İslahiye 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
İslahiye sonuçlarında AK Parti %65,0 ile birinci, CHP %17,5 ile ikinci; fark 47,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 15,2 puan üstünde. 78 mahalle ve köy arasından 71'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çınarlı Köyü (%96,7); CHP en güçlü Kabaklar Köyü (%94,4). Katılım %84,8 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İslahiye 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — İslahiye, Gaziantep, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İslahiye | Gaziantep | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 22.348 | %65,0 | %61,7 | %49,8 | +15,2 |
| CHP | 6.029 | %17,5 | %19,3 | %26,0 | −8,4 |
| MHP | 3.050 | %8,9 | %9,4 | %13,0 | −4,1 |
| Bağımsızlar | 1.476 | %4,3 | %5,4 | %6,6 | −2,3 |
| DP | 382 | %1,1 | %0,6 | %0,7 | +0,5 |
| BBP | 364 | %1,1 | %0,9 | %0,8 | +0,3 |
| HAS Parti | 314 | %0,9 | %0,8 | %0,8 | +0,1 |
| Saadet | 148 | %0,4 | %1,0 | %1,3 | −0,8 |
| DSP | 91 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,0 |
| TKP | 56 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| HEPAR | 49 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Millet | 45 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| MMP | 27 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
İslahiye seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 179 | 41.370 | 35.070 | %84,8 | 34.379 | 691 |
İslahiye mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağabey Köyü | AK Parti | %60,1 | %31,0 | %87,2 | 196 |
| Ağalarobası Köyü | AK Parti | %79,6 | %3,2 | %88,0 | 108 |
| Akınyolu Köyü | AK Parti | %65,4 | %11,9 | %89,1 | 357 |
| Alaca Köyü | AK Parti | %68,9 | %18,9 | %93,8 | 161 |
| Altınüzüm-Aydınoğlu Mahallesi | AK Parti | %70,5 | %6,1 | %85,0 | 925 |
| Altınüzüm-Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %85,0 | %4,0 | %83,7 | 963 |
| Altınüzüm-Haltanlı Mahallesi | AK Parti | %71,5 | %6,8 | %82,9 | 917 |
| Altınüzüm-Sulumağara Mahallesi | AK Parti | %82,6 | %4,5 | %86,8 | 567 |
| Arpalı Köyü | AK Parti | %35,0 | %29,9 | %83,1 | 172 |
| Aşağıbilenler Köyü | AK Parti | %78,5 | %10,7 | %78,9 | 389 |
| Atatürk Mahallesi | AK Parti | %59,1 | %21,1 | %85,4 | 2.646 |
| Aydınlık Mahallesi | AK Parti | %45,6 | %34,5 | %85,6 | 842 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %58,1 | %14,1 | %84,3 | 840 |
| Bayraktepe Köyü | CHP | %43,5 | %45,9 | %77,5 | 275 |
| Beyler Mahallesi | AK Parti | %71,4 | %14,1 | %85,0 | 1.858 |
| Boğaziçi-Cevizlidere Mahallesi | AK Parti | %77,6 | %7,2 | %88,9 | 315 |
| Boğaziçi-Cıncıklı Mahallesi | AK Parti | %81,8 | %6,1 | %84,7 | 932 |
| Boğaziçi-Kerküt Mahallesi | AK Parti | %74,6 | %8,6 | %85,6 | 762 |
| Burhaniye Mahallesi | CHP | %30,6 | %59,9 | %86,5 | 274 |
| Burunsuzlar Köyü | AK Parti | %83,7 | %9,4 | %83,5 | 284 |
| Cevdetpaşa Mahallesi | AK Parti | %68,4 | %12,6 | %84,9 | 1.243 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %44,5 | %33,9 | %80,7 | 637 |
| Çamlıca Mahallesi | AK Parti | %52,6 | %27,3 | %85,1 | 1.497 |
| Çerçili Köyü | MHP | %26,6 | %21,0 | %88,3 | 163 |
| Çınarlı Köyü | AK Parti | %96,7 | %1,6 | %93,9 | 66 |
| Çolaklar Köyü | AK Parti | %61,1 | %34,7 | %94,9 | 78 |
| Çubuk Köyü | AK Parti | %76,8 | %12,8 | %85,9 | 149 |
