Seben 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Seben sonuçlarında AK Parti %55,4 ile birinci, CHP %21,1 ile ikinci; fark 34,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 5,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,2 (+6,2 puan). 31 mahalle ve köy arasından 29'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Karaağaç Köyü (%86,2); CHP en güçlü Gerenözü Köyü (%48,8). Katılım %88,9 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Seben 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Seben, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Seben | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.445 | %55,4 | %58,5 | %49,8 | +5,6 |
| CHP | 931 | %21,1 | %20,1 | %26,0 | −4,9 |
| MHP | 848 | %19,2 | %16,1 | %13,0 | +6,2 |
| DP | 52 | %1,2 | %1,0 | %0,7 | +0,5 |
| Saadet | 35 | %0,8 | %1,5 | %1,3 | −0,5 |
| HAS Parti | 27 | %0,6 | %0,7 | %0,8 | −0,2 |
| DYP | 17 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| BBP | 12 | %0,3 | %0,5 | %0,8 | −0,5 |
| EMEP | 11 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| HEPAR | 10 | %0,2 | %0,4 | %0,3 | −0,1 |
| Millet | 7 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DSP | 4 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| LDP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| MMP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Seben seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 39 | 5.081 | 4.516 | %88,9 | 4.410 | 106 |
Seben mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alpagut Köyü | AK Parti | %59,8 | %15,9 | %94,9 | 118 |
| Bakırlı Köyü | AK Parti | %76,5 | %7,8 | %68,8 | 77 |
| Bozyer Köyü | AK Parti | %52,7 | %14,5 | %87,3 | 63 |
| Çarşı Mahallesi | AK Parti | %46,5 | %24,5 | %85,2 | 2.037 |
| Çeltikderesi Köyü | AK Parti | %77,3 | %10,5 | %89,2 | 212 |
| Dedeler Köyü | AK Parti | %52,4 | %9,5 | %97,8 | 45 |
| Değirmenkaya Köyü | AK Parti | %76,7 | %21,7 | %92,3 | 65 |
| Dereboyu Köyü | AK Parti | %69,0 | %14,0 | %88,2 | 119 |
| Ekiciler Köyü | MHP | %36,4 | %9,1 | %95,7 | 23 |
| Gerenözü Köyü | CHP | %37,7 | %48,8 | %92,3 | 182 |
| Gökhaliller Köyü | AK Parti | %46,7 | %25,0 | %91,2 | 68 |
| Güneyce Köyü | AK Parti | %66,2 | %12,0 | %91,8 | 147 |
| Haccağız Köyü | AK Parti | %39,8 | %38,8 | %96,3 | 109 |
| Hoçaş Köyü | AK Parti | %54,6 | %24,7 | %91,7 | 109 |
| Kabakköy | AK Parti | %64,1 | %7,7 | %108,3 | 36 |
| Karaağaç Köyü | AK Parti | %86,2 | %3,1 | %103,1 | 65 |
| Kaşbıyıklar Köyü | AK Parti | %60,9 | %27,5 | %98,6 | 71 |
| Kesenözü Köyü | AK Parti | %73,5 | %10,8 | %92,9 | 112 |
| Keskinli Mahallesi | AK Parti | %67,1 | %11,8 | %85,9 | 99 |
| Kızık Köyü | AK Parti | %54,7 | %26,4 | %90,8 | 120 |
| Korucuk Köyü | AK Parti | %85,0 | %0,0 | %102,6 | 39 |
| Kozyaka Köyü | AK Parti | %52,1 | %29,8 | %93,2 | 103 |
| Kuzgölcük Köyü | AK Parti | %79,5 | %10,2 | %94,7 | 94 |
| Musasofular Köyü | AK Parti | %54,4 | %17,0 | %89,6 | 164 |
| Nimetli Köyü | AK Parti | %55,4 | %5,4 | %94,2 | 121 |
| Solaklar Köyü | AK Parti | %73,1 | %15,4 | %76,5 | 34 |
| Susuz Köyü | AK Parti | %51,2 | %30,5 | %94,2 | 224 |
| Tazılar Köyü | AK Parti | %63,6 | %5,5 | %91,7 | 60 |
| Tepeköy | AK Parti | %62,6 | %15,0 | %76,8 | 142 |
| Yağma Köyü | AK Parti | %66,7 | %17,3 | %100,0 | 78 |
| Yuva Köyü | AK Parti | %65,9 | %16,7 | %91,0 | 145 |
İlgili sonuçlar