Mardin Merkez 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Mardin Merkez sonuçlarında Bağımsızlar %46,9 ile birinci, AK Parti %45,3 ile ikinci; fark 1,5 puan. Bağımsızlar burada Türkiye ortalamasının (%6,6) 40,3 puan üstünde. 97 mahalle ve köy arasından 54'ünde Bağımsızlar önde. Bağımsızlar en güçlü Ahmetli Köyü (%100,0); AK Parti en güçlü Nur Köyü (%96,0). Katılım %88,7 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Mardin Merkez 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Mardin Merkez, Mardin, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Mardin Merkez | Mardin | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Bağımsızlar | 29.785 | %46,9 | %60,9 | %6,6 | +40,3 |
| AK Parti | 28.807 | %45,3 | %32,1 | %49,8 | −4,5 |
| CHP | 2.584 | %4,1 | %3,7 | %26,0 | −21,9 |
| MHP | 707 | %1,1 | %0,6 | %13,0 | −11,9 |
| BBP | 524 | %0,8 | %0,9 | %0,8 | +0,1 |
| Saadet | 307 | %0,5 | %0,3 | %1,3 | −0,8 |
| HAS Parti | 305 | %0,5 | %0,7 | %0,8 | −0,3 |
| DP | 175 | %0,3 | %0,3 | %0,7 | −0,4 |
| DSP | 137 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| TKP | 91 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 67 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| MMP | 27 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 24 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Mardin Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 305 | 73.420 | 65.091 | %88,7 | 63.540 | 1.551 |
Mardin Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Bağımsızlar | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 13 Mart Mahallesi | AK Parti | %37,4 | %53,0 | %86,2 | 9.036 |
| Acar Köyü | Bağımsızlar | %62,5 | %34,7 | %104,3 | 70 |
| Ahmetli Köyü | Bağımsızlar | %100,0 | %0,0 | %103,7 | 27 |
| Akbağ Köyü | Bağımsızlar | %59,0 | %37,1 | %100,4 | 253 |
| Akıncı B.m Köyü | Bağımsızlar | %79,6 | %15,0 | %92,2 | 490 |
| Alakuş Köyü | Bağımsızlar | %44,8 | %43,1 | %99,2 | 126 |
| Alımlı Köyü | Bağımsızlar | %100,0 | %0,0 | %108,3 | 12 |
| Ambar Köyü | Bağımsızlar | %99,5 | %0,5 | %97,8 | 186 |
| Aran Köyü | Bağımsızlar | %95,6 | %2,7 | %79,1 | 661 |
| Arpatepe Köyü | Bağımsızlar | %79,4 | %16,2 | %96,7 | 301 |
| Aşağıyeniköy | Bağımsızlar | %79,2 | %20,8 | %97,3 | 74 |
| Avcılar Köyü | AK Parti | %36,6 | %46,5 | %91,3 | 80 |
| Aytepe Köyü | Bağımsızlar | %89,3 | %8,4 | %88,1 | 151 |
| Bağlıca Köyü | Bağımsızlar | %63,6 | %31,0 | %88,2 | 670 |
| Boztepe Köyü | AK Parti | %45,4 | %45,9 | %100,0 | 402 |
| Buğday Köyü | Bağımsızlar | %99,6 | %0,0 | %97,7 | 260 |
| Cevizlik Köyü | Bağımsızlar | %87,7 | %10,5 | %80,5 | 425 |
