Halfeti 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Halfeti sonuçlarında Bağımsızlar %42,4 ile birinci, AK Parti %37,5 ile ikinci; fark 4,9 puan. Bağımsızlar burada Türkiye ortalamasının (%6,6) 35,8 puan üstünde. 50 mahalle ve köy arasından 22'sinde Bağımsızlar önde. Bağımsızlar en güçlü Çakallı Köyü (%86,4); AK Parti en güçlü Erikli Köyü (%90,3). Katılım %75,4 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Halfeti 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Halfeti, Şanlıurfa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Halfeti | Şanlıurfa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Bağımsızlar | 6.929 | %42,4 | %27,0 | %6,6 | +35,8 |
| AK Parti | 6.125 | %37,5 | %63,4 | %49,8 | −12,3 |
| CHP | 1.880 | %11,5 | %3,2 | %26,0 | −14,5 |
| MHP | 519 | %3,2 | %3,3 | %13,0 | −9,8 |
| BBP | 224 | %1,4 | %0,9 | %0,8 | +0,6 |
| HAS Parti | 212 | %1,3 | %0,9 | %0,8 | +0,5 |
| Saadet | 160 | %1,0 | %0,5 | %1,3 | −0,3 |
| TKP | 89 | %0,5 | %0,2 | %0,1 | +0,4 |
| DP | 59 | %0,4 | %0,3 | %0,7 | −0,3 |
| Millet | 47 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 44 | %0,3 | %0,1 | %0,3 | +0,0 |
| DYP | 43 | %0,3 | %0,1 | %0,2 | +0,1 |
| MMP | 23 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
Halfeti seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 103 | 22.241 | 16.766 | %75,4 | 16.354 | 412 |
Halfeti mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Bağımsızlar | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Altınova Köyü | Bağımsızlar | %73,4 | %23,6 | %88,0 | 275 |
| Argaç Mahallesi | AK Parti | %8,6 | %60,7 | %80,2 | 177 |
| Argıl-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %7,6 | %63,0 | %68,2 | 604 |
| Argıl-İstiklal Mahallesi | AK Parti | %23,8 | %47,4 | %74,3 | 626 |
| Argıl-Tepebaşı Mahallesi | AK Parti | %8,1 | %62,7 | %63,9 | 540 |
| Aşağı Göklü Köyü | AK Parti | %17,5 | %56,4 | %77,7 | 1.095 |
| Balaban Köyü | Bağımsızlar | %57,8 | %31,5 | %68,8 | 337 |
| Beyburcu Köyü | AK Parti | %13,6 | %81,4 | %79,7 | 74 |
| Bozyazı Köyü | AK Parti | %36,9 | %45,8 | %69,0 | 610 |
| Bulaklı Köyü | AK Parti | %39,1 | %49,1 | %77,6 | 152 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Bağımsızlar | %56,6 | %21,1 | %74,8 | 579 |
| Çakallı Köyü | Bağımsızlar | %86,4 | %10,2 | %71,4 | 336 |
| Çebekoğlu Köyü | AK Parti | %44,1 | %50,0 | %76,1 | 142 |
| Dergili Köyü | Bağımsızlar | %85,7 | %10,5 | %70,4 | 793 |
| Durak Köyü | AK Parti | %7,9 | %31,5 | %71,5 | 393 |
| Dutluca Mahallesi | AK Parti | %36,3 | %54,8 | %78,4 | 162 |
| Erikli Köyü | AK Parti | %6,5 | %90,3 | %91,9 | 135 |
| Fırat Mahallesi | CHP | %13,0 | %35,4 | %80,5 | 466 |
| Fıstıközü Köyü | AK Parti | %3,7 | %51,7 | %67,4 | 484 |
| Gözeli Köyü | AK Parti | %2,5 | %47,6 | %75,0 | 545 |
| Gülaçan Köyü | Bağımsızlar | %76,7 | %20,3 | %70,8 | 425 |
| Günece Köyü | AK Parti | %21,5 | %58,8 | %75,1 | 237 |
| Gürkuyu Köyü | AK Parti | %33,3 | %39,6 | %87,1 | 690 |
| Gürlüce Köyü | AK Parti | %22,7 | %43,9 | %88,0 | 75 |
| Hilalli Köyü | AK Parti | %44,9 | %45,2 | %76,8 | 400 |
| Kalkan Köyü | Bağımsızlar | %57,4 | %31,3 | %70,4 | 646 |
| Karaotlak Mahallesi | Bağımsızlar | %73,2 | %17,8 | %79,9 | 628 |
| Kavaklıca Köyü | AK Parti | %6,3 | %65,6 | %110,3 | 29 |
| Kayalar Köyü | Bağımsızlar | %52,5 | %38,1 | %69,7 | 327 |
| Kurugöl Köyü | Bağımsızlar | %86,2 | %10,2 | %71,8 | 673 |
| Macunlu Köyü | AK Parti | %22,8 | %64,9 | %90,1 | 314 |
| Ortayol Köyü | Bağımsızlar | %50,6 | %17,3 | %83,2 | 631 |
| Ömerli Köyü | Bağımsızlar | %72,0 | %21,4 | %79,6 | 357 |
| Özmüş Köyü | AK Parti | %21,5 | %70,5 | %90,7 | 473 |
| Rüştiye Mahallesi | AK Parti | %2,5 | %50,3 | %70,7 | 287 |
| Salmanlı Köyü | Bağımsızlar | %47,4 | %35,5 | %76,0 | 484 |
| Savaşan Köyü | CHP | %1,1 | %33,3 | %88,8 | 107 |
| Saylakkaya Köyü | AK Parti | %13,6 | %47,3 | %77,2 | 567 |
| Seldek Mahallesi | Bağımsızlar | %70,7 | %22,1 | %72,3 | 837 |
| Sırataşlar Köyü | Bağımsızlar | %75,1 | %20,7 | %71,3 | 502 |
| Siyahgül Mahallesi | CHP | %11,3 | %36,0 | %80,9 | 617 |
| Sütveren Köyü | Bağımsızlar | %47,8 | %47,6 | %80,7 | 487 |
| Şimaliye Mahallesi | AK Parti | %3,6 | %39,8 | %73,1 | 119 |
| Tavşanören Köyü | AK Parti | %29,7 | %42,8 | %92,4 | 158 |
| Yeşilözen Mahallesi | Bağımsızlar | %35,2 | %31,0 | %75,7 | 493 |
| Yukarıgöklü-Cevizli Mahallesi | Bağımsızlar | %61,4 | %31,1 | %68,7 | 604 |
| Yukarıgöklü-Narlık Mahallesi | Bağımsızlar | %60,0 | %32,0 | %77,1 | 844 |
| Yukarıgöklü-Şen Mahallesi | Bağımsızlar | %61,5 | %32,2 | %76,7 | 523 |
| Yukarıgöklü-Tepe Mahallesi | Bağımsızlar | %63,1 | %28,2 | %65,9 | 334 |
| Yukarıgöklü-Yeni Mahallesi | Bağımsızlar | %56,7 | %35,7 | %67,5 | 848 |
İlgili sonuçlar