Çetin Emeç Mahallesi 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Çetin Emeç Mahallesi sonuçlarında CHP %51,2 ile birinci, AK Parti %31,0 ile ikinci; fark 20,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,0) 25,2 puan üstünde. CHP oy oranında Balçova ilçesindeki 8 mahalle ve köy arasında 6'ncı sırada. 28 sandık, 8.071 kayıtlı seçmen. Katılım %87,0 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Çetin Emeç Mahallesi | Balçova | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 3.539 | %51,2 | %55,5 | %43,7 | %26,0 | +25,2 |
| AK Parti | 2.143 | %31,0 | %27,9 | %36,8 | %49,8 | −18,8 |
| MHP | 740 | %10,7 | %10,7 | %11,3 | %13,0 | −2,3 |
| Bağımsızlar | 294 | %4,3 | %3,2 | %4,8 | %6,6 | −2,3 |
| HEPAR | 48 | %0,7 | %0,8 | %0,7 | %0,3 | +0,4 |
| DP | 42 | %0,6 | %0,7 | %0,7 | %0,7 | −0,0 |
| Saadet | 22 | %0,3 | %0,2 | %0,5 | %1,3 | −0,9 |
| HAS Parti | 18 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | %0,8 | −0,5 |
| DSP | 18 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | +0,0 |
| TKP | 18 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 11 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| BBP | 10 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | %0,8 | −0,6 |
| DYP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| MMP | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 28 | 8.071 | 7.020 | %87,0 | 6.916 | 104 |
Balçova ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Balçova sonuçları
- Bahçelerarası Mahallesi seçim sonuçları
- Eğitim Mahallesi seçim sonuçları
- Fevzi Çakmak Mahallesi seçim sonuçları
- İnciraltı Mahallesi seçim sonuçları
- Korutürk Mahallesi seçim sonuçları
- Onur Mahallesi seçim sonuçları
- Teleferik Mahallesi seçim sonuçları
- İzmir sonuçları
- Türkiye geneli 2011 Milletvekili Seçimi