Pınarbaşı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Pınarbaşı sonuçlarında AK Parti %48,9 ile birinci, MHP %29,9 ile ikinci; fark 19,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 0,9 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,9 (+16,9 puan). 129 mahalle ve köy arasından 98'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Emeğil Köyü (%87,1); MHP en güçlü Alamescit Köyü (%85,7). Katılım %86,4 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pınarbaşı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Pınarbaşı, Kayseri, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Pınarbaşı | Kayseri | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 8.310 | %48,9 | %64,9 | %49,8 | −0,9 |
| MHP | 5.085 | %29,9 | %18,1 | %13,0 | +16,9 |
| CHP | 2.930 | %17,2 | %12,1 | %26,0 | −8,7 |
| BBP | 158 | %0,9 | %1,4 | %0,8 | +0,2 |
| DP | 104 | %0,6 | %0,5 | %0,7 | −0,0 |
| HAS Parti | 96 | %0,6 | %0,8 | %0,8 | −0,2 |
| Saadet | 87 | %0,5 | %1,3 | %1,3 | −0,8 |
| DYP | 55 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,2 |
| DSP | 47 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
| EMEP | 34 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 25 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| MMP | 22 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 17 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HEPAR | 16 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| Bağımsızlar | 6 | %0,0 | %0,0 | %6,6 | −6,5 |
Pınarbaşı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 157 | 20.004 | 17.288 | %86,4 | 16.992 | 296 |
Pınarbaşı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akören Köyü | AK Parti | %53,0 | %24,2 | %85,9 | 78 |
| Akpınar Köyü | AK Parti | %77,8 | %5,6 | %112,5 | 16 |
| Alagazili Köyü | AK Parti | %37,3 | %35,1 | %89,3 | 150 |
| Alamescit Köyü | MHP | %7,1 | %85,7 | %116,7 | 12 |
| Altıkesek Köyü | AK Parti | %48,7 | %23,1 | %82,4 | 51 |
| Arslanbeyli Köyü | MHP | %14,6 | %52,1 | %82,3 | 355 |
| Artmak Köyü | AK Parti | %54,8 | %22,6 | %88,6 | 35 |
| Aşağıbeyçayırı Köyü | AK Parti | %65,8 | %21,1 | %77,6 | 49 |
| Aşağıborandere Köyü | AK Parti | %72,2 | %13,9 | %91,1 | 79 |
| Aşağıkaragöz Köyü | AK Parti | %77,8 | %18,2 | %87,8 | 115 |
| Aşağıkızılçevlik Köyü | AK Parti | %76,7 | %4,7 | %91,5 | 47 |
| Avşarpotuklu Köyü | MHP | %16,7 | %75,0 | %97,3 | 37 |
| Avşarsöğütlü Köyü | AK Parti | %72,7 | %14,3 | %88,5 | 182 |
| Aygörmez Köyü | AK Parti | %47,2 | %30,2 | %94,8 | 58 |
| Ayvacık Köyü | AK Parti | %65,8 | %32,5 | %92,4 | 132 |
| Bahçecik Köyü | AK Parti | %63,1 | %30,0 | %91,0 | 144 |
| Beserek Köyü | AK Parti | %64,5 | %13,6 | %90,7 | 129 |
| Büyükgümüşgün Köyü | AK Parti | %82,5 | %8,7 | %91,3 | 115 |
| Büyükgürleğen Köyü | AK Parti | %51,9 | %38,0 | %80,9 | 141 |
| Büyükkabaktepe Köyü | AK Parti | %64,3 | %24,3 | %89,7 | 78 |
| Büyükkaramanlı Köyü | MHP | %35,1 | %39,4 | %91,3 | 103 |
| Büyükkaramuklu Köyü | AK Parti | %38,8 | %22,4 | %98,0 | 50 |
| Büyükkömarmut Köyü | AK Parti | %42,3 | %24,6 | %90,6 | 149 |
| Büyükpotuklu Köyü | AK Parti | %72,9 | %10,6 | %85,7 | 105 |
