Gercüş 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Gercüş sonuçlarında AK Parti %50,9 ile birinci, Bağımsızlar %35,3 ile ikinci; fark 15,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 1,1 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %35,3 (+28,7 puan). 63 mahalle ve köy arasından 32'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kışlak Köyü (%96,4); Bağımsızlar en güçlü Karalan Köyü (%97,9). Katılım %78,5 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gercüş 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Gercüş, Batman, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gercüş | Batman | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.085 | %50,9 | %37,1 | %49,8 | +1,1 |
| Bağımsızlar | 3.525 | %35,3 | %51,6 | %6,6 | +28,7 |
| CHP | 847 | %8,5 | %6,7 | %26,0 | −17,5 |
| BBP | 154 | %1,5 | %1,5 | %0,8 | +0,8 |
| MHP | 130 | %1,3 | %0,6 | %13,0 | −11,7 |
| DSP | 63 | %0,6 | %0,3 | %0,3 | +0,4 |
| Saadet | 49 | %0,5 | %1,0 | %1,3 | −0,8 |
| DP | 41 | %0,4 | %0,4 | %0,7 | −0,2 |
| HAS Parti | 34 | %0,3 | %0,4 | %0,8 | −0,4 |
| TKP | 34 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| MMP | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| DYP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| LDP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
Gercüş seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 85 | 13.240 | 10.393 | %78,5 | 9.997 | 396 |
Gercüş mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Bağımsızlar | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akburç Köyü | Bağımsızlar | %45,2 | %47,6 | %91,2 | 137 |
| Akyar Köyü | AK Parti | %59,8 | %35,0 | %77,9 | 163 |
| Ardıç Köyü | Bağımsızlar | %16,7 | %83,3 | %109,1 | 11 |
| Ardıçlı Köyü | AK Parti | %84,5 | %14,4 | %88,3 | 111 |
| Arıca Köyü | AK Parti | %82,3 | %14,0 | %85,7 | 196 |
| Aydınca Köyü | Bağımsızlar | %33,3 | %50,0 | %75,0 | 16 |
| Aydınlı Köyü | AK Parti | %59,3 | %28,5 | %76,2 | 164 |
| Bağlarbaşı Mahallesi | Bağımsızlar | %41,5 | %44,0 | %75,7 | 1.950 |
| Bağlıca Köyü | AK Parti | %84,9 | %2,9 | %86,4 | 162 |
| Bağözü Köyü | AK Parti | %65,2 | %17,4 | %80,0 | 30 |
| Başarköy | AK Parti | %41,4 | %31,0 | %131,8 | 22 |
| Başova Köyü | Bağımsızlar | %25,6 | %69,8 | %84,3 | 51 |
| Becirman Köyü | Bağımsızlar | %24,4 | %74,4 | %82,2 | 101 |
| Boğazköy | AK Parti | %37,5 | %32,9 | %74,8 | 206 |
| Çalışkan Köyü | Bağımsızlar | %36,7 | %43,3 | %176,5 | 17 |
| Çiçekli Köyü | AK Parti | %80,2 | %3,5 | %95,7 | 92 |
| Çukurçeşme Mahallesi | Bağımsızlar | %37,3 | %49,3 | %73,6 | 591 |
| Çukuryurt Köyü | Bağımsızlar | %37,6 | %48,0 | %80,2 | 389 |
| Dereiçi Köyü | Bağımsızlar | %4,2 | %87,5 | %85,7 | 28 |
