Sarıkamış 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Sarıkamış sonuçlarında AK Parti %63,4 ile birinci, MHP %12,7 ile ikinci; fark 50,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 13,7 puan üstünde. 63 mahalle ve köy arasından 53'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Taşlıgüney Köyü (%98,2); MHP en güçlü Karaurgan Köyü (%88,0). Katılım %76,0 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sarıkamış 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Sarıkamış, Kars, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Sarıkamış | Kars | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 13.212 | %63,4 | %42,5 | %49,8 | +13,7 |
| MHP | 2.640 | %12,7 | %17,2 | %13,0 | −0,3 |
| CHP | 2.065 | %9,9 | %16,7 | %26,0 | −16,1 |
| Bağımsızlar | 1.771 | %8,5 | %19,3 | %6,6 | +1,9 |
| HAS Parti | 311 | %1,5 | %0,7 | %0,8 | +0,7 |
| BBP | 295 | %1,4 | %1,1 | %0,8 | +0,7 |
| Saadet | 170 | %0,8 | %0,4 | %1,3 | −0,4 |
| DSP | 119 | %0,6 | %0,7 | %0,3 | +0,3 |
| DP | 95 | %0,5 | %0,5 | %0,7 | −0,2 |
| TKP | 42 | %0,2 | %0,3 | %0,1 | +0,1 |
| DYP | 38 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| HEPAR | 24 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| Millet | 17 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| MMP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 11 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Sarıkamış seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 129 | 28.092 | 21.342 | %76,0 | 20.823 | 519 |
Sarıkamış mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akkoz Köyü | AK Parti | %80,0 | %0,9 | %73,7 | 300 |
| Akören Köyü | MHP | %27,4 | %66,8 | %83,0 | 370 |
| Alisofu Köyü | AK Parti | %69,0 | %0,5 | %72,9 | 572 |
| Altınbulak Köyü | AK Parti | %86,6 | %9,5 | %75,2 | 311 |
| Armutlu Köyü | AK Parti | %88,5 | %1,3 | %60,6 | 654 |
| Asboğa Köyü | Bağımsızlar | %35,2 | %1,9 | %75,0 | 72 |
| Aşağı Sallıpınar Köyü | CHP | %2,3 | %0,8 | %84,8 | 158 |
| Balabantaş Köyü | AK Parti | %65,8 | %28,8 | %80,8 | 229 |
| Balıklı Köyü | AK Parti | %90,0 | %0,0 | %63,5 | 573 |
| Başköy | AK Parti | %51,7 | %0,9 | %62,7 | 953 |
| Belencik Köyü | AK Parti | %97,9 | %0,3 | %81,6 | 403 |
| Beşyol Köyü | AK Parti | %73,1 | %1,4 | %62,8 | 473 |
| Boyalı Köyü | CHP | %10,1 | %0,6 | %81,5 | 195 |
| Bozat Köyü | AK Parti | %82,1 | %1,8 | %73,5 | 245 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %56,3 | %18,5 | %79,7 | 1.757 |
| Çamyazı Köyü | AK Parti | %78,7 | %13,8 | %77,6 | 715 |
| Çardakçatı Köyü | Bağımsızlar | %40,4 | %1,9 | %55,7 | 388 |
| Çatak Köyü | AK Parti | %52,9 | %0,0 | %82,9 | 193 |
| Çolaklı Köyü | AK Parti | %90,2 | %0,0 | %72,9 | 118 |