| Cinahmet Köyü | AK Parti | %66,7 | %6,7 | %106,7 | 15 |
| Cinliören Köyü | AK Parti | %64,3 | %21,4 | %76,9 | 39 |
| Çakılkaya Köyü | MHP | %30,0 | %36,0 | %83,5 | 334 |
| Çaybaşı Köyü | AK Parti | %72,7 | %18,2 | %93,6 | 47 |
| Çördüklü Köyü | AK Parti | %47,1 | %18,5 | %77,7 | 206 |
| Çukuryurt Köyü | MHP | %31,0 | %51,7 | %82,9 | 35 |
| Demircili Köyü | MHP | %30,3 | %34,1 | %86,4 | 154 |
| Demirciören Köyü | AK Parti | %70,8 | %13,8 | %86,7 | 75 |
| Devederesi Köyü | AK Parti | %44,8 | %44,8 | %86,1 | 36 |
| Dikilitaş Köyü | AK Parti | %58,5 | %20,7 | %88,2 | 93 |
| Dilciler Köyü | AK Parti | %35,9 | %32,4 | %88,4 | 172 |
| Eğrisöğüt Köyü | MHP | %45,5 | %50,0 | %95,7 | 23 |
| Elmalı Köyü | AK Parti | %71,6 | %6,0 | %89,5 | 76 |
| Emeğil Köyü | AK Parti | %87,1 | %0,0 | %96,9 | 64 |
| Esenköy | AK Parti | %58,6 | %34,5 | %86,7 | 256 |
| Eskitekke Köyü | AK Parti | %52,1 | %31,3 | %102,1 | 47 |
| Eskiyassıpınar Köyü | CHP | %1,7 | %0,0 | %82,8 | 145 |
| Fakıekinciliği Köyü | MHP | %36,8 | %42,1 | %100,0 | 20 |
| Gebelek Köyü | AK Parti | %59,6 | %24,6 | %81,9 | 72 |
| Gölcük Köyü | AK Parti | %60,6 | %37,2 | %91,7 | 109 |
| Gültepe Köyü | AK Parti | %41,2 | %35,4 | %91,6 | 249 |
| Gümüşgün Mahallesi | AK Parti | %44,6 | %31,5 | %88,9 | 1.074 |
| Güney Mahallesi | AK Parti | %57,7 | %28,9 | %88,6 | 606 |
| Halitbeyören Köyü | AK Parti | %73,6 | %20,9 | %91,9 | 99 |
| Han Köyü | MHP | %36,3 | %48,8 | %87,9 | 91 |
| Hasırcı Köyü | AK Parti | %50,0 | %2,6 | %83,0 | 47 |
| Hassa Köyü | CHP | %24,4 | %32,6 | %79,6 | 108 |
| Hayriye Köyü | AK Parti | %60,0 | %20,0 | %89,7 | 39 |
| Hilmiye Köyü | AK Parti | %63,9 | %11,1 | %80,6 | 93 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %58,8 | %28,0 | %85,8 | 1.978 |
| İğdelipayaslı Köyü | AK Parti | %42,9 | %28,6 | %80,6 | 72 |
| İnliören Köyü | AK Parti | %41,1 | %25,6 | %83,3 | 114 |
| İnönü Mahallesi | CHP | %30,4 | %28,2 | %83,2 | 547 |
| Kadılı Köyü | MHP | %27,9 | %39,3 | %67,4 | 95 |
| Kaftangiyen Köyü | AK Parti | %57,5 | %40,0 | %80,0 | 50 |
| Kaman Köyü | AK Parti | %49,8 | %36,4 | %88,5 | 262 |
| Karaboğaz Köyü | AK Parti | %75,2 | %18,8 | %92,1 | 114 |
| Karahacılı Köyü | AK Parti | %55,1 | %24,5 | %87,5 | 56 |
| Karahalka Köyü | AK Parti | %45,8 | %25,0 | %66,7 | 36 |
| Karakuyu Köyü | AK Parti | %54,4 | %28,8 | %85,2 | 149 |
| Kavakköy | AK Parti | %47,8 | %30,0 | %90,1 | 101 |
| Kavlaklar Köyü | CHP | %28,9 | %7,2 | %94,4 | 89 |
| Kayaaltı Köyü | AK Parti | %51,2 | %39,5 | %87,9 | 198 |
| Kayabaşı Köyü | AK Parti | %41,5 | %36,3 | %79,5 | 171 |
| Kayaönü Mahallesi | AK Parti | %49,6 | %32,1 | %84,1 | 315 |
| Kaynar-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %48,2 | %24,5 | %82,1 | 173 |
| Kaynar-Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %45,1 | %34,7 | %80,0 | 185 |
| Kaynar-Yeni Yassıpınar Mahallesi | AK Parti | %78,7 | %16,4 | %83,6 | 73 |
| Kazancık Köyü | CHP | %15,9 | %37,7 | %88,6 | 79 |
| Kerimoğlu Mahallesi | AK Parti | %50,6 | %24,7 | %87,4 | 492 |
| Kılıçkışla Köyü | MHP | %38,2 | %42,7 | %85,7 | 105 |
| Kılıçmehmet Köyü | AK Parti | %64,6 | %20,7 | %80,8 | 104 |
| Kırkgeçit Köyü | AK Parti | %61,5 | %30,8 | %48,1 | 81 |