| Cevizpınarı Köyü | Bağımsızlar | %65,4 | %34,4 | %99,7 | 359 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Bağımsızlar | %64,1 | %31,0 | %86,4 | 1.584 |
| Çabuk Mahallesi | AK Parti | %43,3 | %47,3 | %87,2 | 2.169 |
| Çağlar Köyü | Bağımsızlar | %81,4 | %18,6 | %99,2 | 238 |
| Çalışlı Köyü | Bağımsızlar | %97,4 | %2,6 | %100,3 | 380 |
| Çatak Köyü | Bağımsızlar | %63,2 | %31,6 | %88,2 | 262 |
| Çayırpınar Köyü | Bağımsızlar | %67,1 | %32,9 | %100,0 | 70 |
| Çıplaktepe Köyü | Bağımsızlar | %97,4 | %2,6 | %99,0 | 196 |
| Çiftlikköy | AK Parti | %21,4 | %77,9 | %95,1 | 162 |
| Çukuryurt Köyü | Bağımsızlar | %99,4 | %0,0 | %100,6 | 157 |
| Dara Köyü | Bağımsızlar | %71,0 | %23,0 | %99,2 | 640 |
| Dibektaş Köyü | AK Parti | %23,4 | %66,0 | %100,0 | 47 |
| Diyarbakır Kapı Mahallesi | AK Parti | %46,0 | %49,9 | %81,8 | 1.118 |
| Düzlük Köyü | Bağımsızlar | %97,8 | %0,0 | %100,0 | 45 |
| Elmabahçe Köyü | Bağımsızlar | %93,6 | %5,5 | %94,2 | 242 |
| Eminettin Mahallesi | AK Parti | %42,8 | %49,3 | %86,2 | 514 |
| Ensar Mahallesi | AK Parti | %31,7 | %61,2 | %85,2 | 2.242 |
| Eroğlu Köyü | Bağımsızlar | %87,4 | %8,9 | %79,5 | 171 |
| Eryeri Köyü | Bağımsızlar | %79,5 | %16,5 | %97,9 | 612 |
| Esentepe Köyü | Bağımsızlar | %86,6 | %12,0 | %96,6 | 147 |
| Eskikale Köyü | Bağımsızlar | %56,0 | %35,0 | %97,1 | 104 |
| Göllü Köyü | Bağımsızlar | %60,6 | %35,1 | %92,1 | 494 |
| Gül Mahallesi | AK Parti | %43,2 | %50,7 | %86,1 | 1.133 |
| Güneyli Köyü | Bağımsızlar | %76,9 | %23,1 | %101,1 | 90 |
| Gürağaç Köyü | Bağımsızlar | %100,0 | %0,0 | %103,4 | 29 |
| Hatunlu Köyü | AK Parti | %19,1 | %54,4 | %99,3 | 289 |
| Haydar Köyü | AK Parti | %48,2 | %51,8 | %103,6 | 110 |
| Hüyüklü Köyü | Bağımsızlar | %85,7 | %13,2 | %99,0 | 196 |
| İstasyon Mahallesi | Bağımsızlar | %54,4 | %36,2 | %86,6 | 2.513 |
| Kabala-Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %18,9 | %79,5 | %94,4 | 726 |
| Kabala-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %20,8 | %76,6 | %91,0 | 1.105 |
| Kabala-Gül Mahallesi | AK Parti | %27,1 | %64,3 | %94,8 | 716 |
| Kabala-Kayacan Mahallesi | AK Parti | %27,3 | %69,7 | %89,0 | 860 |
| Kabala-Yenicami Mahallesi | AK Parti | %24,9 | %69,6 | %94,8 | 561 |
| Kabala-Yeşilova Mahallesi | AK Parti | %11,6 | %85,8 | %88,6 | 501 |
| Karademir Köyü | AK Parti | %33,3 | %66,7 | %90,7 | 43 |
| Kayacan Mahallesi | AK Parti | %38,1 | %55,3 | %86,8 | 1.157 |
| Konaklı Köyü | Bağımsızlar | %97,5 | %1,3 | %72,4 | 221 |
| Kotek Mahallesi | Bağımsızlar | %82,7 | %11,5 | %93,2 | 1.719 |
| Kumlu Köyü | AK Parti | %35,7 | %58,1 | %99,7 | 788 |
