Maden Mahallesi 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Maden Mahallesi sonuçlarında CHP %46,2 ile birinci, AK Parti %31,3 ile ikinci; fark 14,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,0) 20,2 puan üstünde. CHP oy oranında Adalar ilçesindeki 5 mahalle ve köy arasında 3'üncü sırada. 11 sandık, 3.156 kayıtlı seçmen. Katılım %85,5 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Maden Mahallesi | Adalar | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 1.212 | %46,2 | %47,9 | %31,3 | %26,0 | +20,2 |
| AK Parti | 821 | %31,3 | %32,1 | %49,4 | %49,8 | −18,5 |
| MHP | 292 | %11,1 | %9,9 | %9,4 | %13,0 | −1,9 |
| Bağımsızlar | 208 | %7,9 | %6,5 | %5,4 | %6,6 | +1,3 |
| HAS Parti | 18 | %0,7 | %0,3 | %0,7 | %0,8 | −0,1 |
| Saadet | 15 | %0,6 | %0,6 | %1,6 | %1,3 | −0,7 |
| DP | 13 | %0,5 | %0,6 | %0,4 | %0,7 | −0,2 |
| BBP | 10 | %0,4 | %0,3 | %0,6 | %0,8 | −0,4 |
| HEPAR | 10 | %0,4 | %0,3 | %0,4 | %0,3 | +0,1 |
| TKP | 9 | %0,3 | %0,7 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| Millet | 9 | %0,3 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| DSP | 4 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| DYP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | %0,2 | −0,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 11 | 3.156 | 2.699 | %85,5 | 2.624 | 75 |