Malazgirt 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Malazgirt sonuçlarında Bağımsızlar %71,8 ile birinci, AK Parti %23,0 ile ikinci; fark 48,8 puan. Bağımsızlar burada Türkiye ortalamasının (%6,6) 65,3 puan üstünde. 92 mahalle ve köy arasından 81'inde Bağımsızlar önde. Bağımsızlar en güçlü Konakkuran-Ziyaret Mahallesi (%99,0); AK Parti en güçlü Karahasan Köyü (%91,0). Katılım %77,0 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Malazgirt 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Malazgirt, Muş, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Malazgirt | Muş | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Bağımsızlar | 16.025 | %71,8 | %44,3 | %6,6 | +65,3 |
| AK Parti | 5.137 | %23,0 | %42,8 | %49,8 | −26,8 |
| BBP | 344 | %1,5 | %1,2 | %0,8 | +0,8 |
| CHP | 212 | %1,0 | %4,1 | %26,0 | −25,0 |
| MHP | 150 | %0,7 | %4,4 | %13,0 | −12,3 |
| DP | 115 | %0,5 | %0,4 | %0,7 | −0,1 |
| DSP | 102 | %0,5 | %0,4 | %0,3 | +0,2 |
| HAS Parti | 83 | %0,4 | %0,7 | %0,8 | −0,4 |
| TKP | 57 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Saadet | 34 | %0,2 | %1,2 | %1,3 | −1,1 |
| DYP | 21 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| MMP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Malazgirt seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 148 | 29.616 | 22.804 | %77,0 | 22.305 | 499 |
Malazgirt mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Bağımsızlar | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adaksu Köyü | Bağımsızlar | %80,7 | %16,6 | %81,5 | 791 |
| Adalar Mahallesi | Bağımsızlar | %59,2 | %31,3 | %82,8 | 489 |
| Afşin Mahallesi | Bağımsızlar | %64,6 | %15,3 | %67,3 | 226 |
| Ağılbaşı Köyü | Bağımsızlar | %83,5 | %12,1 | %67,6 | 136 |
| Akalan Köyü | Bağımsızlar | %97,4 | %2,6 | %69,0 | 113 |
| Akören Köyü | Bağımsızlar | %97,6 | %1,6 | %76,4 | 161 |
| Aksungur Mahallesi | Bağımsızlar | %52,7 | %40,0 | %81,7 | 1.030 |
| Aktuzla Köyü | Bağımsızlar | %56,6 | %32,0 | %64,0 | 197 |
| Alikalkan Köyü | Bağımsızlar | %66,7 | %26,5 | %54,8 | 186 |
| Alişan Mahallesi | Bağımsızlar | %47,3 | %41,4 | %78,5 | 442 |
| Altuntaş Mahallesi | Bağımsızlar | %51,5 | %40,2 | %74,5 | 235 |
| Alyar Köyü | Bağımsızlar | %52,9 | %38,2 | %85,4 | 41 |
| Aradere Köyü | Bağımsızlar | %84,2 | %13,2 | %59,4 | 64 |
| Arslankaya Köyü | Bağımsızlar | %85,1 | %14,0 | %68,2 | 487 |
| Aşağıkıcık Köyü | Bağımsızlar | %84,0 | %8,0 | %70,8 | 72 |
