Güroymak 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Güroymak sonuçlarında AK Parti %55,9 ile birinci, Bağımsızlar %38,3 ile ikinci; fark 17,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 6,1 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %38,3 (+31,7 puan). 53 mahalle ve köy arasından 39'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Budaklı Köyü (%93,1); Bağımsızlar en güçlü Kuştaşı Köyü (%94,1). Katılım %85,6 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Güroymak 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Güroymak, Bitlis, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Güroymak | Bitlis | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 10.421 | %55,9 | %50,6 | %49,8 | +6,1 |
| Bağımsızlar | 7.135 | %38,3 | %40,3 | %6,6 | +31,7 |
| BBP | 285 | %1,5 | %1,4 | %0,8 | +0,8 |
| CHP | 215 | %1,2 | %1,7 | %26,0 | −24,8 |
| DSP | 142 | %0,8 | %0,6 | %0,3 | +0,5 |
| MHP | 108 | %0,6 | %3,2 | %13,0 | −12,4 |
| HAS Parti | 91 | %0,5 | %0,8 | %0,8 | −0,3 |
| Saadet | 81 | %0,4 | %0,5 | %1,3 | −0,8 |
| DP | 68 | %0,4 | %0,4 | %0,7 | −0,3 |
| TKP | 56 | %0,3 | %0,3 | %0,1 | +0,2 |
| DYP | 17 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| MMP | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 6 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
Güroymak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 100 | 22.297 | 19.094 | %85,6 | 18.639 | 455 |
Güroymak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Bağımsızlar | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arpacık Köyü | AK Parti | %52,9 | %42,3 | %88,2 | 119 |
| Aşağıkolbaşı Köyü | AK Parti | %69,7 | %25,1 | %85,4 | 522 |
| Bağlar Mahallesi | AK Parti | %60,0 | %25,0 | %81,1 | 767 |
| Barajyolu Mahallesi | AK Parti | %57,8 | %37,8 | %84,2 | 443 |
| Barış Mahallesi | AK Parti | %52,1 | %43,5 | %75,7 | 1.041 |
| Bölmedere Mahallesi | Bağımsızlar | %19,6 | %67,9 | %101,7 | 58 |
| Budaklı Köyü | AK Parti | %93,1 | %2,2 | %99,6 | 232 |
| Cevizyatağı Köyü | AK Parti | %60,4 | %31,3 | %89,1 | 55 |
| Çallı Köyü | Bağımsızlar | %20,0 | %77,1 | %134,6 | 26 |
| Çayarası Köyü | Bağımsızlar | %43,7 | %49,4 | %81,0 | 205 |
| Çıtak Köyü | AK Parti | %61,5 | %36,0 | %91,3 | 219 |
| Değirmen Köyü | AK Parti | %64,3 | %30,2 | %100,4 | 1.141 |
| Erentepe Mahallesi | Bağımsızlar | %27,5 | %71,4 | %78,3 | 253 |
| Gedikpınar Köyü | AK Parti | %57,5 | %39,2 | %95,7 | 163 |
| Girne Mahallesi | AK Parti | %54,8 | %36,7 | %82,8 | 996 |
| Gölbaşı-Gültepe Mahallesi | AK Parti | %80,8 | %17,5 | %94,4 | 305 |
| Gölbaşı-Köşk Mahallesi | AK Parti | %78,4 | %17,4 | %97,6 | 295 |
| Gölbaşı-Şenkaya Mahallesi | AK Parti | %63,2 | %22,5 | %87,4 | 523 |
| Gölbaşı-Şenyayla Mahallesi | AK Parti | %75,2 | %13,7 | %88,7 | 425 |
| Gölbaşı-Yeni Mahallesi | AK Parti | %71,3 | %20,6 | %96,6 | 474 |
| Gölbaşı-Yeşiltepe Mahallesi | AK Parti | %67,0 | %24,8 | %88,5 | 261 |
| Günkırı-Cami Mahallesi | AK Parti | %63,2 | %27,9 | %91,2 | 227 |
| Günkırı-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %60,5 | %39,5 | %93,5 | 215 |
| Günkırı-Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %64,3 | %33,3 | %78,8 | 382 |
| Günkırı-Pınarbaşı Mahallesi | AK Parti | %55,8 | %40,5 | %78,1 | 389 |
| Günkırı-Refahiye Mahallesi | Bağımsızlar | %34,5 | %57,5 | %79,5 | 342 |
| Günkırı-Şenyurt Mahallesi | AK Parti | %66,1 | %27,0 | %81,8 | 313 |
| Günkırı-Yeşilyurt Mahallesi | Bağımsızlar | %48,6 | %49,5 | %87,0 | 262 |
| Güzelli Köyü | Bağımsızlar | %38,2 | %60,3 | %96,1 | 562 |
| Haydar Mahallesi | AK Parti | %47,2 | %47,1 | %77,7 | 802 |
| Kaleli Köyü | Bağımsızlar | %43,4 | %53,0 | %91,1 | 313 |
| Kavunlu Köyü | AK Parti | %56,8 | %39,2 | %101,4 | 73 |
| Kekliktepe Köyü | AK Parti | %59,8 | %35,6 | %79,8 | 109 |
| Kuştaşı Köyü | Bağımsızlar | %4,4 | %94,1 | %97,2 | 212 |
| Kümbet Mahallesi | AK Parti | %51,8 | %42,9 | %81,7 | 1.192 |
| Nurtepe Mahallesi | Bağımsızlar | %41,2 | %56,1 | %72,3 | 325 |
| Oduncular Köyü | Bağımsızlar | %37,1 | %58,2 | %94,5 | 472 |
| Özkavak Köyü | AK Parti | %87,5 | %9,4 | %87,7 | 292 |
| Saklı Köyü | AK Parti | %77,0 | %19,0 | %90,5 | 221 |
| Sütderesi Köyü | AK Parti | %62,9 | %30,1 | %79,0 | 243 |
| Şenevler Mahallesi | AK Parti | %60,1 | %35,3 | %85,2 | 822 |
| Şenova Mahallesi | AK Parti | %61,3 | %27,2 | %77,3 | 609 |
| Şentepe Mahallesi | AK Parti | %50,7 | %44,4 | %81,2 | 851 |
| Şirintepe Mahallesi | AK Parti | %47,5 | %47,1 | %83,0 | 1.114 |
| Tahtalı Köyü | AK Parti | %59,9 | %35,0 | %90,3 | 226 |
| Taşüstü Köyü | AK Parti | %50,0 | %43,4 | %91,7 | 324 |
| Üzümveren Köyü | AK Parti | %50,0 | %47,2 | %96,1 | 76 |
| Yamaçköy | AK Parti | %64,7 | %33,6 | %71,0 | 520 |
| Yayladere Köyü | AK Parti | %68,8 | %24,1 | %84,2 | 139 |
| Yazıkonak Köyü | Bağımsızlar | %35,0 | %43,6 | %78,5 | 158 |
| Yemişveren Köyü | Bağımsızlar | %40,5 | %58,3 | %100,0 | 254 |
| Yeşilova Mahallesi | AK Parti | %49,4 | %44,6 | %84,3 | 1.498 |
| Yukarıkolbaşı Köyü | Bağımsızlar | %48,9 | %49,3 | %93,7 | 237 |
İlgili sonuçlar