Eldivan 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Eldivan sonuçlarında AK Parti %62,3 ile birinci, MHP %25,0 ile ikinci; fark 37,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 12,5 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %25,0 (+12,0 puan). 18 mahalle ve köy arasından 17'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Akbulut Köyü (%100,0); MHP en güçlü Sarayköy (%44,1). Katılım %90,7 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Eldivan 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Eldivan, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Eldivan | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.419 | %62,3 | %65,6 | %49,8 | +12,5 |
| MHP | 972 | %25,0 | %23,1 | %13,0 | +12,0 |
| CHP | 267 | %6,9 | %6,1 | %26,0 | −19,1 |
| Saadet | 82 | %2,1 | %1,4 | %1,3 | +0,8 |
| BBP | 35 | %0,9 | %1,0 | %0,8 | +0,1 |
| HAS Parti | 31 | %0,8 | %0,9 | %0,8 | +0,0 |
| DP | 24 | %0,6 | %0,9 | %0,7 | −0,0 |
| HEPAR | 11 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| EMEP | 10 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| DYP | 8 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| DSP | 7 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| MMP | 3 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Eldivan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 26 | 4.435 | 4.023 | %90,7 | 3.882 | 141 |
Eldivan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbulut Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %90,0 | 30 |
| Akçalı Köyü | AK Parti | %73,1 | %24,0 | %91,3 | 115 |
| Alva Köyü | AK Parti | %56,6 | %37,7 | %105,6 | 54 |
| Büyükhacıbey Köyü | AK Parti | %92,0 | %4,0 | %97,2 | 106 |
| Cami Mahallesi | AK Parti | %53,7 | %33,6 | %90,5 | 1.389 |
| Çay Mahallesi | AK Parti | %52,2 | %27,0 | %86,9 | 993 |
| Çiftlikköy | AK Parti | %68,9 | %13,1 | %92,4 | 66 |
| Çukuröz Köyü | AK Parti | %82,6 | %5,8 | %96,1 | 76 |
| Elmacı Köyü | AK Parti | %65,5 | %25,7 | %89,9 | 199 |
| Gölez Köyü | AK Parti | %78,5 | %13,1 | %88,1 | 126 |
| Gölezkayı Köyü | AK Parti | %61,7 | %28,6 | %85,5 | 159 |
| Hisarcık Köyü | AK Parti | %87,7 | %1,4 | %96,1 | 76 |
| Hisarcıkkayı Köyü | AK Parti | %96,0 | %1,2 | %96,9 | 261 |
| Küçükhacıbey Köyü | AK Parti | %92,0 | %4,3 | %93,2 | 176 |
| Sarayköy | MHP | %36,5 | %44,1 | %92,5 | 345 |
| Sarıtarla Köyü | AK Parti | %84,7 | %9,7 | %94,9 | 78 |
| Seydiköy | AK Parti | %69,9 | %21,5 | %83,6 | 116 |
| Yukarıyanlar Köyü | AK Parti | %69,6 | %20,3 | %101,4 | 70 |
İlgili sonuçlar