Türkeli 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Türkeli sonuçlarında Evet %79,0 ile birinci, Hayır %21,0 ile ikinci; fark 57,9 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 21,1 puan üstünde. 36 mahalle ve köy arasından 36'sında Evet önde. Evet en güçlü Direkli Köyü (%96,9); Hayır en güçlü Güzelkent-Merkez Mahallesi (%40,2). Katılım %80,4 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Türkeli 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Türkeli, Sinop, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Türkeli | Sinop | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 6.803 | %79,0 | %60,4 | %57,9 | +21,1 |
| Hayır | 1.813 | %21,0 | %39,6 | %42,1 | −21,1 |
Türkeli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 48 | 10.965 | 8.819 | %80,4 | 8.616 | 203 |
Türkeli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçabük Köyü | Evet | %95,1 | %4,9 | %84,1 | 517 |
| Alagöz Köyü | Evet | %83,1 | %16,9 | %90,0 | 100 |
| Ayaz Köyü | Evet | %67,5 | %32,5 | %81,1 | 302 |
| Çatakgeriş Köyü | Evet | %86,1 | %13,9 | %72,2 | 54 |
| Çatakgüney Köyü | Evet | %79,3 | %20,7 | %72,6 | 234 |
| Çatakörencik Köyü | Evet | %91,3 | %8,7 | %89,6 | 134 |
| Direkli Köyü | Evet | %96,9 | %3,1 | %87,6 | 412 |
| Düzköy | Evet | %70,1 | %29,9 | %82,7 | 277 |
| Düzler Köyü | Evet | %90,3 | %9,7 | %89,6 | 164 |
| Gaziler Köyü | Evet | %90,8 | %9,2 | %89,7 | 146 |
| Gemiyanı Mahallesi | Evet | %64,9 | %35,1 | %74,8 | 1.129 |
| Gencek Köyü | Evet | %67,2 | %32,8 | %82,5 | 315 |
| Gökçealan Köyü | Evet | %96,3 | %3,7 | %91,3 | 92 |
| Gündoğdu Köyü | Evet | %85,6 | %14,4 | %87,7 | 122 |
| Güzelkent-Keş Mahallesi | Evet | %74,3 | %25,7 | %82,7 | 376 |
| Güzelkent-Merkez Mahallesi | Evet | %59,8 | %40,2 | %73,3 | 895 |
| Güzelyurt Mahallesi | Evet | %75,1 | %24,9 | %78,2 | 1.065 |
| Hacıköy | Evet | %90,1 | %9,9 | %83,7 | 86 |
| Hamamlı Köyü | Evet | %86,5 | %13,5 | %90,9 | 99 |
| Işıklı Köyü | Evet | %86,7 | %13,3 | %84,6 | 201 |
| Karabey Köyü | Evet | %87,4 | %12,6 | %82,9 | 298 |
| Kayabaşı Köyü | Evet | %96,4 | %3,6 | %81,7 | 404 |
| Kuşçular Köyü | Evet | %89,4 | %10,6 | %78,4 | 116 |
| Kuzköy | Evet | %83,9 | %16,1 | %89,3 | 103 |
| Oymayaka Köyü | Evet | %81,1 | %18,9 | %75,3 | 150 |
| Sarmaşık Köyü | Evet | %77,9 | %22,1 | %76,5 | 136 |
| Satıköy | Evet | %94,0 | %6,0 | %90,6 | 170 |
| Sazkışla Köyü | Evet | %75,5 | %24,5 | %83,3 | 66 |
| Taçahmet Köyü | Evet | %65,9 | %34,1 | %94,2 | 139 |
| Taşgüney Köyü | Evet | %88,3 | %11,7 | %72,6 | 234 |
| Turhan Köyü | Evet | %93,1 | %6,9 | %85,5 | 207 |
| Tümerkan Mahallesi | Evet | %75,4 | %24,6 | %77,0 | 1.555 |
| Yapraklı Köyü | Evet | %89,7 | %10,3 | %87,3 | 157 |
| Yazıcı Köyü | Evet | %88,5 | %11,5 | %84,6 | 156 |
| Yeşiloba Köyü | Evet | %90,1 | %9,9 | %83,3 | 233 |
| Yusuflu Köyü | Evet | %64,3 | %35,7 | %82,6 | 121 |
İlgili sonuçlar