Damal 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Damal sonuçlarında CHP %92,5 ile birinci, AK Parti %3,9 ile ikinci; fark 88,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,0) 66,5 puan üstünde. 15 mahalle ve köy arasından 14'ünde CHP önde. CHP en güçlü Burmadere Köyü (%98,8); AK Parti en güçlü İkizdere Köyü (%50,0). Katılım %87,2 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Damal 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Damal, Ardahan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Damal | Ardahan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 3.650 | %92,5 | %30,8 | %26,0 | +66,5 |
| AK Parti | 152 | %3,9 | %40,2 | %49,8 | −45,9 |
| MHP | 49 | %1,2 | %10,0 | %13,0 | −11,8 |
| DP | 24 | %0,6 | %0,8 | %0,7 | −0,0 |
| DSP | 16 | %0,4 | %0,7 | %0,3 | +0,2 |
| Millet | 14 | %0,4 | %0,3 | %0,1 | +0,2 |
| Bağımsızlar | 8 | %0,2 | %12,5 | %6,6 | −6,4 |
| BBP | 8 | %0,2 | %2,9 | %0,8 | −0,6 |
| Saadet | 8 | %0,2 | %0,5 | %1,3 | −1,1 |
| TKP | 7 | %0,2 | %0,3 | %0,1 | +0,0 |
| HAS Parti | 5 | %0,1 | %0,5 | %0,8 | −0,6 |
| DYP | 3 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| MMP | 1 | %0,0 | %0,2 | %0,1 | −0,1 |
Damal seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 23 | 4.594 | 4.005 | %87,2 | 3.945 | 60 |
Damal mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ata Mahallesi | CHP | %94,7 | %1,3 | %86,1 | 267 |
| Burmadere Köyü | CHP | %98,8 | %0,4 | %86,4 | 567 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %96,6 | %0,3 | %96,5 | 340 |
| Çaybaşı Mahallesi | CHP | %97,4 | %0,5 | %92,3 | 209 |
| Dereköy | CHP | %93,5 | %1,4 | %91,0 | 156 |
| Eskikılıç Köyü | CHP | %95,2 | %1,4 | %95,1 | 307 |
| İkizdere Köyü | AK Parti | %30,2 | %50,0 | %93,0 | 114 |
| İnönü Mahallesi | CHP | %98,2 | %0,0 | %96,5 | 113 |
| Kalender Mahallesi | CHP | %90,0 | %0,0 | %101,4 | 69 |
| Konuk Sever Mahallesi | CHP | %91,0 | %5,0 | %86,1 | 468 |
| Mustafa Kemal Mahallesi | CHP | %92,1 | %4,9 | %80,5 | 766 |
| Otağlı Köyü | CHP | %95,5 | %1,9 | %88,0 | 357 |
| Serhat Mahallesi | CHP | %78,3 | %14,3 | %80,1 | 291 |
| Seyitören Köyü | CHP | %97,1 | %0,5 | %81,7 | 460 |
| Tepeköy | CHP | %96,1 | %1,0 | %92,7 | 110 |
İlgili sonuçlar