Kurucaşile 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kurucaşile sonuçlarında AK Parti %36,1 ile birinci, CHP %33,8 ile ikinci; fark 2,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 13,6 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %33,8 (+7,8 puan). 32 mahalle ve köy arasından 16'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kavaklı Köyü (%54,8); CHP en güçlü Karaman Köyü (%53,9). Katılım %85,6 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kurucaşile 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kurucaşile, Bartın, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kurucaşile | Bartın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.742 | %36,1 | %48,1 | %49,8 | −13,6 |
| CHP | 1.630 | %33,8 | %28,8 | %26,0 | +7,8 |
| MHP | 968 | %20,1 | %16,0 | %13,0 | +7,1 |
| Saadet | 135 | %2,8 | %2,5 | %1,3 | +1,5 |
| DP | 111 | %2,3 | %1,0 | %0,7 | +1,7 |
| HAS Parti | 48 | %1,0 | %1,0 | %0,8 | +0,2 |
| DYP | 30 | %0,6 | %0,4 | %0,2 | +0,5 |
| DSP | 28 | %0,6 | %0,6 | %0,3 | +0,3 |
| EMEP | 27 | %0,6 | %0,3 | %0,1 | +0,5 |
| LDP | 23 | %0,5 | %0,2 | %0,0 | +0,4 |
| HEPAR | 22 | %0,5 | %0,3 | %0,3 | +0,2 |
| BBP | 20 | %0,4 | %0,3 | %0,8 | −0,3 |
| Millet | 14 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| MMP | 11 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 10 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
Kurucaşile seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 36 | 5.814 | 4.978 | %85,6 | 4.819 | 159 |
Kurucaşile mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alapınar Köyü | MHP | %32,7 | %20,6 | %85,8 | 127 |
| Aydoğmuş Köyü | MHP | %28,1 | %16,4 | %89,4 | 151 |
| Başköy | AK Parti | %50,3 | %9,8 | %81,5 | 389 |
| Curunlu Köyü | AK Parti | %43,5 | %17,7 | %84,6 | 78 |
| Çayaltı Köyü | CHP | %14,9 | %42,1 | %88,6 | 132 |
| Danişment Köyü | AK Parti | %44,1 | %33,3 | %91,6 | 107 |
| Demirci Köyü | AK Parti | %50,0 | %29,6 | %91,5 | 59 |
| Dizlermezeci Köyü | AK Parti | %44,3 | %29,6 | %88,8 | 268 |
| Elvanlar Köyü | AK Parti | %41,4 | %23,0 | %91,1 | 168 |
| Hacıköy | AK Parti | %41,9 | %35,1 | %87,6 | 89 |
| Hisarköy | AK Parti | %33,3 | %30,8 | %84,7 | 288 |
| İlyasgeçidi Köyü | AK Parti | %36,7 | %32,5 | %83,6 | 214 |
| Kaleköy | AK Parti | %43,1 | %30,0 | %87,7 | 163 |
| Kanatlı Köyü | MHP | %31,0 | %23,0 | %86,4 | 132 |
| Kapısuyu Köyü | CHP | %34,5 | %50,6 | %74,6 | 122 |
| Karaman Köyü | CHP | %27,1 | %53,9 | %85,1 | 376 |
| Kargacak Mahallesi | CHP | %31,9 | %46,4 | %82,7 | 168 |
| Kavaklı Köyü | AK Parti | %54,8 | %22,1 | %87,1 | 124 |
| Kirlikmüslimhoca Köyü | CHP | %41,4 | %46,0 | %82,9 | 105 |
| Kömeç Köyü | CHP | %27,6 | %48,3 | %89,2 | 102 |
| Liman Mahallesi | CHP | %33,0 | %43,1 | %80,1 | 508 |
| Meydan Köyü | CHP | %37,3 | %42,6 | %88,5 | 200 |
| Ovatekkeönü Köyü | CHP | %24,5 | %36,2 | %89,0 | 109 |
| Ömerler Köyü | CHP | %26,2 | %31,0 | %87,8 | 49 |
| Ömerler Mahallesi | AK Parti | %37,8 | %36,8 | %84,4 | 257 |
| Paşalılar Köyü | AK Parti | %35,2 | %28,8 | %86,2 | 261 |
| Sarıderesi Köyü | AK Parti | %50,5 | %17,3 | %87,2 | 243 |
| Şeyhler Köyü | AK Parti | %52,2 | %28,3 | %87,3 | 55 |
| Şile Mahallesi | CHP | %25,8 | %48,0 | %85,2 | 392 |
| Uğurlu Köyü | AK Parti | %36,8 | %27,5 | %92,2 | 217 |
| Yeniköy | CHP | %23,5 | %46,9 | %85,6 | 97 |
| Ziyaretköy | CHP | %31,5 | %35,2 | %84,4 | 64 |
İlgili sonuçlar