Kemah 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kemah sonuçlarında AK Parti %57,0 ile birinci, CHP %33,2 ile ikinci; fark 23,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 7,2 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %33,2 (+7,2 puan). 83 mahalle ve köy arasından 51'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yücebelen Köyü (%98,0); CHP en güçlü Sarıyazı Köyü (%95,8). Katılım %88,9 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kemah 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kemah, Erzincan, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kemah | Erzincan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.784 | %57,0 | %57,1 | %49,8 | +7,2 |
| CHP | 1.622 | %33,2 | %30,4 | %26,0 | +7,2 |
| MHP | 313 | %6,4 | %9,3 | %13,0 | −6,6 |
| Saadet | 60 | %1,2 | %0,9 | %1,3 | −0,0 |
| BBP | 40 | %0,8 | %0,7 | %0,8 | +0,1 |
| HAS Parti | 25 | %0,5 | %0,6 | %0,8 | −0,3 |
| DP | 14 | %0,3 | %0,4 | %0,7 | −0,4 |
| EMEP | 12 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| DSP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| DYP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| MMP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| TKP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Millet | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
Kemah seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 87 | 5.571 | 4.952 | %88,9 | 4.884 | 68 |
Kemah mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaçsaray Köyü | AK Parti | %96,7 | %1,7 | %84,0 | 75 |
| Akbudak Köyü | AK Parti | %81,8 | %0,0 | %110,0 | 20 |
| Akça Köyü | AK Parti | %80,0 | %20,0 | %90,9 | 22 |
| Aktaş Köyü | CHP | %35,0 | %65,0 | %111,1 | 18 |
| Akyünlü Köyü | CHP | %25,0 | %75,0 | %100,0 | 12 |
| Alpköy | AK Parti | %53,3 | %3,3 | %78,9 | 38 |
| Aşağıgedik Mahallesi | CHP | %30,5 | %64,4 | %82,2 | 73 |
| Atma Köyü | AK Parti | %93,1 | %3,4 | %103,6 | 28 |
| Ayranpınar Köyü | AK Parti | %93,5 | %4,3 | %95,8 | 48 |
| Beklimçay Mahallesi | AK Parti | %47,5 | %16,9 | %88,1 | 67 |
| Beşikli Köyü | CHP | %2,1 | %93,6 | %97,9 | 48 |
| Boğaziçi Köyü | AK Parti | %71,4 | %10,7 | %87,9 | 33 |
| Bozoğlak Köyü | AK Parti | %84,3 | %4,3 | %88,6 | 79 |
| Cevizlik Köyü | AK Parti | %96,3 | %2,5 | %90,9 | 88 |
| Cirgişin Mahallesi | AK Parti | %71,9 | %3,5 | %79,2 | 72 |
| Çakırlar Köyü | CHP | %7,1 | %92,9 | %90,9 | 33 |
| Çalgı Köyü | CHP | %2,3 | %95,3 | %89,6 | 48 |
| Çalıklar Köyü | CHP | %0,0 | %90,0 | %87,0 | 23 |
| Çamlıyayla Köyü | AK Parti | %91,3 | %4,3 | %92,0 | 25 |
| Çarşı Mahallesi | AK Parti | %61,5 | %16,9 | %77,0 | 736 |
| Çiğdemli Köyü | AK Parti | %82,0 | %2,0 | %98,0 | 51 |
| Dedek Köyü | AK Parti | %92,3 | %3,8 | %83,9 | 31 |
| Dedeoğlu Köyü | AK Parti | %86,5 | %0,0 | %82,2 | 45 |
| Dereköy | CHP | %8,9 | %91,1 | %102,2 | 45 |
| Dikyamaç Köyü | AK Parti | %86,8 | %5,3 | %95,0 | 40 |
| Doğanbeyli Köyü | AK Parti | %90,2 | %0,9 | %83,1 | 136 |
| Doğanköy | CHP | %5,3 | %94,7 | %90,5 | 63 |
| Doruca Köyü | AK Parti | %50,0 | %37,5 | %160,0 | 5 |
