Eruh 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Eruh sonuçlarında Evet %92,6 ile birinci, Hayır %7,4 ile ikinci; fark 85,2 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 34,8 puan üstünde. 55 mahalle ve köy arasından 55'inde Evet önde. Evet en güçlü Akdiken Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Gelenkardeş Köyü (%40,0). Katılım %45,0 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Eruh 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Eruh, Siirt, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Eruh | Siirt | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 3.286 | %92,6 | %95,2 | %57,9 | +34,8 |
| Hayır | 262 | %7,4 | %4,8 | %42,1 | −34,8 |
Eruh seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 65 | 9.419 | 4.240 | %45,0 | 3.548 | 692 |
Eruh mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akdiken Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %20,0 | 15 |
| Bağgöze Köyü | Evet | %90,0 | %10,0 | %8,2 | 488 |
| Ballıkavak Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %2,1 | 48 |
| Bayıryüzü Köyü | Evet | %94,7 | %5,3 | %90,5 | 21 |
| Bayramlı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %18,8 | 16 |
| Bilgili Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %10,5 | 124 |
| Bozatlı Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %48,1 | 108 |
| Bozkuş Köyü | Evet | %77,1 | %22,9 | %69,9 | 73 |
| Bölüklü Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %53,8 | 13 |
| Budamış Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %19,0 | 21 |
| Cintepe Köyü | Evet | %95,0 | %5,0 | %81,9 | 221 |
| Çeltiksuyu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %50,0 | 170 |
| Çetinkol Köyü | Evet | %84,2 | %15,8 | %86,5 | 37 |
| Çırpılı Köyü | Evet | %85,2 | %14,8 | %27,9 | 111 |
| Çimencik Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %106,7 | 15 |
| Çizmeli Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %94,2 | 103 |
| Dağdüşü Köyü | Evet | %93,7 | %6,3 | %92,4 | 406 |
| Dalkorur Köyü | Evet | %94,7 | %5,3 | %29,9 | 67 |
| Demiremek Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %29,1 | 79 |
| Dih Mahallesi | Evet | %91,2 | %8,8 | %45,7 | 1.442 |
| Dikboğaz Köyü | Evet | %91,0 | %9,0 | %79,3 | 411 |
| Dönerdöver Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %23,3 | 43 |
| Ekinyolu Köyü | Evet | %97,6 | %2,4 | %58,7 | 92 |
| Erenkaya Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %0,7 | 150 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %89,4 | %10,6 | %52,0 | 1.827 |
| Gedikaşar Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %37,9 | 29 |
| Gelenkardeş Köyü | Evet | %60,0 | %40,0 | %50,0 | 12 |
| Gölgelikonak Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %73,3 | 30 |
| Gönülaldı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %90,6 | 32 |
| Görendoruk Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %7,5 | 107 |
| Gülburnu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %2,6 | 38 |
| Karadayılar Köyü | Evet | %92,9 | %7,1 | %45,2 | 31 |
| Kaşıkyayla Köyü | Evet | %92,3 | %7,7 | %30,3 | 99 |
| Kavakgölü Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %43,6 | 39 |
| Kavaközü Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %42,6 | 141 |
| Kekliktepe Köyü | Evet | %96,4 | %3,6 | %11,2 | 278 |
| Kemerli Köyü | Evet | %99,2 | %0,8 | %66,3 | 193 |
| Kılıçkaya Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %5,9 | 34 |
| Kuşdalı Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %28,1 | 32 |
| Ormanardı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %18,0 | 122 |
| Ortaklı Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %100,0 | 12 |
| Oymakılıç Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %46,4 | 28 |
| Özlüpelit Köyü | Evet | %60,0 | %40,0 | %11,4 | 44 |
| Payamlı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %24,2 | 66 |
| Salkımbağlar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 65 |
| Sarıgül Mahallesi | Evet | %91,4 | %8,6 | %34,3 | 1.171 |
| Savaşköy | Evet | %100,0 | %0,0 | %67,4 | 46 |
| Ufaca Köyü | Evet | %95,6 | %4,4 | %57,7 | 78 |
| Üzümlük Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %2,7 | 112 |
| Yanılmaz Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %33,3 | 21 |
| Yediyaprak Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %40,0 | 45 |
| Yelkesen Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %30,3 | 142 |
| Yerliçoban Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %32,8 | 137 |
| Yeşilören Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %27,9 | 43 |
| Yokuşlu Köyü | Evet | %92,1 | %7,9 | %87,9 | 91 |
İlgili sonuçlar