| Erenler Mahallesi | AK Parti | %57,3 | %14,9 | %81,8 | 698 |
| Eşmeçayır Köyü | Bağımsızlar | %40,4 | %1,1 | %70,5 | 647 |
| Gecikmez Köyü | AK Parti | %89,5 | %0,0 | %68,4 | 468 |
| Güllüce Köyü | AK Parti | %74,0 | %1,9 | %62,4 | 335 |
| Hamamlı Köyü | AK Parti | %49,4 | %1,7 | %76,6 | 316 |
| Handere Köyü | AK Parti | %53,0 | %23,5 | %86,8 | 136 |
| Isısu Köyü | MHP | %36,7 | %60,0 | %84,3 | 293 |
| İnkaya Köyü | AK Parti | %69,5 | %23,1 | %81,9 | 648 |
| İnönü Mahallesi | AK Parti | %47,6 | %22,3 | %80,3 | 2.661 |
| İstasyon Mahallesi | AK Parti | %58,4 | %9,3 | %81,9 | 1.063 |
| Kalebaşı Köyü | AK Parti | %86,9 | %0,0 | %73,2 | 557 |
| Karaköse Köyü | AK Parti | %69,1 | %11,2 | %87,9 | 347 |
| Karakurt Köyü | AK Parti | %50,6 | %18,0 | %79,7 | 517 |
| Karapınar Köyü | AK Parti | %62,3 | %4,2 | %72,4 | 410 |
| Karaurgan Köyü | MHP | %11,1 | %88,0 | %91,0 | 376 |
| Kayalıboğaz Köyü | AK Parti | %89,4 | %1,2 | %72,9 | 118 |
| Kazantaş Köyü | AK Parti | %91,8 | %2,7 | %71,3 | 108 |
| Kazıkkaya Köyü | AK Parti | %93,8 | %2,6 | %66,7 | 471 |
| Kazımkarabekir Mahallesi | AK Parti | %74,4 | %12,6 | %79,2 | 331 |
| Koçoğlu Köyü | AK Parti | %93,5 | %0,0 | %65,3 | 49 |
| Kozan Köyü | AK Parti | %83,1 | %0,0 | %66,4 | 232 |
| Köroğlu Köyü | AK Parti | %87,6 | %1,6 | %81,8 | 231 |
| Kurbançayırı Köyü | AK Parti | %83,7 | %10,6 | %87,8 | 164 |
| Mescitli Köyü | AK Parti | %65,9 | %16,9 | %78,2 | 445 |
| Odalar Köyü | AK Parti | %87,7 | %0,6 | %63,0 | 292 |
| Ortakale Köyü | AK Parti | %88,2 | %0,0 | %69,2 | 237 |
| Parmakdere Köyü | AK Parti | %91,4 | %6,9 | %73,2 | 82 |
| Sırataşlar Köyü | MHP | %45,0 | %47,5 | %87,0 | 46 |
| Sırbasan Köyü | AK Parti | %65,5 | %26,5 | %82,4 | 142 |
| Süngütaşı Köyü | AK Parti | %63,6 | %35,4 | %89,6 | 115 |
| Şehitemin Köyü | AK Parti | %86,7 | %0,0 | %64,3 | 546 |
| Şehithalit Köyü | AK Parti | %78,1 | %0,6 | %84,7 | 216 |
| Şehitler Mahallesi | AK Parti | %62,2 | %3,6 | %69,7 | 1.474 |
| Taşlıgüney Köyü | AK Parti | %98,2 | %0,9 | %84,6 | 130 |
| Tepe Mahallesi | AK Parti | %48,2 | %20,4 | %82,4 | 984 |
| Topkaya Köyü | AK Parti | %96,1 | %1,6 | %80,2 | 162 |
| Uzungazi Köyü | AK Parti | %89,4 | %0,0 | %79,5 | 288 |
| Yağıbasan Köyü | AK Parti | %77,1 | %8,6 | %89,9 | 198 |
| Yarkaya Köyü | AK Parti | %84,8 | %3,0 | %58,9 | 56 |
| Yayıklı Köyü | AK Parti | %84,4 | %2,7 | %82,0 | 544 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %52,8 | %15,3 | %76,6 | 1.414 |
| Yenigazi Köyü | AK Parti | %89,2 | %2,1 | %88,3 | 326 |
| Yeniköy | AK Parti | %62,7 | %22,6 | %80,4 | 372 |
| Yukarı Sallıpınar Köyü | CHP | %31,9 | %0,0 | %83,3 | 168 |
İlgili sonuçlar