| Dutlu Köyü | AK Parti | %75,0 | %12,5 | %111,1 | 9 |
| Elmalı Köyü | AK Parti | %76,5 | %19,6 | %88,1 | 59 |
| Eriç Köyü | AK Parti | %95,8 | %0,0 | %87,7 | 57 |
| Esimli Köyü | CHP | %10,8 | %86,0 | %83,8 | 111 |
| Eskibağlar Köyü | AK Parti | %83,6 | %7,3 | %93,2 | 59 |
| Gediktepe Köyü | AK Parti | %82,7 | %0,0 | %102,0 | 51 |
| Göğüsbağı Mahallesi | AK Parti | %57,7 | %7,7 | %80,4 | 97 |
| Gökkaya Köyü | CHP | %2,7 | %90,7 | %87,4 | 87 |
| Gölkaynak Köyü | AK Parti | %83,3 | %5,6 | %85,7 | 42 |
| Gülbahçe Köyü | AK Parti | %87,2 | %2,1 | %95,9 | 49 |
| Hakbilir Köyü | AK Parti | %78,3 | %12,6 | %91,4 | 163 |
| Ilgarlı Köyü | AK Parti | %80,0 | %10,0 | %83,3 | 12 |
| İncedere Köyü | CHP | %18,8 | %81,3 | %100,0 | 16 |
| Karacaköy | CHP | %10,3 | %87,2 | %93,3 | 45 |
| Karadağ Köyü | AK Parti | %88,1 | %1,5 | %94,4 | 71 |
| Kardere Köyü | AK Parti | %91,0 | %2,2 | %90,8 | 98 |
| Karşıbağ Mahallesi | CHP | %32,9 | %41,4 | %85,4 | 82 |
| Kayabaşı Köyü | CHP | %2,0 | %94,0 | %90,9 | 55 |
| Kazankaya Köyü | CHP | %6,7 | %90,0 | %93,8 | 32 |
| Kedek Köyü | AK Parti | %48,4 | %48,4 | %106,9 | 29 |
| Kemeryaka Köyü | AK Parti | %94,5 | %1,1 | %95,1 | 102 |
| Kerer Köyü | AK Parti | %86,5 | %0,9 | %84,9 | 259 |
| Kırıkdere Köyü | AK Parti | %86,4 | %4,5 | %110,0 | 20 |
| Koçkar Köyü | AK Parti | %94,4 | %1,7 | %89,6 | 201 |
| Konuksever Köyü | CHP | %10,9 | %89,1 | %88,9 | 72 |
| Koruyolu Köyü | AK Parti | %84,0 | %8,0 | %108,7 | 23 |
| Kömürköy | AK Parti | %68,0 | %20,0 | %100,0 | 26 |
| Kutluova Köyü | CHP | %27,3 | %68,2 | %100,0 | 22 |
| Küplü Köyü | CHP | %22,4 | %77,6 | %86,0 | 57 |
| Maksutuşağı Köyü | CHP | %2,6 | %94,0 | %86,9 | 137 |
| Mektepönü Mahallesi | AK Parti | %49,2 | %16,9 | %92,3 | 65 |
| Mermerli Köyü | CHP | %14,0 | %84,2 | %83,0 | 276 |
| Mezraa Köyü | CHP | %13,6 | %86,4 | %84,6 | 26 |
| Muratboynu Köyü | AK Parti | %92,4 | %2,5 | %93,1 | 130 |
| Oğuzköy | AK Parti | %89,0 | %7,3 | %100,0 | 82 |
| Olukpınar Köyü | CHP | %19,4 | %80,6 | %92,3 | 39 |
| Ortagedik Mahallesi | CHP | %23,8 | %61,9 | %100,0 | 21 |
| Özdamar Köyü | AK Parti | %70,8 | %25,0 | %96,2 | 52 |
| Parmakkaya Köyü | AK Parti | %80,0 | %10,0 | %166,7 | 6 |
| Pörhenkbaşı Mahallesi | AK Parti | %34,0 | %34,0 | %82,6 | 69 |
| Sarıyazı Köyü | CHP | %4,2 | %95,8 | %80,0 | 30 |
| Seringöze Köyü | AK Parti | %84,9 | %5,7 | %96,5 | 57 |
| Sürekköy | CHP | %8,7 | %87,0 | %100,0 | 23 |
| Şahintepe Köyü | CHP | %16,9 | %83,1 | %94,7 | 75 |
| Tandırbaşı Köyü | AK Parti | %93,3 | %6,7 | %115,4 | 13 |
| Tanköy | AK Parti | %92,8 | %1,4 | %94,6 | 74 |
| Taşbulak Köyü | AK Parti | %85,0 | %0,0 | %83,3 | 24 |
| Tuzla Köyü | AK Parti | %81,3 | %6,3 | %106,7 | 15 |
| Uluçınar Köyü | CHP | %4,3 | %93,6 | %88,7 | 53 |
| Yağca Köyü | CHP | %3,2 | %90,3 | %96,9 | 32 |
| Yahşiler Köyü | CHP | %0,0 | %95,5 | %97,1 | 68 |
| Yardere Köyü | CHP | %13,0 | %82,6 | %100,0 | 25 |
| Yastıktepe Köyü | CHP | %2,1 | %93,8 | %100,0 | 48 |
| Yukarı Mahallesi | AK Parti | %60,0 | %8,0 | %104,0 | 25 |
| Yücebelen Köyü | AK Parti | %98,0 | %1,0 | %100,0 | 98 |
İlgili sonuçlar