| Değirmencik Köyü | AK Parti | %69,6 | %15,2 | %82,9 | 972 |
| Dervişpaşa Mahallesi | AK Parti | %64,3 | %18,3 | %86,0 | 1.478 |
| Elbistanhüyüğü Köyü | AK Parti | %44,4 | %36,1 | %89,5 | 162 |
| Erenler Mahallesi | CHP | %26,7 | %61,5 | %85,4 | 501 |
| Esenler Köyü | AK Parti | %79,5 | %12,5 | %88,5 | 269 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | AK Parti | %69,0 | %12,4 | %84,3 | 1.703 |
| Fevzipaşa-Esentepe Mahallesi | AK Parti | %64,4 | %15,7 | %88,2 | 313 |
| Fevzipaşa-Fikret Öztürk Mahallesi | AK Parti | %61,8 | %13,3 | %78,8 | 302 |
| Fevzipaşa-Kayabaşı Mahallesi | AK Parti | %39,1 | %29,1 | %84,7 | 215 |
| Fevzipaşa-Kelceler Mahallesi | AK Parti | %64,5 | %21,1 | %86,0 | 356 |
| Fevzipaşa-Merkez Mahallesi | AK Parti | %46,2 | %27,7 | %84,2 | 355 |
| Güllühüyük Köyü | AK Parti | %32,1 | %28,9 | %85,6 | 194 |
| Güngören Köyü | AK Parti | %82,1 | %2,7 | %86,8 | 219 |
| Haci Ali Öztürk Mahallesi | AK Parti | %57,3 | %24,0 | %82,3 | 951 |
| Hanağzı Köyü | CHP | %23,8 | %53,8 | %89,9 | 89 |
| Hasanlök Köyü | AK Parti | %57,3 | %29,8 | %84,3 | 466 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %62,6 | %20,3 | %82,1 | 2.095 |
| İdilli Köyü | AK Parti | %67,9 | %8,3 | %84,0 | 338 |
| Kabaklar Köyü | CHP | %1,1 | %94,4 | %87,8 | 205 |
| Kalaycık Köyü | AK Parti | %78,0 | %6,5 | %95,3 | 213 |
| Kaleobası Köyü | AK Parti | %94,3 | %4,5 | %88,9 | 199 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %77,5 | %7,5 | %87,0 | 231 |
| Karakaya Köyü | AK Parti | %65,5 | %12,3 | %97,2 | 177 |
| Karapınar Köyü | AK Parti | %65,3 | %12,9 | %87,5 | 120 |
| Karapolat Köyü | AK Parti | %82,8 | %12,1 | %84,8 | 132 |
| Kayabaşı Köyü | AK Parti | %81,7 | %8,3 | %84,7 | 753 |
| Kazıklı Köyü | AK Parti | %89,1 | %2,3 | %80,8 | 380 |
| Kırıkçalı Köyü | AK Parti | %70,7 | %14,7 | %83,4 | 223 |
| Koçcağız Köyü | AK Parti | %71,3 | %9,6 | %96,0 | 101 |
| Kozdere Köyü | AK Parti | %42,4 | %20,8 | %90,5 | 803 |
| Köklü Köyü | AK Parti | %53,5 | %15,5 | %87,4 | 182 |
| Kuşçumustafa Köyü | CHP | %20,8 | %37,7 | %98,2 | 55 |
| Ortaklı Köyü | AK Parti | %74,4 | %6,9 | %82,1 | 447 |
| Örtülü Köyü | AK Parti | %73,6 | %7,0 | %88,6 | 149 |
| Pınarbaşı Mahallesi | AK Parti | %59,5 | %23,4 | %86,0 | 1.335 |
| Şahmaran Köyü | AK Parti | %79,0 | %14,1 | %85,8 | 309 |
| Tandır Köyü | AK Parti | %74,3 | %6,8 | %87,5 | 344 |
| Telli Köyü | AK Parti | %36,4 | %22,7 | %86,1 | 108 |
| Türkbahçe Köyü | AK Parti | %37,3 | %34,9 | %85,4 | 403 |
| Yağızlar Köyü | AK Parti | %65,7 | %10,8 | %83,7 | 331 |
| Yelliburun Köyü | AK Parti | %61,3 | %17,7 | %101,6 | 123 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %75,0 | %13,5 | %84,9 | 1.419 |
| Yeniceli Köyü | AK Parti | %81,6 | %1,3 | %88,4 | 345 |
| Yeniköy | AK Parti | %58,5 | %12,7 | %86,4 | 140 |
| Yesemek Köyü | AK Parti | %77,4 | %3,4 | %84,0 | 281 |
| Yeşilova Köyü | AK Parti | %59,7 | %19,5 | %88,2 | 170 |
| Yeşilyurt-Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %78,7 | %15,0 | %82,9 | 870 |
| Yeşilyurt-Zafer Mahallesi | AK Parti | %66,3 | %23,7 | %78,7 | 1.101 |
| Yolbaşı Köyü | AK Parti | %83,7 | %2,9 | %79,2 | 520 |
| Yukarıbilenler Köyü | AK Parti | %75,6 | %13,2 | %79,4 | 456 |
| Zincirli Köyü | AK Parti | %71,3 | %7,4 | %83,4 | 151 |
İlgili sonuçlar