Pazaryeri 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Pazaryeri sonuçlarında AK Parti %44,7 ile birinci, MHP %34,6 ile ikinci; fark 10,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 5,1 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %34,6 (+21,6 puan). 30 mahalle ve köy arasından 19'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Bozcaarmut Köyü (%81,1); MHP en güçlü Esemen Köyü (%59,3). Katılım %90,6 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pazaryeri 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Pazaryeri, Bilecik, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Pazaryeri | Bilecik | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.591 | %44,7 | %42,6 | %49,8 | −5,1 |
| MHP | 2.776 | %34,6 | %27,3 | %13,0 | +21,6 |
| CHP | 1.330 | %16,6 | %25,4 | %26,0 | −9,4 |
| HAS Parti | 71 | %0,9 | %1,0 | %0,8 | +0,1 |
| DP | 67 | %0,8 | %0,7 | %0,7 | +0,2 |
| Saadet | 60 | %0,7 | %1,4 | %1,3 | −0,5 |
| DYP | 25 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| DSP | 20 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| BBP | 16 | %0,2 | %0,3 | %0,8 | −0,6 |
| HEPAR | 16 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| EMEP | 15 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 14 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| MMP | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 5 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Pazaryeri seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 50 | 9.099 | 8.244 | %90,6 | 8.026 | 218 |
Pazaryeri mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahmetler Köyü | AK Parti | %78,0 | %18,0 | %98,1 | 315 |
| Alınca Köyü | CHP | %34,4 | %9,4 | %97,0 | 33 |
| Arapdede Köyü | MHP | %14,7 | %58,7 | %92,4 | 158 |
| Arpadere Köyü | AK Parti | %50,7 | %29,3 | %98,8 | 81 |
| Bahçesultan Köyü | AK Parti | %75,9 | %10,3 | %88,1 | 67 |
| Beşikli Mahallesi | AK Parti | %52,8 | %33,8 | %94,1 | 421 |
| Bozcaarmut Köyü | AK Parti | %81,1 | %9,9 | %92,5 | 255 |
| Bulduk Köyü | AK Parti | %46,2 | %43,1 | %100,0 | 65 |
| Burçalık Köyü | AK Parti | %65,7 | %22,9 | %100,0 | 75 |
| Büyükelmalı Köyü | AK Parti | %55,4 | %24,3 | %92,7 | 82 |
| Çarşı Mahallesi | AK Parti | %41,4 | %37,5 | %83,2 | 660 |
| Demirköy | MHP | %32,1 | %37,3 | %94,6 | 447 |
| Dereboğaz Mahallesi | MHP | %38,3 | %46,6 | %79,5 | 600 |
| Dereköy | AK Parti | %41,2 | %31,0 | %93,3 | 315 |
| Doğanlar Mahallesi | AK Parti | %47,4 | %38,1 | %88,3 | 494 |
| Dülgeroğlu Köyü | AK Parti | %76,9 | %9,2 | %101,5 | 66 |
| Esemen Köyü | MHP | %29,6 | %59,3 | %93,1 | 29 |
| Fırınlar Köyü | AK Parti | %50,3 | %17,5 | %97,5 | 198 |
| Güde Köyü | AK Parti | %59,2 | %27,9 | %96,2 | 158 |
| Gümüşdere Köyü | MHP | %31,7 | %54,0 | %94,2 | 137 |
| Günyurdu Köyü | MHP | %38,4 | %52,3 | %94,6 | 166 |
| Karadede Köyü | AK Parti | %66,2 | %16,9 | %95,1 | 82 |
| Karaköy | CHP | %27,8 | %27,5 | %97,5 | 604 |
| Kınık Köyü | MHP | %37,4 | %40,7 | %90,0 | 249 |
| Küçükelmalı Köyü | MHP | %32,4 | %37,5 | %91,0 | 155 |
| Nazifpaşa Köyü | AK Parti | %54,3 | %13,0 | %100,0 | 46 |
| Sarıdayı Köyü | AK Parti | %69,0 | %14,7 | %97,9 | 192 |
| Sarnıçköy | CHP | %19,4 | %32,3 | %88,6 | 35 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %45,2 | %39,5 | %88,3 | 1.546 |
| Yüzbaşı Mahallesi | AK Parti | %38,6 | %38,5 | %88,0 | 1.368 |
İlgili sonuçlar