Kalkandere 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Kalkandere sonuçlarında Evet %82,7 ile birinci, Hayır %17,3 ile ikinci; fark 65,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 24,8 puan üstünde. 39 mahalle ve köy arasından 39'unda Evet önde. Evet en güçlü Çayırlı Köyü (%98,6); Hayır en güçlü Yokuşlu Köyü (%33,1). Katılım %80,0 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kalkandere 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Kalkandere, Rize, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Kalkandere | Rize | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 6.091 | %82,7 | %76,1 | %57,9 | +24,8 |
| Hayır | 1.274 | %17,3 | %23,9 | %42,1 | −24,8 |
Kalkandere seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 46 | 9.337 | 7.468 | %80,0 | 7.365 | 103 |
Kalkandere mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adalar Mahallesi | Evet | %72,9 | %27,1 | %90,7 | 108 |
| Aksu Mahallesi | Evet | %69,4 | %30,6 | %83,4 | 626 |
| Aşağı Tatlısu Mahallesi | Evet | %84,1 | %15,9 | %81,9 | 458 |
| Cevizlik Mahallesi | Evet | %78,5 | %21,5 | %64,4 | 340 |
| Çağlayan Köyü | Evet | %80,0 | %20,0 | %83,6 | 360 |
| Çayırlı Köyü | Evet | %98,6 | %1,4 | %82,3 | 265 |
| Dağdibi Mahallesi | Evet | %82,6 | %17,4 | %78,8 | 339 |
| Dülgerli Köyü | Evet | %85,6 | %14,4 | %80,5 | 302 |
| Esendere Köyü | Evet | %90,0 | %10,0 | %81,1 | 74 |
| Esentepe Köyü | Evet | %82,9 | %17,1 | %84,1 | 44 |
| Fındıklı Köyü | Evet | %81,2 | %18,8 | %68,3 | 334 |
| Geçitli Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %92,7 | 55 |
| Hurmalık Köyü | Evet | %93,9 | %6,1 | %79,1 | 148 |
| Hüseyinhoca Köyü | Evet | %88,9 | %11,1 | %81,3 | 256 |
| İnciköy | Evet | %79,2 | %20,8 | %86,3 | 234 |
| Kayabaşı Köyü | Evet | %91,8 | %8,2 | %80,6 | 155 |
| Kızıltoprak Mahallesi | Evet | %75,6 | %24,4 | %82,4 | 290 |
| Kuruköy Mahallesi | Evet | %78,6 | %21,4 | %71,9 | 698 |
| Medrese Mahallesi | Evet | %76,6 | %23,4 | %69,0 | 604 |
| Ormanlı Köyü | Evet | %90,5 | %9,5 | %95,0 | 637 |
| Pınarköy | Evet | %91,2 | %8,8 | %86,2 | 145 |
| Seyrantepe Köyü | Evet | %73,2 | %26,8 | %87,7 | 81 |
| Soğuksu Köyü | Evet | %88,9 | %11,1 | %103,8 | 53 |
| Soğuksu Mahallesi | Evet | %83,5 | %16,5 | %85,1 | 281 |
| Taşçılar Mahallesi | Evet | %71,5 | %28,5 | %70,8 | 195 |
| Ünalan Köyü | Evet | %94,4 | %5,6 | %83,5 | 170 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %80,0 | %20,0 | %80,1 | 191 |
| Yenigeçitli Köyü | Evet | %87,5 | %12,5 | %100,0 | 40 |
| Yeniköy | Evet | %84,7 | %15,3 | %90,8 | 65 |
| Yeşilköy | Evet | %93,3 | %6,7 | %78,4 | 153 |
| Yokuşlu Köyü | Evet | %66,9 | %33,1 | %73,7 | 186 |
| Yolbaşı-Armutlu Mahallesi | Evet | %87,2 | %12,8 | %82,7 | 104 |
| Yolbaşı-Camii Mahallesi | Evet | %93,9 | %6,1 | %78,1 | 105 |
| Yolbaşı-Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %90,9 | %9,1 | %81,9 | 94 |
| Yolbaşı-Düz Mahallesi | Evet | %77,5 | %22,5 | %76,0 | 171 |
| Yolbaşı-Merkez Mahallesi | Evet | %91,2 | %8,8 | %77,3 | 414 |
| Yolbaşı-Sırt Mahallesi | Evet | %90,2 | %9,8 | %94,4 | 143 |
| Yukarı Tatlısu Mahallesi | Evet | %70,6 | %29,4 | %72,7 | 315 |
| Yumurtatepe Köyü | Evet | %85,4 | %14,6 | %92,3 | 104 |
İlgili sonuçlar