| Kuyulu Köyü | Bağımsızlar | %73,4 | %24,5 | %100,3 | 338 |
| Küçükköy | Bağımsızlar | %100,0 | %0,0 | %101,2 | 161 |
| Latifiye Mahallesi | Bağımsızlar | %46,7 | %41,4 | %85,5 | 373 |
| Medrese Mahallesi | AK Parti | %33,2 | %59,7 | %84,6 | 559 |
| Necmettin Mahallesi | AK Parti | %30,2 | %60,9 | %87,6 | 621 |
| Nur Köyü | AK Parti | %4,0 | %96,0 | %86,2 | 58 |
| Nur Mahallesi | AK Parti | %37,1 | %47,4 | %87,0 | 2.057 |
| Ofis Mahallesi | Bağımsızlar | %80,9 | %14,9 | %92,7 | 1.053 |
| Ortaköy-Bağlar Mahallesi | AK Parti | %19,5 | %61,8 | %95,4 | 871 |
| Ortaköy-Köprübaşı Mahallesi | AK Parti | %21,8 | %52,5 | %92,7 | 1.448 |
| Ortaköy-Tepebaşı Mahallesi | AK Parti | %13,0 | %55,2 | %88,9 | 934 |
| Sakalar Köyü | Bağımsızlar | %96,9 | %3,1 | %97,1 | 204 |
| Saraçoğlu Mahallesi | Bağımsızlar | %75,0 | %22,1 | %87,5 | 2.820 |
| Savurkapı Mahallesi | AK Parti | %37,8 | %56,8 | %83,9 | 2.975 |
| Sulak Köyü | Bağımsızlar | %94,3 | %1,9 | %93,6 | 172 |
| Sultanköy | Bağımsızlar | %58,0 | %34,2 | %82,8 | 285 |
| Şar Mahallesi | AK Parti | %38,7 | %55,9 | %85,3 | 1.835 |
| Şehidiye Mahallesi | AK Parti | %34,7 | %58,7 | %87,3 | 997 |
| Tandır Köyü | Bağımsızlar | %97,2 | %2,8 | %86,7 | 83 |
| Teker Mahallesi | AK Parti | %31,6 | %63,8 | %84,5 | 1.325 |
| Tilkitepe Köyü | Bağımsızlar | %98,6 | %1,4 | %94,9 | 78 |
| Tozan Köyü | Bağımsızlar | %92,2 | %5,0 | %100,0 | 141 |
| Ulucami Mahallesi | AK Parti | %37,5 | %56,4 | %84,5 | 766 |
| Yalım-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %46,8 | %49,6 | %88,5 | 608 |
| Yalım-Hamzabey Mahallesi | AK Parti | %9,7 | %89,4 | %96,7 | 214 |
| Yalım-Hürriyet Mahallesi | Bağımsızlar | %46,6 | %46,1 | %88,1 | 2.464 |
| Yalım-Safa Mahallesi | AK Parti | %6,4 | %89,1 | %95,0 | 238 |
| Yardere Köyü | Bağımsızlar | %90,2 | %6,5 | %75,8 | 128 |
| Yayla Köyü | Bağımsızlar | %65,2 | %34,1 | %94,5 | 146 |
| Yaylabaşı Köyü | AK Parti | %41,2 | %49,1 | %93,3 | 195 |
| Yaylacık Köyü | AK Parti | %17,8 | %78,0 | %94,9 | 334 |
| Yaylı Köyü | AK Parti | %40,0 | %53,6 | %93,8 | 829 |
| Yenice Köyü | Bağımsızlar | %59,3 | %40,7 | %96,4 | 28 |
| Yenikapı Mahallesi | AK Parti | %36,3 | %57,8 | %87,7 | 802 |
| Yeniköy | Bağımsızlar | %84,8 | %7,6 | %86,8 | 76 |
| Yenişehir Mahallesi | AK Parti | %41,4 | %47,4 | %86,4 | 8.724 |
| Yolbaşı Köyü | AK Parti | %6,3 | %81,3 | %104,3 | 46 |
| Yukarıaydınlı Köyü | Bağımsızlar | %54,7 | %45,3 | %96,0 | 274 |
| Yukarıhatunlu Köyü | AK Parti | %9,7 | %54,8 | %96,9 | 96 |
| Yukarıyeniköy | Bağımsızlar | %75,2 | %24,0 | %100,0 | 130 |
İlgili sonuçlar