Yeşilyurt 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Yeşilyurt sonuçlarında AK Parti %69,3 ile birinci, MHP %14,1 ile ikinci; fark 55,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 19,5 puan üstünde. 26 mahalle ve köy arasından 20'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yeniköy (%95,5); MHP en güçlü Damlalı Köyü (%33,3). Katılım %85,8 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yeşilyurt 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Yeşilyurt, Tokat, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yeşilyurt | Tokat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.188 | %69,3 | %55,9 | %49,8 | +19,5 |
| MHP | 851 | %14,1 | %15,8 | %13,0 | +1,1 |
| CHP | 658 | %10,9 | %23,5 | %26,0 | −15,1 |
| BBP | 130 | %2,2 | %1,0 | %0,8 | +1,4 |
| Saadet | 122 | %2,0 | %1,7 | %1,3 | +0,8 |
| HAS Parti | 33 | %0,5 | %0,7 | %0,8 | −0,2 |
| DP | 30 | %0,5 | %0,6 | %0,7 | −0,2 |
| DYP | 9 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| TKP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 7 | %0,1 | %0,0 | %6,6 | −6,5 |
| EMEP | 5 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| DSP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| MMP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Yeşilyurt seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 39 | 7.141 | 6.129 | %85,8 | 6.046 | 83 |
Yeşilyurt mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| 100. Yıl Mahallesi | AK Parti | %74,4 | %18,1 | %85,1 | 1.821 |
| Bahçebaşı Köyü | AK Parti | %90,7 | %2,6 | %81,9 | 188 |
| Büğet Köyü | AK Parti | %81,1 | %5,1 | %94,1 | 355 |
| Çerkez Danişment Köyü | AK Parti | %85,4 | %8,3 | %91,3 | 172 |
| Çıkrık-Aydın Mahallesi | AK Parti | %69,2 | %20,3 | %68,5 | 197 |
| Çıkrık-Fatih Mahallesi | AK Parti | %68,7 | %18,2 | %70,4 | 284 |
| Çıkrık-Gaziosmanpaşa Mahallesi | AK Parti | %61,9 | %25,2 | %70,4 | 199 |
| Çırdak Köyü | AK Parti | %84,9 | %8,0 | %87,2 | 289 |
| Damlalı Köyü | AK Parti | %59,3 | %33,3 | %90,3 | 31 |
| Doğlacık Köyü | CHP | %0,9 | %0,0 | %92,6 | 121 |
| Ekinli Köyü | AK Parti | %80,2 | %6,7 | %90,8 | 380 |
| Gaziosmanpaşa Mahallesi | AK Parti | %70,0 | %21,6 | %85,4 | 1.079 |
| Gündoğan Köyü | AK Parti | %78,4 | %10,8 | %89,4 | 85 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %74,1 | %8,9 | %94,5 | 145 |
| Karagözgöllüalan Köyü | CHP | %10,5 | %0,0 | %93,4 | 136 |
| Karaoluk Köyü | CHP | %5,1 | %3,8 | %97,6 | 82 |
| Kavunluk Köyü | AK Parti | %90,6 | %6,3 | %100,0 | 33 |
| Kuşçu-Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %72,6 | %22,3 | %85,0 | 240 |
| Kuşçu-Şehitler Mahallesi | AK Parti | %74,1 | %24,1 | %80,7 | 140 |
| Kuşçu-Yeni Mahallesi | AK Parti | %73,7 | %19,7 | %83,5 | 315 |
| Sekücek Köyü | CHP | %7,0 | %1,4 | %84,5 | 84 |
| Sivri Köyü | CHP | %4,9 | %6,6 | %97,0 | 66 |
| Şehitler Mahallesi | AK Parti | %70,8 | %20,8 | %125,0 | 20 |
| Türkmenler Mahallesi | AK Parti | %83,3 | %9,6 | %87,3 | 363 |
| Yağmur Köyü | CHP | %3,0 | %2,2 | %89,9 | 149 |
| Yeniköy | AK Parti | %95,5 | %2,6 | %93,4 | 167 |
İlgili sonuçlar