| Aynalıhoca Köyü | Bağımsızlar | %48,4 | %44,4 | %68,2 | 233 |
| Bademözü Köyü | Bağımsızlar | %84,3 | %15,7 | %77,2 | 92 |
| Bahçe Köyü | Bağımsızlar | %86,1 | %12,8 | %69,1 | 272 |
| Balkaya Köyü | Bağımsızlar | %70,1 | %26,2 | %66,0 | 253 |
| Beşçatak Köyü | Bağımsızlar | %72,1 | %24,5 | %76,4 | 505 |
| Beşdam Köyü | Bağımsızlar | %46,3 | %45,5 | %72,4 | 170 |
| Beypınar Köyü | Bağımsızlar | %59,1 | %40,9 | %59,0 | 39 |
| Bilala Köyü | Bağımsızlar | %95,5 | %2,3 | %97,8 | 45 |
| Bostankaya Köyü | Bağımsızlar | %94,5 | %5,5 | %64,8 | 284 |
| Boyçapkın Köyü | Bağımsızlar | %90,4 | %8,7 | %84,3 | 420 |
| Boyundere Köyü | Bağımsızlar | %48,1 | %48,1 | %76,5 | 68 |
| Çayırdere Köyü | Bağımsızlar | %98,6 | %1,1 | %77,4 | 720 |
| Çiçekveren Köyü | Bağımsızlar | %75,5 | %20,2 | %64,4 | 405 |
| Danışmentgazi Mahallesi | Bağımsızlar | %57,4 | %33,3 | %74,1 | 865 |
| Dirimpınar Köyü | Bağımsızlar | %93,8 | %3,6 | %75,0 | 152 |
| Doğantaş Köyü | Bağımsızlar | %89,0 | %10,0 | %84,2 | 120 |
| Dolabaş Köyü | Bağımsızlar | %98,7 | %0,9 | %87,2 | 266 |
| Erence Köyü | Bağımsızlar | %47,2 | %39,4 | %71,6 | 208 |
| Fenek Köyü | Bağımsızlar | %57,5 | %32,5 | %85,4 | 48 |
| Gölağılı Köyü | Bağımsızlar | %98,0 | %1,5 | %78,8 | 260 |
| Güleç Köyü | Bağımsızlar | %67,4 | %19,6 | %60,8 | 158 |
| Gülkoru-Bilgin Mahallesi | Bağımsızlar | %69,9 | %21,4 | %74,1 | 278 |
| Gülkoru-Eyyubi Mahallesi | Bağımsızlar | %57,1 | %35,3 | %72,2 | 356 |
| Gülkoru-Seydagil Mahallesi | AK Parti | %44,9 | %46,2 | %74,8 | 325 |
| Güzelbaba Köyü | Bağımsızlar | %80,7 | %16,7 | %75,7 | 152 |
| Hancağız Köyü | Bağımsızlar | %90,4 | %6,4 | %81,3 | 155 |
| Hanoğlu Köyü | Bağımsızlar | %98,5 | %0,0 | %91,8 | 146 |
| Hasanpaşa Köyü | Bağımsızlar | %93,2 | %4,7 | %71,9 | 620 |
| Hasretpınar Köyü | Bağımsızlar | %87,9 | %9,1 | %79,7 | 689 |
| İyikomşu Köyü | Bağımsızlar | %93,0 | %4,4 | %65,2 | 672 |
| Kadıköy | Bağımsızlar | %57,1 | %39,6 | %80,7 | 114 |
| Karaali Köyü | Bağımsızlar | %97,2 | %2,8 | %91,0 | 199 |
| Karahasan Köyü | AK Parti | %6,9 | %91,0 | %78,9 | 242 |
| Karakaya Köyü | Bağımsızlar | %90,8 | %7,9 | %92,1 | 330 |
| Karakoç Köyü | AK Parti | %17,2 | %82,8 | %61,9 | 97 |
| Kardeşler Köyü | Bağımsızlar | %72,5 | %27,5 | %94,1 | 85 |
| Karıncalı Köyü | AK Parti | %3,2 | %88,7 | %57,7 | 111 |
| Kazgöl Köyü | Bağımsızlar | %88,1 | %8,4 | %71,9 | 199 |
| Kılıççı Köyü | Bağımsızlar | %61,7 | %34,2 | %72,5 | 284 |
