Akkuş 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Akkuş sonuçlarında Evet %77,5 ile birinci, Hayır %22,5 ile ikinci; fark 54,9 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 19,6 puan üstünde. 64 mahalle ve köy arasından 58'inde Evet önde. Evet en güçlü Kurtboğaz Köyü (%98,5); Hayır en güçlü Yolbaşı Köyü (%69,0). Katılım %74,9 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Akkuş 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Akkuş, Ordu, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Akkuş | Ordu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 10.738 | %77,5 | %63,5 | %57,9 | +19,6 |
| Hayır | 3.126 | %22,5 | %36,5 | %42,1 | −19,6 |
Akkuş seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 83 | 19.337 | 14.484 | %74,9 | 13.864 | 620 |
Akkuş mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar-Düzmeşe Mahallesi | Evet | %73,7 | %26,3 | %78,5 | 316 |
| Akpınar-Elicek Mahallesi | Evet | %83,5 | %16,5 | %77,8 | 144 |
| Akpınar-Eminli Mahallesi | Evet | %73,6 | %26,4 | %71,4 | 290 |
| Akpınar-Hamzalı Mahallesi | Evet | %74,2 | %25,8 | %79,9 | 169 |
| Akpınar-Karlıtepe Mahallesi | Hayır | %36,5 | %63,5 | %74,3 | 140 |
| Akpınar-Merkez Mahallesi | Evet | %54,9 | %45,1 | %67,4 | 420 |
| Akpınar-Ortaköy Mahallesi | Evet | %79,9 | %20,1 | %73,5 | 196 |
| Akpınar-Yeniköy Mahallesi | Evet | %95,5 | %4,5 | %85,3 | 184 |
| Ambargürgen Köyü | Evet | %90,2 | %9,8 | %72,6 | 190 |
| Ceyhanlı Köyü | Evet | %89,4 | %10,6 | %77,2 | 149 |
| Çaldere Mahallesi | Hayır | %48,6 | %51,4 | %61,2 | 250 |
| Çamalan Mahallesi | Evet | %69,3 | %30,7 | %81,0 | 327 |
| Çamlıca Köyü | Evet | %68,9 | %31,1 | %94,9 | 79 |
| Çavdar Köyü | Evet | %64,3 | %35,7 | %83,5 | 109 |
| Çayıralan-Belalan Mahallesi | Evet | %77,6 | %22,4 | %69,0 | 406 |
| Çayıralan-Merkez Mahallesi | Evet | %79,8 | %20,2 | %74,3 | 860 |
| Çökek Köyü | Evet | %85,8 | %14,2 | %78,1 | 251 |
| Çukurköy | Evet | %69,8 | %30,2 | %91,3 | 69 |
| Dağyolu Köyü | Evet | %75,9 | %24,1 | %73,9 | 595 |
| Damyeri Köyü | Evet | %93,5 | %6,5 | %79,4 | 898 |
| Düğencili Köyü | Evet | %73,7 | %26,3 | %75,3 | 275 |
| Esentepe Köyü | Evet | %96,5 | %3,5 | %84,8 | 138 |
| Gedikli Köyü | Evet | %60,0 | %40,0 | %85,5 | 110 |
| Gökçebayır Köyü | Evet | %77,0 | %23,0 | %77,7 | 296 |
| Gürgenliyatak Köyü | Evet | %73,3 | %26,7 | %72,3 | 188 |
| Haliluşağı Köyü | Evet | %71,5 | %28,5 | %76,7 | 557 |
| Karaçal Köyü | Evet | %79,6 | %20,4 | %72,8 | 438 |
| Kargı Köyü | Evet | %89,1 | %10,9 | %82,5 | 481 |
| Kemikgeriş Köyü | Hayır | %39,3 | %60,7 | %95,0 | 60 |
| Ketendere Köyü | Hayır | %48,2 | %51,8 | %101,8 | 55 |
| Kızılelma-Çubuklu Mahallesi | Evet | %93,6 | %6,4 | %82,6 | 455 |
| Kızılelma-Kışla Mahallesi | Evet | %95,3 | %4,7 | %82,7 | 278 |
| Kızılelma-Merkez Mahallesi | Evet | %96,9 | %3,1 | %81,8 | 592 |
| Koçcuvaz Köyü | Evet | %94,3 | %5,7 | %90,0 | 471 |
| Kurtboğaz Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %75,4 | 642 |
| Kuşçulu Köyü | Evet | %72,1 | %27,9 | %83,7 | 141 |
| Külekçili Köyü | Evet | %96,3 | %3,8 | %86,2 | 94 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %51,1 | %48,9 | %67,8 | 736 |
| Meyvalı Köyü | Evet | %74,1 | %25,9 | %81,8 | 137 |
| Muratlı Köyü | Evet | %81,2 | %18,8 | %83,2 | 107 |
| Ormancık Köyü | Evet | %77,1 | %22,9 | %77,1 | 131 |
| Ortabölme Köyü | Evet | %81,5 | %18,5 | %70,1 | 201 |
| Salman-Çakırlar Mahallesi | Evet | %87,4 | %12,6 | %64,3 | 269 |
| Salman-Çamalan Mahallesi | Evet | %71,5 | %28,5 | %71,9 | 242 |
| Salman-Elmalık Mahallesi | Evet | %95,4 | %4,6 | %85,2 | 263 |
| Salman-Güveluşağı Mahallesi | Evet | %95,2 | %4,8 | %69,8 | 281 |
| Salman-Merkez Mahallesi | Evet | %68,8 | %31,2 | %59,6 | 547 |
| Salman-Şehit Kerim Mahallesi | Evet | %79,9 | %20,1 | %69,3 | 293 |
| Salman-Taşoluk Mahallesi | Evet | %75,6 | %24,4 | %60,7 | 145 |
| Seferli-Alan Mahallesi | Evet | %82,3 | %17,7 | %73,4 | 248 |
| Seferli-Aliimamlar Mahallesi | Evet | %91,7 | %8,3 | %72,7 | 150 |
| Seferli-Boğmalık Mahallesi | Evet | %67,4 | %32,6 | %53,3 | 261 |
| Seferli-Göğmele Mahallesi | Evet | %94,8 | %5,2 | %63,4 | 183 |
| Seferli-Merkez Mahallesi | Evet | %80,7 | %19,3 | %67,7 | 164 |
| Seferli-Tepe Mahallesi | Evet | %88,1 | %11,9 | %60,9 | 225 |
| Subaşı Mahallesi | Hayır | %46,2 | %53,8 | %71,7 | 679 |
| Şahinköy | Evet | %95,3 | %4,7 | %84,6 | 52 |
| Tuzakköy | Evet | %95,0 | %5,0 | %81,8 | 275 |
| Yazlıkbelen Mahallesi | Evet | %57,4 | %42,6 | %65,6 | 868 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %52,0 | %48,0 | %75,7 | 614 |
| Yeşilgüneycik Köyü | Evet | %92,2 | %7,8 | %82,3 | 525 |
| Yeşilköy | Evet | %80,1 | %19,9 | %83,5 | 182 |
| Yolbaşı Köyü | Hayır | %31,0 | %69,0 | %77,5 | 169 |
| Yukarıdüğencili Köyü | Evet | %67,2 | %32,8 | %83,1 | 77 |
İlgili sonuçlar