Işıklar Mahallesi 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları

Işıklar Mahallesi sonuçlarında CHP %39,4 ile birinci, AK Parti %37,8 ile ikinci; fark 1,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,0) 13,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,1 (+4,1 puan). CHP oy oranında Tepebaşı ilçesindeki 93 mahalle ve köy arasında 21'inci sırada. 14 sandık, 4.121 kayıtlı seçmen. Katılım %88,4 (Türkiye %87,2).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Işıklar Mahallesi 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Işıklar Mahallesi, Tepebaşı, Eskişehir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyIşıklar MahallesiTepebaşıEskişehirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.407%39,4%34,8%35,5%26,0+13,4
AK Parti1.350%37,8%44,5%44,1%49,8−12,0
MHP613%17,1%14,7%14,6%13,0+4,1
Saadet35%1,0%0,9%0,9%1,3−0,3
BBP31%0,9%0,6%0,7%0,8+0,1
DP29%0,8%1,0%1,1%0,7+0,2
Bağımsızlar23%0,6%0,6%0,6%6,6−5,9
HEPAR22%0,6%0,6%0,5%0,3+0,3
HAS Parti18%0,5%0,8%0,8%0,8−0,3
DSP18%0,5%0,7%0,5%0,3+0,3
EMEP11%0,3%0,2%0,2%0,1+0,2
TKP10%0,3%0,2%0,2%0,1+0,1
Millet3%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
MMP3%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
LDP2%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
Işıklar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
144.1213.643%88,43.57568

Tepebaşı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler