Gümüşova 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Gümüşova sonuçlarında AK Parti %65,1 ile birinci, MHP %18,4 ile ikinci; fark 46,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 15,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,4 (+5,3 puan). 24 mahalle ve köy arasından 24'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kahveleryanı Köyü (%84,3); MHP en güçlü Yongalık Köyü (%29,8). Katılım %91,7 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gümüşova 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Gümüşova, Düzce, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gümüşova | Düzce | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.158 | %65,1 | %65,9 | %49,8 | +15,3 |
| MHP | 1.738 | %18,4 | %16,3 | %13,0 | +5,3 |
| CHP | 1.161 | %12,3 | %12,4 | %26,0 | −13,7 |
| HAS Parti | 145 | %1,5 | %1,4 | %0,8 | +0,8 |
| Saadet | 95 | %1,0 | %1,8 | %1,3 | −0,3 |
| DP | 56 | %0,6 | %0,6 | %0,7 | −0,1 |
| BBP | 23 | %0,2 | %0,5 | %0,8 | −0,5 |
| DSP | 23 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| DYP | 22 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| EMEP | 9 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| HEPAR | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| MMP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| LDP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
Gümüşova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 44 | 10.497 | 9.621 | %91,7 | 9.461 | 160 |
Gümüşova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adaköy | AK Parti | %58,2 | %19,7 | %92,9 | 268 |
| Ardıçdibi Köyü | AK Parti | %69,3 | %16,1 | %92,0 | 213 |
| Çaybükü Köyü | AK Parti | %73,2 | %13,2 | %94,5 | 403 |
| Dededüzü Köyü | AK Parti | %71,4 | %12,0 | %92,9 | 280 |
| Dereköy | AK Parti | %69,9 | %10,2 | %90,5 | 200 |
| Elmacık Köyü | AK Parti | %74,9 | %17,7 | %94,9 | 507 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %75,3 | %14,1 | %91,5 | 1.088 |
| Hacıkadirler Köyü | AK Parti | %78,3 | %13,3 | %93,6 | 513 |
| Hacılar Mahallesi | AK Parti | %58,5 | %26,8 | %94,6 | 223 |
| Halilbey Köyü | AK Parti | %60,0 | %16,9 | %88,7 | 151 |
| Kahveleryanı Köyü | AK Parti | %84,3 | %8,3 | %91,7 | 241 |
| Kışla Mahallesi | AK Parti | %51,3 | %23,6 | %95,5 | 469 |
| Kıyıköy | AK Parti | %61,8 | %21,1 | %93,6 | 580 |
| Kültür Mahallesi | AK Parti | %60,5 | %21,7 | %89,5 | 889 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %58,0 | %18,9 | %86,6 | 656 |
| Pazarcık Köyü | AK Parti | %56,3 | %8,6 | %91,8 | 219 |
| Selamlar Köyü | AK Parti | %56,4 | %25,9 | %95,7 | 602 |
| Soğuksu Köyü | AK Parti | %44,8 | %14,9 | %86,4 | 103 |
| Sultaniye Köyü | AK Parti | %69,3 | %21,2 | %91,8 | 232 |
| Yakabaşı Köyü | AK Parti | %75,8 | %19,2 | %93,7 | 536 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %59,7 | %18,8 | %89,9 | 1.125 |
| Yeşilyayla Köyü | AK Parti | %47,7 | %20,9 | %81,6 | 374 |
| Yıldıztepe Köyü | AK Parti | %71,6 | %17,2 | %94,1 | 409 |
| Yongalık Köyü | AK Parti | %55,0 | %29,8 | %90,3 | 216 |
İlgili sonuçlar