Tut 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Tut sonuçlarında AK Parti %58,9 ile birinci, CHP %26,8 ile ikinci; fark 32,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 9,1 puan üstünde. 21 mahalle ve köy arasından 17'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Elçiler Köyü (%95,2); CHP en güçlü Yalankoz Köyü (%88,2). Katılım %81,5 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Tut 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Tut, Adıyaman, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Tut | Adıyaman | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.386 | %58,9 | %67,3 | %49,8 | +9,1 |
| CHP | 1.543 | %26,8 | %16,6 | %26,0 | +0,8 |
| MHP | 440 | %7,6 | %4,6 | %13,0 | −5,4 |
| HAS Parti | 199 | %3,5 | %2,5 | %0,8 | +2,7 |
| Bağımsızlar | 66 | %1,1 | %6,6 | %6,6 | −5,4 |
| Saadet | 27 | %0,5 | %0,7 | %1,3 | −0,8 |
| BBP | 26 | %0,5 | %0,9 | %0,8 | −0,3 |
| DP | 22 | %0,4 | %0,3 | %0,7 | −0,3 |
| Millet | 10 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DSP | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| MMP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DYP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| LDP | 5 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
Tut seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 34 | 7.197 | 5.864 | %81,5 | 5.753 | 111 |
Tut mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçatepe Köyü | AK Parti | %87,2 | %2,6 | %8,0 | 528 |
| Ayniye Mahallesi | AK Parti | %51,0 | %35,9 | %82,9 | 590 |
| Boyundere Köyü | AK Parti | %71,4 | %9,3 | %89,0 | 543 |
| Bulanık Mahallesi | AK Parti | %88,9 | %5,6 | %94,7 | 19 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %40,8 | %49,8 | %84,4 | 302 |
| Çamlıca Mahallesi | AK Parti | %70,2 | %19,1 | %90,7 | 54 |
| Çiftlikköy | AK Parti | %73,8 | %17,7 | %77,4 | 186 |
| Elçiler Köyü | AK Parti | %95,2 | %1,2 | %98,8 | 86 |
| Fethiye Mahallesi | AK Parti | %58,4 | %30,1 | %86,5 | 651 |
| Havutlu Köyü | AK Parti | %80,8 | %7,1 | %86,6 | 231 |
| Kaşlıca Köyü | AK Parti | %69,2 | %15,3 | %84,6 | 727 |
| Köseli Köyü | AK Parti | %85,8 | %2,5 | %94,5 | 348 |
| Meryemuşağı Köyü | CHP | %32,8 | %39,2 | %82,5 | 229 |
| Öğütlü Köyü | AK Parti | %88,5 | %1,1 | %97,0 | 362 |
| Reşadiye Mahallesi | CHP | %35,8 | %55,3 | %84,5 | 595 |
| Salah Mahallesi | AK Parti | %67,8 | %23,3 | %82,4 | 296 |
| Tepecik Köyü | AK Parti | %62,2 | %13,4 | %88,2 | 254 |
| Ünlüce Köyü | AK Parti | %66,7 | %11,1 | %87,4 | 95 |
| Yalankoz Köyü | CHP | %3,0 | %88,2 | %94,4 | 390 |
| Yaylımlı Köyü | AK Parti | %55,2 | %24,7 | %86,8 | 516 |
| Yeşilyurt Köyü | AK Parti | %62,4 | %6,1 | %93,3 | 195 |
İlgili sonuçlar