Bahçe 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Bahçe sonuçlarında AK Parti %54,7 ile birinci, MHP %35,5 ile ikinci; fark 19,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 4,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %35,5 (+22,4 puan). 26 mahalle ve köy arasından 22'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yeşil Yurt Mahallesi (%81,8); MHP en güçlü Gökmustafalı Köyü (%57,8). Katılım %90,5 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bahçe 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Bahçe, Osmaniye, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bahçe | Osmaniye | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.535 | %54,7 | %43,1 | %49,8 | +4,9 |
| MHP | 4.238 | %35,5 | %41,3 | %13,0 | +22,4 |
| CHP | 776 | %6,5 | %11,5 | %26,0 | −19,5 |
| HAS Parti | 127 | %1,1 | %0,7 | %0,8 | +0,3 |
| BBP | 60 | %0,5 | %0,6 | %0,8 | −0,3 |
| Saadet | 48 | %0,4 | %0,8 | %1,3 | −0,9 |
| DP | 40 | %0,3 | %0,4 | %0,7 | −0,3 |
| DYP | 39 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| DSP | 19 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 18 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| MMP | 15 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HEPAR | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| Bağımsızlar | 10 | %0,1 | %0,8 | %6,6 | −6,5 |
Bahçe seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 57 | 13.527 | 12.245 | %90,5 | 11.950 | 295 |
Bahçe mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arıcaklı Köyü | AK Parti | %66,3 | %18,3 | %99,1 | 111 |
| Arıklıkaş Köyü | AK Parti | %61,9 | %28,1 | %89,5 | 523 |
| Aslanlı Mahallesi | AK Parti | %45,2 | %43,3 | %92,1 | 355 |
| Aşağı Karadere Köyü | MHP | %41,5 | %44,3 | %89,0 | 209 |
| Aşağıarıcaklı Köyü | AK Parti | %56,9 | %33,3 | %89,0 | 181 |
| Bahçeli Evler Mahallesi | AK Parti | %48,5 | %36,7 | %87,6 | 1.157 |
| Bekdemir Köyü | AK Parti | %70,4 | %22,3 | %91,3 | 921 |
| Burgaçlı Köyü | MHP | %23,5 | %45,3 | %85,8 | 430 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %58,5 | %30,8 | %89,7 | 698 |
| Çamlıca Mahallesi | MHP | %36,7 | %46,8 | %91,1 | 123 |
| Esentepe Mahallesi | AK Parti | %63,2 | %34,2 | %113,2 | 38 |
| Gökmustafalı Köyü | MHP | %33,7 | %57,8 | %95,0 | 181 |
| İnderesi Köyü | AK Parti | %49,6 | %32,5 | %96,3 | 135 |
| İslam Mahallesi | AK Parti | %47,0 | %43,6 | %88,3 | 1.895 |
| İstiklal Mahallesi | AK Parti | %49,4 | %43,7 | %90,8 | 1.007 |
| Kale Mahallesi | AK Parti | %63,5 | %27,4 | %90,3 | 782 |
| Kaman Köyü | AK Parti | %62,3 | %19,1 | %91,2 | 228 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %52,0 | %39,3 | %91,8 | 643 |
| Kızlaç Köyü | AK Parti | %57,6 | %33,5 | %92,2 | 501 |
| Nohut Köyü | AK Parti | %65,1 | %33,0 | %94,0 | 281 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %46,5 | %42,6 | %90,4 | 114 |
| Savranlı Köyü | AK Parti | %51,0 | %42,0 | %82,5 | 194 |
| Yaylalık Köyü | AK Parti | %77,5 | %13,5 | %89,2 | 268 |
| Yenı Mahallesi | AK Parti | %63,0 | %30,5 | %93,1 | 1.374 |
| Yeşil Yurt Mahallesi | AK Parti | %81,8 | %16,0 | %93,7 | 300 |
| Yukarıkaradere Köyü | AK Parti | %47,4 | %45,5 | %91,8 | 878 |
İlgili sonuçlar