İpsala 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
İpsala sonuçlarında CHP %51,6 ile birinci, AK Parti %32,7 ile ikinci; fark 18,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,0) 25,6 puan üstünde. 38 mahalle ve köy arasından 30'unda CHP önde. CHP en güçlü Turpçular Köyü (%74,4); AK Parti en güçlü Kocahıdır-Cumhuriyet Mahallesi (%57,9). Katılım %91,8 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İpsala 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — İpsala, Edirne, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İpsala | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 10.756 | %51,6 | %51,7 | %26,0 | +25,6 |
| AK Parti | 6.810 | %32,7 | %30,4 | %49,8 | −17,1 |
| MHP | 2.485 | %11,9 | %13,3 | %13,0 | −1,1 |
| DP | 204 | %1,0 | %0,9 | %0,7 | +0,3 |
| Saadet | 142 | %0,7 | %0,9 | %1,3 | −0,6 |
| DSP | 98 | %0,5 | %0,5 | %0,3 | +0,2 |
| HAS Parti | 76 | %0,4 | %0,4 | %0,8 | −0,4 |
| EMEP | 61 | %0,3 | %0,4 | %0,1 | +0,2 |
| DYP | 55 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| HEPAR | 53 | %0,3 | %0,5 | %0,3 | −0,0 |
| Millet | 27 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| BBP | 25 | %0,1 | %0,2 | %0,8 | −0,6 |
| MMP | 19 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| LDP | 15 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Bağımsızlar | 11 | %0,1 | %0,1 | %6,6 | −6,5 |
| TKP | 9 | %0,0 | %0,2 | %0,1 | −0,1 |
İpsala seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 100 | 23.301 | 21.398 | %91,8 | 20.846 | 552 |
İpsala mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahır Köyü | CHP | %50,8 | %37,6 | %89,4 | 216 |
| Aliçopehlivan Köyü | CHP | %48,4 | %34,2 | %90,5 | 1.509 |
| Balabancık Köyü | CHP | %69,3 | %15,8 | %93,0 | 454 |
| Bayrambey Mahallesi | CHP | %57,4 | %28,4 | %87,5 | 934 |
| Bozkurt Mahallesi | CHP | %55,0 | %29,2 | %88,5 | 1.672 |
| Esetçe-Atatürk Mahallesi | AK Parti | %42,9 | %47,0 | %96,1 | 536 |
| Esetçe-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %32,8 | %54,2 | %95,1 | 627 |
| Esetçe-Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %42,5 | %50,2 | %96,5 | 479 |
| Hacı-Gündoğan Mahallesi | CHP | %50,8 | %35,0 | %89,9 | 385 |
| Hacı-Selanik Mahallesi | CHP | %39,1 | %36,8 | %90,7 | 484 |
| Hacı-Zaferiye Mahallesi | CHP | %38,8 | %32,5 | %90,4 | 384 |
| Hıdırköy | CHP | %69,9 | %18,1 | %94,5 | 236 |
| İbriktepe-Gemici Mahallesi | CHP | %54,7 | %34,3 | %97,1 | 274 |
| İbriktepe-Hamidiye Mahallesi | CHP | %65,7 | %20,9 | %93,5 | 416 |
| İbriktepe-İnönü Mahallesi | CHP | %66,8 | %22,5 | %93,5 | 321 |
| İbriktepe-Selanik Mahallesi | AK Parti | %36,6 | %44,4 | %90,6 | 340 |
| Kapucu Mahallesi | CHP | %51,7 | %31,8 | %91,8 | 1.057 |
| Karaağaç Köyü | CHP | %58,4 | %27,8 | %88,6 | 245 |
| Kocahıdır-Atatürk Mahallesi | AK Parti | %39,5 | %49,0 | %90,0 | 401 |
| Kocahıdır-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %30,9 | %57,9 | %93,5 | 525 |
| Korucu Köyü | CHP | %67,7 | %22,0 | %92,7 | 427 |
| Koyuntepe Köyü | CHP | %61,5 | %25,3 | %93,2 | 716 |
| Köprü Mahallesi | CHP | %45,0 | %35,5 | %88,1 | 1.856 |
| Kumdere Köyü | CHP | %53,7 | %27,7 | %94,3 | 761 |
| Küçükdoğanca Köyü | AK Parti | %37,8 | %51,4 | %97,5 | 120 |
| Paşaköy | CHP | %64,3 | %23,0 | %92,4 | 971 |
| Pazardere Köyü | AK Parti | %31,5 | %54,1 | %94,4 | 464 |
| Saraç İlyas Mahallesi | CHP | %66,0 | %22,8 | %92,2 | 510 |
| Sarıcaali Köyü | CHP | %60,4 | %26,6 | %89,9 | 685 |
| Sarpdere Köyü | CHP | %47,7 | %35,5 | %94,4 | 429 |
| Sultan-Atatürk Mahallesi | CHP | %51,7 | %31,2 | %92,3 | 545 |
| Sultan-Menderes Mahallesi | CHP | %47,0 | %29,7 | %90,8 | 752 |
| Tevfikiye Köyü | CHP | %69,4 | %13,7 | %91,3 | 207 |
| Turpçular Köyü | CHP | %74,4 | %10,9 | %92,6 | 632 |
| Yapıldak Köyü | CHP | %55,6 | %26,0 | %96,7 | 366 |
| Yenikarpuzlu-Fevzi Çakmak Mahallesi | CHP | %45,4 | %36,5 | %93,3 | 816 |
| Yenikarpuzlu-Gazi Mahallesi | CHP | %48,2 | %34,2 | %93,6 | 941 |
| Yenikarpuzlu-İnönü Mahallesi | CHP | %46,1 | %36,9 | %94,6 | 608 |
İlgili sonuçlar