Palu 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Palu sonuçlarında AK Parti %86,6 ile birinci, MHP %4,7 ile ikinci; fark 81,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 36,9 puan üstünde. 51 mahalle ve köy arasından 50'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Atikköy (%100,0); MHP en güçlü Umutkaya Köyü (%22,7). Katılım %86,4 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Palu 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Palu, Elazığ, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Palu | Elazığ | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 9.684 | %86,6 | %67,4 | %49,8 | +36,9 |
| MHP | 530 | %4,7 | %14,5 | %13,0 | −8,3 |
| Saadet | 436 | %3,9 | %2,3 | %1,3 | +2,6 |
| CHP | 238 | %2,1 | %13,2 | %26,0 | −23,8 |
| HAS Parti | 149 | %1,3 | %1,1 | %0,8 | +0,6 |
| BBP | 84 | %0,8 | %0,7 | %0,8 | −0,0 |
| DP | 15 | %0,1 | %0,4 | %0,7 | −0,5 |
| HEPAR | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| DYP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Millet | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| DSP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| MMP | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 3 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Palu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 76 | 13.365 | 11.553 | %86,4 | 11.176 | 377 |
Palu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyürek Köyü | AK Parti | %73,7 | %10,5 | %80,9 | 110 |
| Altınölçek Köyü | AK Parti | %86,0 | %10,5 | %86,8 | 68 |
| Andılar Köyü | AK Parti | %97,2 | %0,0 | %100,0 | 145 |
| Arındık Köyü | AK Parti | %90,3 | %1,2 | %101,8 | 165 |
| Aşağı Mahallesi | AK Parti | %85,5 | %2,4 | %102,4 | 83 |
| Atikköy | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %8,3 | 36 |
| Baltaşı-Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %69,0 | %22,4 | %92,2 | 308 |
| Baltaşı-Çaybaşı Mahallesi | AK Parti | %75,8 | %14,2 | %90,2 | 786 |
| Beydoğan Köyü | AK Parti | %64,3 | %0,0 | %127,3 | 11 |
| Beyhan-Girne Mahallesi | AK Parti | %87,1 | %0,4 | %84,2 | 317 |
| Beyhan-Güney Mahallesi | AK Parti | %88,5 | %4,8 | %81,0 | 416 |
| Beyhan-İstasyon Mahallesi | AK Parti | %85,0 | %2,1 | %85,0 | 287 |
| Beyhan-Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %92,1 | %2,4 | %92,8 | 321 |
| Bozçanak Köyü | AK Parti | %91,8 | %1,4 | %98,0 | 302 |
| Bölükelma Köyü | AK Parti | %92,9 | %0,0 | %63,6 | 22 |
| Burgudere Köyü | AK Parti | %94,5 | %2,7 | %101,4 | 72 |
| Büyükçaltı Köyü | AK Parti | %60,0 | %20,0 | %3,8 | 130 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %85,4 | %4,3 | %84,3 | 632 |
| Çarşı Mahallesi | AK Parti | %85,2 | %3,1 | %84,5 | 949 |
| Damlapınar Köyü | AK Parti | %93,7 | %0,0 | %88,7 | 71 |
| Esentepe Mahallesi | AK Parti | %90,7 | %3,2 | %83,5 | 735 |
| Gemtepe Köyü | AK Parti | %98,1 | %0,0 | %81,8 | 66 |
| Gökdere Köyü | AK Parti | %96,0 | %0,0 | %73,5 | 392 |
| Güllüce Köyü | AK Parti | %90,5 | %1,3 | %95,2 | 249 |
| Gümeçbağlar Köyü | AK Parti | %95,5 | %3,0 | %90,0 | 150 |
| Gümüşkaynak Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %120,0 | 10 |
| Hasbey Köyü | AK Parti | %75,8 | %0,0 | %103,0 | 33 |
| Kalekent Mahallesi | AK Parti | %80,3 | %8,2 | %80,7 | 581 |
| Karacabağ Köyü | AK Parti | %97,3 | %0,9 | %82,7 | 139 |
| Karasalkım Köyü | AK Parti | %83,9 | %0,5 | %95,2 | 599 |
| Karataş Köyü | AK Parti | %93,3 | %1,1 | %88,8 | 107 |
| Karşıbahçeler Mahallesi | AK Parti | %81,9 | %4,2 | %88,7 | 335 |
| Kasıl Köyü | AK Parti | %98,6 | %0,0 | %96,1 | 76 |
| Kayaönü Köyü | AK Parti | %75,8 | %22,3 | %86,4 | 184 |
| Keklikdere Köyü | AK Parti | %89,7 | %1,0 | %80,7 | 502 |
| Kırkbulak Köyü | AK Parti | %97,1 | %0,0 | %87,2 | 117 |
| Köklüce Köyü | AK Parti | %97,7 | %0,8 | %96,3 | 134 |
| Küçükçaltı Köyü | AK Parti | %95,2 | %0,0 | %96,0 | 25 |
| Kültür Mahallesi | AK Parti | %87,9 | %3,4 | %83,8 | 692 |
| Numune Mahallesi | AK Parti | %77,6 | %11,2 | %81,8 | 269 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %95,4 | %3,1 | %98,5 | 67 |
| Örgülü Köyü | AK Parti | %91,5 | %0,0 | %102,8 | 142 |
| Seydili Köyü | AK Parti | %72,1 | %19,4 | %91,4 | 244 |
| Tarhanaköy | AK Parti | %98,2 | %0,5 | %83,5 | 266 |
| Umutkaya Köyü | Saadet | %27,3 | %22,7 | %88,0 | 25 |
| Üçdeğirmenler Köyü | AK Parti | %95,6 | %1,7 | %98,3 | 421 |
| Yarımtepe Köyü | AK Parti | %94,1 | %0,8 | %102,6 | 117 |
| Yenimahalle Mahallesi | AK Parti | %86,9 | %3,7 | %85,2 | 1.195 |
| Yeşilbayır Köyü | AK Parti | %92,1 | %1,3 | %97,4 | 78 |
| Yukarı Palu Mahallesi | AK Parti | %80,7 | %9,6 | %87,8 | 156 |
| Ziver Köyü | AK Parti | %88,9 | %0,0 | %32,1 | 28 |
İlgili sonuçlar