| Dereli Köyü | Bağımsızlar | %0,0 | %81,8 | %92,9 | 14 |
| Doruk Köyü | AK Parti | %74,6 | %18,0 | %84,2 | 146 |
| Düzmeşe Köyü | Bağımsızlar | %19,0 | %71,4 | %97,8 | 45 |
| Eymir Köyü | AK Parti | %67,3 | %26,2 | %103,8 | 106 |
| Geçitköy | AK Parti | %78,2 | %10,9 | %74,4 | 90 |
| Gökçe Köyü | AK Parti | %88,9 | %5,6 | %81,1 | 90 |
| Gökçepınar Köyü | Bağımsızlar | %27,6 | %68,3 | %73,0 | 433 |
| Gönüllü Köyü | AK Parti | %75,7 | %17,3 | %82,0 | 217 |
| Gürbüz Köyü | AK Parti | %51,4 | %48,6 | %86,0 | 43 |
| Güzelöz Köyü | Bağımsızlar | %26,4 | %68,9 | %77,4 | 137 |
| Hisar-Hisarmerkez Mahallesi | Bağımsızlar | %41,9 | %50,0 | %83,5 | 540 |
| Hisar-Sapanlı Mahallesi | AK Parti | %71,7 | %10,3 | %80,7 | 187 |
| Kantar Köyü | AK Parti | %94,5 | %0,0 | %93,3 | 60 |
| Karalan Köyü | Bağımsızlar | %2,1 | %97,9 | %92,2 | 103 |
| Kayalar Köyü | CHP | %26,7 | %10,0 | %85,3 | 75 |
| Kayapınar-Pınarbaşı Mahallesi | AK Parti | %84,4 | %1,4 | %77,1 | 506 |
| Kayapınar-Yeşilyurt Mahallesi | AK Parti | %73,5 | %2,7 | %73,1 | 673 |
| Kesiksu Köyü | CHP | %18,2 | %32,7 | %73,5 | 83 |
| Kırkat Köyü | Bağımsızlar | %33,0 | %64,8 | %81,6 | 424 |
| Kışlak Köyü | AK Parti | %96,4 | %3,6 | %103,7 | 27 |
| Koçak Köyü | Bağımsızlar | %25,3 | %66,9 | %68,8 | 372 |
| Koyunlu Köyü | AK Parti | %75,0 | %10,7 | %87,5 | 32 |
| Kozlu Köyü | Bağımsızlar | %11,4 | %60,9 | %75,7 | 296 |
| Kömürcü Köyü | AK Parti | %72,7 | %22,4 | %93,5 | 154 |
| Kutlu Köyü | AK Parti | %81,3 | %12,5 | %88,9 | 18 |
| Nurlu Köyü | Bağımsızlar | %30,9 | %61,0 | %78,7 | 178 |
| Özler Köyü | Bağımsızlar | %45,5 | %51,5 | %72,9 | 48 |
| Pınarbaşı Mahallesi | AK Parti | %45,1 | %44,5 | %75,7 | 637 |
| Poyraz Köyü | Bağımsızlar | %5,3 | %94,7 | %95,0 | 20 |
| Rüzgarlı Köyü | CHP | %21,6 | %11,2 | %92,6 | 135 |
| Sargın Köyü | Bağımsızlar | %29,6 | %44,4 | %77,8 | 36 |
| Seki Köyü | AK Parti | %80,9 | %4,3 | %76,9 | 186 |
| Serinköy | Bağımsızlar | %27,8 | %50,0 | %112,5 | 16 |
| Taşçı Köyü | Bağımsızlar | %35,4 | %51,9 | %71,4 | 112 |
| Tepecik Köyü | AK Parti | %59,5 | %35,0 | %74,8 | 270 |
| Ulaş Köyü | Bağımsızlar | %35,1 | %55,9 | %76,0 | 150 |
| Yakıtlı Köyü | Bağımsızlar | %35,1 | %60,4 | %79,3 | 140 |
| Yamanlar Köyü | AK Parti | %47,7 | %43,2 | %83,2 | 107 |
| Yassıca Köyü | Bağımsızlar | %11,9 | %84,7 | %74,7 | 79 |
| Yayladüzü Köyü | AK Parti | %89,2 | %9,2 | %90,3 | 144 |
| Yemişli Köyü | AK Parti | %65,6 | %27,6 | %71,2 | 330 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %82,3 | %4,0 | %84,3 | 153 |
| Yolağzı Köyü | AK Parti | %66,8 | %1,5 | %72,5 | 1.036 |
| Yüceköy | AK Parti | %55,3 | %35,1 | %82,6 | 155 |
İlgili sonuçlar