| Kızılyusuf Köyü | AK Parti | %29,5 | %60,9 | %76,9 | 212 |
| Koçali Köyü | Bağımsızlar | %96,5 | %3,5 | %91,1 | 158 |
| Konakkuran-Atatürk Mahallesi | Bağımsızlar | %95,6 | %2,9 | %92,7 | 369 |
| Konakkuran-Murat Mahallesi | Bağımsızlar | %99,0 | %0,0 | %87,7 | 220 |
| Konakkuran-Yeni Mahallesi | Bağımsızlar | %97,7 | %0,0 | %82,2 | 107 |
| Konakkuran-Ziyaret Mahallesi | Bağımsızlar | %99,0 | %0,7 | %88,1 | 354 |
| Kulcak Köyü | Bağımsızlar | %46,0 | %44,4 | %95,5 | 66 |
| Kuruca Köyü | Bağımsızlar | %75,6 | %4,4 | %67,2 | 67 |
| Laladağı Köyü | Bağımsızlar | %92,9 | %5,4 | %100,0 | 56 |
| Mağalcık Köyü | AK Parti | %47,8 | %50,7 | %79,3 | 87 |
| Mengüçgazi Mahallesi | Bağımsızlar | %47,2 | %43,7 | %80,3 | 1.051 |
| Mezraaköy | Bağımsızlar | %91,7 | %6,3 | %74,1 | 328 |
| Mollabaki Köyü | Bağımsızlar | %92,1 | %4,4 | %84,4 | 301 |
| Molladerman Köyü | Bağımsızlar | %96,9 | %3,1 | %95,2 | 270 |
| Murat Mahallesi | Bağımsızlar | %66,5 | %29,2 | %76,2 | 593 |
| Muratkolu Köyü | AK Parti | %48,0 | %50,0 | %79,4 | 63 |
| Nurettin Köyü | Bağımsızlar | %98,2 | %1,3 | %76,6 | 513 |
| Odaköy | Bağımsızlar | %96,2 | %3,8 | %79,2 | 168 |
| Oğuzhan Köyü | AK Parti | %32,5 | %56,8 | %75,6 | 406 |
| Okçuhan Köyü | Bağımsızlar | %89,9 | %5,2 | %81,8 | 385 |
| Örenşar Köyü | Bağımsızlar | %77,7 | %19,8 | %84,9 | 239 |
| Saftekingazi Mahallesi | Bağımsızlar | %61,8 | %31,1 | %77,4 | 1.365 |
| Saltukgazi Mahallesi | Bağımsızlar | %56,7 | %34,3 | %76,0 | 2.192 |
| Sarıdavut Köyü | Bağımsızlar | %87,6 | %8,7 | %76,1 | 318 |
| Selçuklu Mahallesi | Bağımsızlar | %66,9 | %25,8 | %77,2 | 1.294 |
| Selekutlu Köyü | Bağımsızlar | %74,4 | %20,3 | %69,2 | 253 |
| Sırtdüzü Köyü | AK Parti | %9,7 | %88,9 | %78,3 | 92 |
| Söğütlü Köyü | Bağımsızlar | %76,1 | %16,9 | %69,5 | 105 |
| Şekerbulak Mahallesi | Bağımsızlar | %47,7 | %42,0 | %72,0 | 991 |
| Tatargazi Köyü | Bağımsızlar | %95,5 | %3,1 | %89,1 | 403 |
| Tatlıca Köyü | Bağımsızlar | %97,5 | %1,5 | %86,6 | 231 |
| Tıkızlı Köyü | AK Parti | %31,3 | %61,3 | %71,3 | 122 |
| Uyanık Köyü | Bağımsızlar | %58,0 | %36,0 | %92,9 | 56 |
| Yapraklı Köyü | Bağımsızlar | %73,9 | %19,6 | %86,8 | 53 |
| Yaramış Köyü | Bağımsızlar | %94,1 | %4,6 | %79,5 | 523 |
| Yolgözler Köyü | Bağımsızlar | %80,0 | %20,0 | %34,4 | 131 |
| Yukarıkıcık Köyü | Bağımsızlar | %93,3 | %0,0 | %100,0 | 30 |
| Yurtseven Köyü | AK Parti | %36,9 | %54,9 | %89,1 | 137 |
İlgili sonuçlar