Kadışehri 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Kadışehri sonuçlarında Evet %87,0 ile birinci, Hayır %13,0 ile ikinci; fark 74,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 29,2 puan üstünde. 34 mahalle ve köy arasından 32'sinde Evet önde. Evet en güçlü Aşağıkızılöz Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Yavıhasan Köyü (%94,9). Katılım %88,2 (Türkiye %77,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kadışehri 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Kadışehri, Yozgat, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Kadışehri | Yozgat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 7.464 | %87,0 | %77,3 | %57,9 | +29,2 |
| Hayır | 1.111 | %13,0 | %22,7 | %42,1 | −29,2 |
Kadışehri seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 40 | 9.865 | 8.698 | %88,2 | 8.575 | 123 |
Kadışehri mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçakale Köyü | Evet | %97,0 | %3,0 | %97,1 | 104 |
| Aşağıkızılöz Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %85,4 | 103 |
| Belören Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %92,0 | 88 |
| Buzluk Köyü | Evet | %81,9 | %18,1 | %81,1 | 159 |
| Çamsaray Köyü | Evet | %88,6 | %11,4 | %86,4 | 279 |
| Çaypınar Mahallesi | Evet | %88,2 | %11,8 | %76,2 | 765 |
| Derbent Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %87,8 | 74 |
| Dikmesöğüt Köyü | Evet | %94,4 | %5,6 | %92,3 | 299 |
| Elmalı Köyü | Evet | %98,9 | %1,1 | %96,3 | 188 |
| Elmalıçiftliği Köyü | Evet | %99,1 | %0,9 | %99,7 | 340 |
| Elmalıütüğü Köyü | Hayır | %8,7 | %91,3 | %87,2 | 148 |
| Gümüşdiğin Mahallesi | Evet | %95,8 | %4,2 | %95,4 | 503 |
| Gümüşsu Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %95,6 | 388 |
| Halıköy-Bahçeli Evler Mahallesi | Evet | %92,3 | %7,7 | %87,3 | 338 |
| Halıköy-Fatih Mahallesi | Evet | %92,7 | %7,3 | %86,7 | 465 |
| Hanözü Köyü | Evet | %96,1 | %3,9 | %90,1 | 233 |
| Kabalı Köyü | Evet | %99,8 | %0,2 | %99,5 | 442 |
| Kadıoğlu Mahallesi | Evet | %85,0 | %15,0 | %87,0 | 332 |
| Kemalli Köyü | Evet | %94,8 | %5,2 | %92,0 | 188 |
| Kıyılı Köyü | Evet | %99,1 | %0,9 | %85,6 | 132 |
| Lütfullah Kayalar Mahallesi | Evet | %93,4 | %6,6 | %90,4 | 323 |
| Ovacık Köyü | Evet | %98,6 | %1,4 | %85,1 | 168 |
| Örencik Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %92,2 | 360 |
| Seyhan Köyü | Evet | %96,7 | %3,3 | %96,3 | 190 |
| Üçağaç Köyü | Evet | %95,1 | %4,9 | %83,8 | 394 |
| Vasfıbey Mahallesi | Evet | %98,1 | %1,9 | %89,7 | 408 |
| Yakacık Köyü | Evet | %92,7 | %7,3 | %89,4 | 217 |
| Yangı Köyü | Evet | %93,9 | %6,1 | %94,0 | 386 |
| Yanık Köyü | Evet | %93,6 | %6,4 | %94,1 | 135 |
| Yavıhasan Köyü | Hayır | %5,1 | %94,9 | %71,4 | 852 |
| Yelten Köyü | Evet | %96,2 | %3,8 | %93,8 | 224 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %89,4 | %10,6 | %84,3 | 318 |
| Yoncalık Köyü | Evet | %91,1 | %8,9 | %91,4 | 268 |
| Yukarıkızılöz Köyü | Evet | %89,8 | %10,2 | %92,6 | 54 |
İlgili sonuçlar