| Kırkpınar Köyü | AK Parti | %72,2 | %16,7 | %87,8 | 41 |
| Kızıldere Köyü | AK Parti | %58,0 | %30,9 | %86,2 | 94 |
| Kızılhan Köyü | AK Parti | %53,7 | %28,4 | %96,0 | 99 |
| Kızılören Köyü | AK Parti | %36,1 | %34,0 | %71,7 | 138 |
| Köşkerli Köyü | AK Parti | %70,0 | %30,0 | %125,0 | 8 |
| Kurbağalık Köyü | MHP | %43,0 | %50,5 | %102,2 | 92 |
| Kurttepe Köyü | MHP | %34,2 | %37,7 | %94,3 | 158 |
| Kuşçular Köyü | AK Parti | %46,9 | %28,1 | %83,3 | 42 |
| Küçükkömarmut Köyü | CHP | %30,0 | %10,0 | %90,9 | 22 |
| Küçükpotuklu Köyü | AK Parti | %48,3 | %37,9 | %72,5 | 40 |
| Malakköy | AK Parti | %78,6 | %9,2 | %85,8 | 155 |
| Melikgazi Köyü | AK Parti | %45,5 | %13,6 | %95,7 | 23 |
| Methiye Köyü | AK Parti | %76,2 | %12,4 | %78,4 | 134 |
| Olukkaya Köyü | AK Parti | %70,5 | %18,8 | %90,5 | 126 |
| Oruçoğlu Köyü | AK Parti | %50,0 | %42,3 | %96,3 | 27 |
| Örenşehir Bucak Merkezi Köyü | AK Parti | %59,0 | %27,6 | %78,9 | 133 |
| Panlı Köyü | AK Parti | %50,7 | %22,9 | %91,7 | 157 |
| Paşalı Köyü | AK Parti | %47,5 | %26,2 | %81,3 | 75 |
| Pazarören-Barbaros Mahallesi | AK Parti | %40,2 | %33,1 | %83,0 | 153 |
| Pazarören-Fatih Mahallesi | MHP | %35,1 | %43,3 | %84,9 | 159 |
| Pazarören-Fevzi Çakmak Mahallesi | MHP | %27,4 | %40,6 | %93,0 | 114 |
| Pazarören-Oğuzlar Mahallesi | AK Parti | %36,5 | %31,8 | %91,2 | 216 |
| Pazarören-Tokmak Mahallesi | CHP | %29,8 | %24,5 | %87,0 | 108 |
| Pazarsu Köyü | AK Parti | %47,4 | %47,4 | %96,6 | 59 |
| Pulpınar Köyü | MHP | %21,1 | %52,6 | %105,6 | 18 |
| Saçayağı Köyü | AK Parti | %57,1 | %39,3 | %96,6 | 59 |
| Saçlı Köyü | MHP | %24,5 | %55,1 | %98,0 | 50 |
| Serinyurt Köyü | AK Parti | %58,3 | %32,3 | %92,4 | 105 |
| Solaklar Köyü | MHP | %20,1 | %71,8 | %87,7 | 203 |
| Söğütlü Köyü | AK Parti | %40,7 | %35,2 | %83,1 | 65 |
| Şabanlı Köyü | AK Parti | %40,9 | %26,5 | %82,5 | 510 |
| Şerefiye Köyü | AK Parti | %67,9 | %22,6 | %85,5 | 62 |
| Tahtaköprü Köyü | AK Parti | %62,5 | %22,5 | %78,8 | 52 |
| Taşlıgeçit Köyü | MHP | %18,2 | %72,7 | %110,0 | 20 |
| Taşlıoğlu Köyü | CHP | %31,5 | %27,8 | %100,0 | 56 |
| Taşoluk Köyü | AK Parti | %60,0 | %36,4 | %96,5 | 57 |
| Tersakan Köyü | AK Parti | %48,6 | %28,6 | %73,5 | 49 |
| Tözgün Köyü | AK Parti | %54,5 | %27,0 | %86,7 | 248 |
| Uzunpınar Köyü | AK Parti | %63,6 | %25,8 | %74,7 | 91 |
| Uzunyol Mahallesi | AK Parti | %42,9 | %40,7 | %85,5 | 221 |
| Üçpınar Köyü | AK Parti | %53,5 | %41,9 | %79,6 | 54 |
| Yağlıpınar Köyü | AK Parti | %75,4 | %20,0 | %87,8 | 74 |
| Yahyabey Köyü | AK Parti | %60,0 | %29,5 | %88,2 | 110 |
| Yarımtepe Köyü | CHP | %21,6 | %28,9 | %92,6 | 108 |
| Yenicami Mahallesi | AK Parti | %44,0 | %32,8 | %85,8 | 1.419 |
| Yeniocak Mahallesi | AK Parti | %57,6 | %28,2 | %85,9 | 519 |
| Yeregeçen Köyü | CHP | %11,7 | %25,0 | %100,0 | 60 |
| Yukarıbeyçayırı Köyü | AK Parti | %84,3 | %3,9 | %84,4 | 64 |
| Yukarıborandere Köyü | AK Parti | %51,9 | %32,7 | %84,5 | 575 |
| Yukarıkaragöz Köyü | AK Parti | %46,2 | %37,6 | %87,8 | 254 |
| Yukarıkızılçevlik Köyü | AK Parti | %40,6 | %31,3 | %97,0 | 33 |
| Yusuflar Köyü | CHP | %14,3 | %14,3 | %95,5 | 22 |
İlgili sonuçlar