Akçakent 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Akçakent sonuçlarında AK Parti %66,1 ile birinci, MHP %19,6 ile ikinci; fark 46,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 16,3 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,6 (+6,5 puan). 25 mahalle ve köy arasından 25'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Hasanali Köyü (%96,3); MHP en güçlü Mahsenli-Aliefendi Mahallesi (%36,3). Katılım %87,5 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Akçakent 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Akçakent, Kırşehir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Akçakent | Kırşehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.972 | %66,1 | %50,2 | %49,8 | +16,3 |
| MHP | 584 | %19,6 | %22,0 | %13,0 | +6,5 |
| CHP | 269 | %9,0 | %22,6 | %26,0 | −17,0 |
| DP | 52 | %1,7 | %0,5 | %0,7 | +1,1 |
| DYP | 40 | %1,3 | %0,2 | %0,2 | +1,2 |
| Saadet | 24 | %0,8 | %0,9 | %1,3 | −0,5 |
| BBP | 16 | %0,5 | %0,8 | %0,8 | −0,2 |
| HAS Parti | 11 | %0,4 | %0,6 | %0,8 | −0,4 |
| EMEP | 6 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| MMP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| LDP | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| DSP | 2 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| TKP | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 1 | %0,0 | %1,4 | %6,6 | −6,6 |
Akçakent seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 27 | 3.503 | 3.065 | %87,5 | 2.985 | 80 |
Akçakent mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Avanoğlu Köyü | AK Parti | %80,2 | %2,5 | %86,2 | 145 |
| Ayvalı Köyü | AK Parti | %64,2 | %24,7 | %89,4 | 94 |
| Derefakılı Köyü | AK Parti | %73,3 | %3,3 | %81,6 | 38 |
| Güllühüyük Köyü | AK Parti | %66,7 | %23,0 | %90,6 | 96 |
| Hacıfakılı Köyü | AK Parti | %81,0 | %13,8 | %87,0 | 69 |
| Hamzabey Köyü | AK Parti | %51,8 | %5,4 | %95,0 | 60 |
| Hasanali Köyü | AK Parti | %96,3 | %1,9 | %98,2 | 55 |
| Kilimli Köyü | AK Parti | %80,0 | %14,1 | %83,0 | 171 |
| Kösefakılı Köyü | AK Parti | %65,0 | %30,0 | %87,2 | 47 |
| Küçükabdiuşağı Köyü | AK Parti | %78,2 | %15,1 | %83,5 | 273 |
| Mahsenli-Aliefendi Mahallesi | AK Parti | %44,4 | %36,3 | %83,2 | 155 |
| Mahsenli-Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %68,9 | %23,0 | %88,7 | 142 |
| Mahsenli-Tepe Mahallesi | AK Parti | %64,1 | %23,1 | %82,4 | 51 |
| Ödemişli Köyü | AK Parti | %70,5 | %26,2 | %91,2 | 68 |
| Ömeruşağı Köyü | AK Parti | %62,3 | %28,4 | %88,7 | 212 |
| Polatlı Köyü | AK Parti | %71,7 | %17,9 | %83,3 | 132 |
| Solakuşağı Köyü | AK Parti | %62,2 | %25,2 | %98,3 | 117 |
| Şehricedid Mahallesi | AK Parti | %59,7 | %22,5 | %87,8 | 147 |
| Taşoluk Köyü | AK Parti | %55,7 | %14,5 | %91,0 | 145 |
| Tepefakılı Köyü | AK Parti | %54,7 | %10,4 | %90,8 | 119 |
| Yaylaözü Köyü | AK Parti | %66,2 | %26,8 | %87,7 | 438 |
| Yenikent Mahallesi | AK Parti | %62,3 | %20,8 | %86,3 | 366 |
| Yeniyapan Mahallesi | AK Parti | %49,0 | %9,7 | %90,7 | 162 |
| Yeşildere Köyü | AK Parti | %70,7 | %23,9 | %85,5 | 110 |
| Yetikli Köyü | AK Parti | %81,7 | %11,3 | %81,3 | 91 |
İlgili sonuçlar