Sarıveliler 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Sarıveliler sonuçlarında AK Parti %45,5 ile birinci, CHP %25,2 ile ikinci; fark 20,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 4,3 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,0 (+8,9 puan). 26 mahalle ve köy arasından 16'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çakıllar Mahallesi (%74,6); CHP en güçlü Uğurlu Köyü (%75,7). Katılım %83,7 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sarıveliler 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Sarıveliler, Karaman, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sarıveliler | Karaman | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.271 | %45,5 | %57,3 | %49,8 | −4,3 |
| CHP | 1.816 | %25,2 | %18,9 | %26,0 | −0,7 |
| MHP | 1.580 | %22,0 | %18,3 | %13,0 | +8,9 |
| HAS Parti | 111 | %1,5 | %1,0 | %0,8 | +0,8 |
| DP | 91 | %1,3 | %0,6 | %0,7 | +0,6 |
| BBP | 69 | %1,0 | %0,7 | %0,8 | +0,2 |
| Saadet | 53 | %0,7 | %1,9 | %1,3 | −0,5 |
| DYP | 48 | %0,7 | %0,2 | %0,2 | +0,5 |
| EMEP | 38 | %0,5 | %0,2 | %0,1 | +0,5 |
| TKP | 28 | %0,4 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| DSP | 25 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
| HEPAR | 21 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,0 |
| MMP | 18 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| LDP | 15 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| Millet | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Sarıveliler seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 45 | 9.047 | 7.571 | %83,7 | 7.193 | 378 |
Sarıveliler mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adiller Mahallesi | AK Parti | %50,2 | %27,2 | %85,4 | 601 |
| Baş Mahallesi | AK Parti | %47,0 | %14,3 | %84,8 | 316 |
| Civandere Köyü | AK Parti | %49,3 | %17,1 | %80,4 | 271 |
| Civler Köyü | CHP | %31,8 | %33,5 | %82,6 | 949 |
| Çakıllar Mahallesi | AK Parti | %74,6 | %8,2 | %82,8 | 425 |
| Çevrekavak Köyü | CHP | %9,4 | %71,8 | %87,9 | 199 |
| Daran Köyü | AK Parti | %40,0 | %36,3 | %78,1 | 210 |
| Dumlugöze Köyü | AK Parti | %55,5 | %7,2 | %88,3 | 1.126 |
| Göktepe-Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %22,0 | %63,4 | %75,4 | 114 |
| Göktepe-Çukurbağ Mahallesi | AK Parti | %47,2 | %39,0 | %83,2 | 519 |
| Göktepe-Esentepe Mahallesi | CHP | %26,0 | %53,8 | %92,9 | 337 |
| Göktepe-Göksu Mahallesi | AK Parti | %51,7 | %25,9 | %74,8 | 163 |
| Göktepe-Gülpazar Mahallesi | CHP | %37,6 | %38,0 | %75,9 | 374 |
| Göktepe-Günder Mahallesi | MHP | %28,1 | %19,8 | %88,6 | 114 |
| Göktepe-Yeşilyurt Mahallesi | AK Parti | %43,4 | %32,8 | %67,2 | 192 |
| Göktepe-Yıldız Mahallesi | CHP | %32,8 | %52,3 | %74,6 | 181 |
| Işıklı Köyü | CHP | %32,1 | %40,7 | %92,3 | 91 |
| Karakaya Mahallesi | MHP | %32,7 | %6,8 | %79,3 | 217 |
| Koçaşlı Köyü | AK Parti | %47,8 | %17,9 | %86,0 | 258 |
| Küçük Karapınar Mahallesi | AK Parti | %48,9 | %11,1 | %76,4 | 318 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %41,6 | %12,5 | %81,6 | 452 |
| Ortaköy Mahallesi | AK Parti | %55,5 | %15,4 | %88,1 | 354 |
| Turcalar Mahallesi | AK Parti | %53,2 | %8,4 | %88,7 | 399 |
| Uğurlu Köyü | CHP | %14,2 | %75,7 | %92,8 | 250 |
| Ulucami Mahallesi | AK Parti | %63,7 | %16,1 | %82,8 | 424 |
| Yeşilyurt Mahallesi | AK Parti | %74,2 | %10,1 | %83,9 | 193 |
İlgili sonuçlar