Erfelek 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Erfelek sonuçlarında AK Parti %47,8 ile birinci, CHP %40,1 ile ikinci; fark 7,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 2,0 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %40,1 (+14,1 puan). 49 mahalle ve köy arasından 36'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Ormantepe Köyü (%75,0); CHP en güçlü Dağyeri Köyü (%71,4). Katılım %86,2 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Erfelek 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Erfelek, Sinop, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Erfelek | Sinop | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.708 | %47,8 | %54,9 | %49,8 | −2,0 |
| CHP | 3.106 | %40,1 | %31,0 | %26,0 | +14,1 |
| MHP | 445 | %5,7 | %8,3 | %13,0 | −7,3 |
| Saadet | 87 | %1,1 | %1,1 | %1,3 | −0,1 |
| DP | 83 | %1,1 | %0,8 | %0,7 | +0,4 |
| HAS Parti | 73 | %0,9 | %1,1 | %0,8 | +0,2 |
| EMEP | 53 | %0,7 | %0,4 | %0,1 | +0,6 |
| DSP | 41 | %0,5 | %0,4 | %0,3 | +0,3 |
| DYP | 36 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| HEPAR | 35 | %0,5 | %0,8 | %0,3 | +0,2 |
| BBP | 25 | %0,3 | %0,3 | %0,8 | −0,4 |
| TKP | 18 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| MMP | 18 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| LDP | 16 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| Millet | 10 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
Erfelek seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 58 | 9.337 | 8.052 | %86,2 | 7.754 | 298 |
Erfelek mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdurrahmanpaşa Köyü | AK Parti | %67,4 | %25,8 | %84,4 | 109 |
| Ahmetmuhipdıranas Köyü | AK Parti | %50,7 | %24,6 | %87,5 | 80 |
| Akçaçam Köyü | CHP | %31,9 | %61,3 | %84,9 | 199 |
| Akçasöğüt Köyü | AK Parti | %57,5 | %32,2 | %84,0 | 106 |
| Avlağısökü Köyü | AK Parti | %49,5 | %40,0 | %85,0 | 113 |
| Aydınlar Köyü | AK Parti | %56,9 | %36,1 | %88,9 | 81 |
| Balıfakı Köyü | AK Parti | %44,7 | %31,3 | %82,8 | 343 |
| Başaran Köyü | AK Parti | %69,1 | %18,1 | %89,4 | 218 |
| Çayırköy | CHP | %25,4 | %57,6 | %80,2 | 81 |
| Dağyeri Köyü | CHP | %22,9 | %71,4 | %97,4 | 38 |
| Değirmencili Köyü | AK Parti | %52,9 | %30,0 | %90,5 | 190 |
| Dereköy | AK Parti | %67,8 | %15,8 | %84,3 | 223 |
| Emirhalil Köyü | AK Parti | %62,2 | %31,1 | %75,8 | 62 |
| Gökçebel Köyü | AK Parti | %58,9 | %33,7 | %83,2 | 119 |
| Gümüşsuyu Köyü | AK Parti | %49,7 | %38,4 | %83,8 | 228 |
| Güven Köyü | AK Parti | %45,9 | %42,6 | %87,8 | 74 |
| Hacılar Köyü | AK Parti | %58,8 | %21,8 | %92,4 | 131 |
| Hamidiye Köyü | CHP | %33,7 | %54,7 | %92,2 | 103 |
| Hasandere Köyü | CHP | %44,6 | %51,4 | %87,2 | 179 |
| Himmetoğlu Köyü | AK Parti | %58,8 | %25,0 | %83,0 | 100 |
| Horzum Köyü | AK Parti | %58,4 | %31,9 | %90,7 | 129 |
| Hürremşah Köyü | AK Parti | %57,1 | %25,7 | %78,7 | 47 |
| İncirpınar Köyü | AK Parti | %62,0 | %30,0 | %88,4 | 285 |
| İnesökü Köyü | AK Parti | %36,2 | %27,5 | %94,7 | 76 |
| Kaldırayak Köyü | AK Parti | %54,5 | %35,2 | %89,1 | 101 |
| Karacaköy | CHP | %25,2 | %61,2 | %89,0 | 118 |
| Kazmasökü Köyü | AK Parti | %63,9 | %17,2 | %89,8 | 147 |
| Kınık Mahallesi | CHP | %38,0 | %52,5 | %84,4 | 487 |
| Kızılcaelma Köyü | AK Parti | %46,3 | %41,3 | %85,0 | 100 |
| Kızılcaot Köyü | AK Parti | %50,4 | %36,4 | %90,9 | 143 |
| Kirazlık Köyü | AK Parti | %64,1 | %27,2 | %85,8 | 226 |
| Kurcalı Köyü | CHP | %29,4 | %62,6 | %89,6 | 182 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %35,5 | %53,7 | %83,6 | 2.063 |
| Mescitdüzü Köyü | AK Parti | %50,3 | %36,9 | %85,2 | 216 |
| Meydan Köyü | AK Parti | %61,7 | %21,7 | %89,7 | 68 |
| Ormantepe Köyü | AK Parti | %75,0 | %15,2 | %78,8 | 118 |
| Salavat Mahallesi | CHP | %19,8 | %57,1 | %93,0 | 143 |
| Salı Köyü | AK Parti | %71,5 | %19,2 | %88,4 | 199 |
| Sarıboğa Köyü | AK Parti | %64,5 | %17,7 | %89,0 | 73 |
| Selbeyi Köyü | AK Parti | %56,0 | %31,0 | %90,2 | 214 |
| Soğucalı Köyü | CHP | %34,7 | %59,5 | %84,0 | 156 |
| Sorgun Köyü | AK Parti | %50,0 | %40,7 | %87,5 | 64 |
| Şerefiye Köyü | CHP | %42,3 | %42,8 | %88,8 | 259 |
| Tatlıca Köyü | AK Parti | %71,1 | %22,2 | %86,2 | 58 |
| Tekke Köyü | AK Parti | %55,3 | %33,6 | %87,3 | 268 |
| Tombul Köyü | CHP | %45,3 | %48,4 | %85,8 | 113 |
| Veysel Köyü | AK Parti | %62,6 | %28,6 | %91,1 | 101 |
| Yeniçam Köyü | AK Parti | %57,9 | %27,3 | %87,9 | 297 |
| Yeniköy | AK Parti | %56,4 | %37,2 | %89,0 | 109 |
İlgili sonuçlar