Alpu 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Alpu sonuçlarında AK Parti %51,8 ile birinci, CHP %26,4 ile ikinci; fark 25,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 2,0 puan üstünde. 35 mahalle ve köy arasından 25'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Büğdüz Köyü (%89,9); CHP en güçlü Sarıkavak Köyü (%97,0). Katılım %87,2 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Alpu 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Alpu, Eskişehir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Alpu | Eskişehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.221 | %51,8 | %44,1 | %49,8 | +2,0 |
| CHP | 2.154 | %26,4 | %35,5 | %26,0 | +0,5 |
| MHP | 1.231 | %15,1 | %14,6 | %13,0 | +2,1 |
| DP | 235 | %2,9 | %1,1 | %0,7 | +2,2 |
| BBP | 88 | %1,1 | %0,7 | %0,8 | +0,3 |
| HAS Parti | 56 | %0,7 | %0,8 | %0,8 | −0,1 |
| DSP | 37 | %0,5 | %0,5 | %0,3 | +0,2 |
| Saadet | 34 | %0,4 | %0,9 | %1,3 | −0,8 |
| HEPAR | 24 | %0,3 | %0,5 | %0,3 | +0,0 |
| EMEP | 16 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 15 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| MMP | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 11 | %0,1 | %0,6 | %6,6 | −6,5 |
| Millet | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Alpu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 55 | 9.592 | 8.360 | %87,2 | 8.145 | 215 |
Alpu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaçhisar Köyü | AK Parti | %76,1 | %4,3 | %90,5 | 440 |
| Aktepe Köyü | CHP | %13,6 | %75,0 | %85,7 | 56 |
| Alapınar Köyü | AK Parti | %58,3 | %25,0 | %89,3 | 28 |
| Arıkaya Köyü | AK Parti | %69,3 | %13,3 | %95,6 | 160 |
| Bahçecik Köyü | AK Parti | %51,3 | %24,2 | %94,8 | 343 |
| Başören Köyü | AK Parti | %67,8 | %12,2 | %89,1 | 101 |
| Belkese Köyü | AK Parti | %61,4 | %22,8 | %96,7 | 60 |
| Bozan-Atatürk Mahallesi | CHP | %31,7 | %43,1 | %88,0 | 920 |
| Bozan-İstiklal Mahallesi | AK Parti | %44,7 | %35,5 | %89,5 | 440 |
| Büğdüz Köyü | AK Parti | %89,9 | %2,4 | %96,6 | 176 |
| Çardakbaşı Köyü | AK Parti | %78,6 | %14,3 | %96,6 | 29 |
| Çukurhisar Köyü | AK Parti | %38,8 | %37,3 | %95,8 | 72 |
| Dereköy | AK Parti | %76,2 | %4,8 | %95,6 | 90 |
| Esence Köyü | CHP | %37,6 | %42,4 | %92,5 | 93 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %59,2 | %20,8 | %87,6 | 751 |
| Fevzi Paşa Mahallesi | AK Parti | %55,7 | %20,0 | %78,7 | 1.323 |
| Fevziye Köyü | CHP | %32,9 | %34,2 | %97,3 | 75 |
| Gökçekaya Köyü | AK Parti | %54,8 | %32,3 | %91,4 | 35 |
| Gökçeoğlu Köyü | CHP | %10,3 | %79,5 | %79,6 | 49 |
| Güneli Köyü | AK Parti | %42,1 | %21,9 | %90,2 | 132 |
| Güroluk Köyü | CHP | %30,4 | %41,3 | %97,9 | 47 |
| Işıkören Köyü | CHP | %31,8 | %52,3 | %88,0 | 50 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %84,3 | %4,5 | %84,6 | 214 |
| Karakamış Köyü | AK Parti | %47,6 | %29,1 | %91,5 | 400 |
| Kemalpaşa Mahallesi | AK Parti | %46,8 | %23,9 | %83,4 | 507 |
| Osmaniye-Tepebaşı Mahallesi | AK Parti | %47,0 | %39,0 | %96,9 | 479 |
| Osmaniye-Yenikent Mahallesi | AK Parti | %51,4 | %29,7 | %92,3 | 466 |
| Özdenk Köyü | AK Parti | %83,0 | %3,3 | %86,4 | 184 |
| Sakarıkaracaören Köyü | AK Parti | %48,7 | %12,5 | %89,7 | 368 |
| Sarıkavak Köyü | CHP | %2,0 | %97,0 | %95,3 | 106 |
| Söğütçük Köyü | AK Parti | %79,6 | %8,7 | %89,7 | 116 |
| Uyuzhamam Köyü | AK Parti | %46,0 | %26,0 | %92,6 | 163 |
| Yayıklı Köyü | CHP | %3,1 | %93,9 | %100,0 | 132 |
| Yeşildon Köyü | CHP | %36,1 | %55,6 | %97,3 | 37 |
| Yunusemre Mahallesi | AK Parti | %55,6 | %17,6 | %72,7 | 950 |
İlgili sonuçlar