Ayvacık 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Ayvacık sonuçlarında AK Parti %79,3 ile birinci, CHP %8,5 ile ikinci; fark 70,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 29,5 puan üstünde. 43 mahalle ve köy arasından 43'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Sahilköy (%96,4); CHP en güçlü Tiryakioğlu Köyü (%35,1). Katılım %84,1 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ayvacık 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Ayvacık, Samsun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ayvacık | Samsun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 10.194 | %79,3 | %61,5 | %49,8 | +29,5 |
| CHP | 1.090 | %8,5 | %21,7 | %26,0 | −17,5 |
| MHP | 1.078 | %8,4 | %11,3 | %13,0 | −4,6 |
| Saadet | 122 | %0,9 | %1,6 | %1,3 | −0,3 |
| HAS Parti | 102 | %0,8 | %1,0 | %0,8 | +0,0 |
| DP | 92 | %0,7 | %1,0 | %0,7 | +0,1 |
| BBP | 40 | %0,3 | %0,7 | %0,8 | −0,4 |
| EMEP | 30 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| DYP | 19 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | −0,0 |
| DSP | 19 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| HEPAR | 19 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 17 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| MMP | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| LDP | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 5 | %0,0 | %0,1 | %6,6 | −6,5 |
Ayvacık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 73 | 15.628 | 13.144 | %84,1 | 12.856 | 288 |
Ayvacık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ardıç Köyü | AK Parti | %86,6 | %8,9 | %86,9 | 214 |
| Başalan Köyü | AK Parti | %75,9 | %7,0 | %86,8 | 272 |
| Çamalan Köyü | AK Parti | %66,0 | %19,6 | %81,3 | 407 |
| Çamlıkale Köyü | AK Parti | %77,2 | %2,5 | %84,0 | 94 |
| Çarşıköy | AK Parti | %78,8 | %10,6 | %87,7 | 759 |
| Çökekli Köyü | AK Parti | %86,6 | %2,9 | %90,6 | 351 |
| Döngel Köyü | AK Parti | %85,6 | %5,4 | %84,8 | 738 |
| Döngelyatak Köyü | AK Parti | %95,8 | %1,2 | %89,6 | 193 |
| Esenyurt Köyü | AK Parti | %95,7 | %0,0 | %85,5 | 138 |
| Eynel Köyü | AK Parti | %88,1 | %5,1 | %83,2 | 530 |
| Eyüpsultan Mahallesi | AK Parti | %65,1 | %15,1 | %81,0 | 1.043 |
| Fatih Sultan Mehmet Mahallesi | AK Parti | %86,8 | %2,6 | %84,6 | 500 |
| Gülpınar Köyü | AK Parti | %88,0 | %4,0 | %93,9 | 214 |
| Gültepe Köyü | AK Parti | %81,7 | %8,8 | %84,3 | 357 |
| Gürçam Köyü | AK Parti | %81,5 | %9,2 | %81,4 | 505 |
| Güzelyurt Köyü | AK Parti | %91,6 | %1,7 | %84,2 | 215 |
| Kabaklık Köyü | AK Parti | %86,2 | %4,6 | %71,3 | 157 |
| Kapıkaya Köyü | AK Parti | %70,1 | %6,6 | %80,8 | 172 |
| Karaağaç Köyü | AK Parti | %83,7 | %9,2 | %87,4 | 175 |
| Karşıdöngel Köyü | AK Parti | %75,3 | %12,1 | %81,3 | 733 |
| Kazancılı Köyü | AK Parti | %79,9 | %7,8 | %90,3 | 422 |
| Keskinoğlu Mahallesi | AK Parti | %73,5 | %8,8 | %78,0 | 472 |
| Koçyurdu Köyü | AK Parti | %79,8 | %6,9 | %88,8 | 197 |
| Meşelidüz Mahallesi | AK Parti | %56,3 | %10,8 | %81,1 | 222 |
| Orhangazi Mahallesi | AK Parti | %61,7 | %14,1 | %84,6 | 823 |
| Orta Mahallesi | AK Parti | %58,3 | %11,2 | %83,1 | 326 |
| Ortaköy | AK Parti | %89,2 | %0,4 | %84,7 | 275 |
| Osmanlı Köyü | AK Parti | %72,7 | %0,0 | %70,6 | 109 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %94,3 | %0,8 | %97,1 | 273 |
| Sahilköy | AK Parti | %96,4 | %0,3 | %91,1 | 336 |
| Söğütpınar Köyü | AK Parti | %67,1 | %16,2 | %74,9 | 522 |
| Şenpınar Köyü | AK Parti | %66,8 | %15,8 | %76,8 | 426 |
| Tepealtı Mahallesi | AK Parti | %76,4 | %12,2 | %81,2 | 367 |
| Terice Köyü | AK Parti | %93,1 | %3,6 | %82,4 | 680 |
| Tiryakioğlu Köyü | AK Parti | %60,3 | %35,1 | %87,7 | 359 |
| Uğurlu Köyü | AK Parti | %81,8 | %9,1 | %87,0 | 146 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %85,8 | %0,4 | %91,6 | 263 |
| Yeniköy | AK Parti | %91,2 | %3,5 | %79,6 | 367 |
| Yeşilçam Köyü | AK Parti | %88,0 | %2,6 | %80,8 | 245 |
| Yeşildere Köyü | AK Parti | %95,2 | %1,4 | %92,4 | 157 |
| Yeşilpınar Köyü | AK Parti | %89,7 | %7,7 | %82,1 | 145 |
| Yunus Emre Mahallesi | AK Parti | %87,4 | %4,8 | %85,1 | 396 |
| Zafer Köyü | AK Parti | %84,8 | %0,7 | %91,9 | 333 |
İlgili sonuçlar