Marmaracık-Hürriyet Mahallesi 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları

Marmaracık-Hürriyet Mahallesi sonuçlarında CHP %34,8 ile birinci, AK Parti %33,2 ile ikinci; fark 1,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,0) 8,8 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %27,3 (+14,3 puan). CHP oy oranında Çorlu ilçesindeki 47 mahalle ve köy arasında 39'uncu sırada. 8 sandık, 2.245 kayıtlı seçmen. Katılım %91,0 (Türkiye %87,2).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Marmaracık-Hürriyet Mahallesi 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Marmaracık-Hürriyet Mahallesi, Çorlu, Tekirdağ, Türkiye karşılaştırması
PartiOyMarmaracık-Hürriyet MahallesiÇorluTekirdağTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP694%34,8%43,3%44,4%26,0+8,8
AK Parti663%33,2%34,7%35,9%49,8−16,6
MHP545%27,3%15,8%13,4%13,0+14,3
HEPAR21%1,1%1,0%0,7%0,3+0,8
Saadet16%0,8%0,5%0,7%1,3−0,5
DP14%0,7%0,4%0,7%0,7+0,1
HAS Parti12%0,6%0,5%0,8%0,8−0,2
Bağımsızlar10%0,5%2,2%1,6%6,6−6,1
DSP8%0,4%0,4%0,6%0,3+0,1
Millet4%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
TKP3%0,2%0,2%0,2%0,1+0,0
BBP2%0,1%0,4%0,5%0,8−0,7
EMEP2%0,1%0,3%0,3%0,1+0,0
MMP1%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Marmaracık-Hürriyet Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
82.2452.043%91,01.99548

Çorlu ilçesindeki diğer mahalle ve köyler