve köy arasından 17'sinde Hayır önde. Hayır en güçlü Kargınkürü Köyü (%79,1); Evet en güçlü Taşbaşı Köyü (%72,1). Katılım %83,8 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Dalaman 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Dalaman, Muğla, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Dalaman | Muğla | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 12.210 | %62,3 | %69,0 | %42,1 | +20,2 |
| Evet | 7.384 | %37,7 | %31,0 | %57,9 | −20,2 |
Dalaman seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 73 | 23.939 | 20.065 | %83,8 | 19.594 | 471 |
Dalaman mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçataş Mahallesi | Hayır | %72,1 | %27,9 | %88,6 | 140 |
| Altıntas Mahallesi | Hayır | %64,9 | %35,1 | %82,8 | 1.416 |
| Atakent Mahallesi | Hayır | %64,9 | %35,1 | %88,3 | 1.364 |
| Bezkese Mahallesi | Hayır | %64,9 | %35,1 | %81,6 | 1.028 |
| Bozbel Köyü | Evet | %36,3 | %63,7 | %80,0 | 235 |
| Çöğmen Köyü | Hayır | %76,1 | %23,9 | %86,3 | 510 |
| Darıyeri Köyü | Hayır | %60,9 | %39,1 | %91,5 | 142 |
| Ege Mahallesi | Hayır | %73,6 | %26,4 | %78,1 | 2.117 |
| Elcik Köyü | Evet | %46,4 | %53,6 | %89,3 | 766 |
| Gürköy | Hayır | %72,3 | %27,7 | %91,7 | 588 |
| Gürleyk Köyü | Evet | %38,1 | %61,9 | %89,5 | 731 |
| Hürriyet Mahallesi | Hayır | %60,2 | %39,8 | %83,6 | 1.164 |
| Kapukargın Köyü | Hayır | %69,0 | %31,0 | %88,1 | 1.036 |
| Karacaağaç Köyü | Evet | %48,8 | %51,2 | %90,9 | 143 |
| Karaçalı Mahallesi | Hayır | %65,8 | %34,2 | %81,8 | 4.438 |
| Kargınkürü Köyü | Hayır | %79,1 | %20,9 | %89,4 | 766 |
| Kavacık Köyü | Evet | %38,2 | %61,8 | %92,5 | 241 |
| Kayadibi Köyü | Hayır | %51,3 | %48,7 | %92,2 | 257 |
| Kızılkaya Köyü | Hayır | %66,2 | %33,8 | %87,5 | 256 |
| Merkez Mahallesi | Hayır | %61,2 | %38,8 | %79,3 | 3.903 |
| Narlı Köyü | Evet | %38,4 | %61,6 | %85,3 | 408 |
| Sabunlu Köyü | Evet | %46,7 | %53,3 | %84,0 | 262 |
| Söğütlüyurt Mahallesi | Hayır | %54,5 | %45,5 | %85,8 | 709 |
| Şerefler Köyü | Hayır | %63,6 | %36,4 | %85,2 | 968 |
| Taşbaşı Köyü | Evet | %27,9 | %72,1 | %92,3 | 351 |
İlgili sonuçlar