Yalova Merkez 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Yalova Merkez sonuçlarında AK Parti %46,3 ile birinci, CHP %32,9 ile ikinci; fark 13,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 3,5 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %32,9 (+6,9 puan). 23 mahalle ve köy arasından 19'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kurtköy (%70,8); CHP en güçlü Bahçelievler Mahallesi (%49,8). Katılım %85,0 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yalova Merkez 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Yalova Merkez, Yalova, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yalova Merkez | Yalova | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 32.903 | %46,3 | %47,2 | %49,8 | −3,5 |
| CHP | 23.397 | %32,9 | %32,7 | %26,0 | +6,9 |
| MHP | 7.223 | %10,2 | %10,5 | %13,0 | −2,9 |
| Bağımsızlar | 3.977 | %5,6 | %4,7 | %6,6 | −1,0 |
| Saadet | 1.068 | %1,5 | %1,5 | %1,3 | +0,2 |
| BBP | 620 | %0,9 | %0,8 | %0,8 | +0,1 |
| DP | 510 | %0,7 | %0,7 | %0,7 | +0,1 |
| HAS Parti | 455 | %0,6 | %0,6 | %0,8 | −0,1 |
| HEPAR | 271 | %0,4 | %0,4 | %0,3 | +0,1 |
| DSP | 219 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
| EMEP | 141 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 105 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DYP | 104 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| MMP | 57 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 35 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 24 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
Yalova Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 300 | 85.584 | 72.761 | %85,0 | 71.109 | 1.652 |
Yalova Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bağlarbaşı Mahallesi | AK Parti | %52,1 | %25,1 | %84,6 | 11.441 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %32,4 | %49,8 | %82,9 | 11.573 |
| Elmalık Köyü | AK Parti | %49,0 | %38,9 | %94,1 | 1.293 |
| Esadiye Köyü | AK Parti | %43,9 | %31,8 | %93,1 | 116 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | AK Parti | %49,4 | %29,6 | %84,1 | 12.526 |
| Gazi Osman Paşa Mahallesi | AK Parti | %48,4 | %32,0 | %86,7 | 6.627 |
| Güneyköy | AK Parti | %43,9 | %20,8 | %90,1 | 385 |
| Hacımehmet Köyü | AK Parti | %54,1 | %28,6 | %91,6 | 622 |
| İsmet Paşa Mahallesi | AK Parti | %52,0 | %26,3 | %86,9 | 5.495 |
| Kadıköy-Merkez Mahallesi | AK Parti | %49,7 | %32,4 | %88,0 | 2.405 |
| Kadıköy-Özden Mahallesi | AK Parti | %37,1 | %33,1 | %85,4 | 1.427 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | AK Parti | %49,0 | %26,7 | %82,9 | 6.593 |
| Kazımiye Köyü | AK Parti | %35,2 | %18,2 | %79,0 | 1.451 |
| Kirazlı Köyü | AK Parti | %51,8 | %32,9 | %89,9 | 593 |
| Kurtköy | AK Parti | %70,8 | %16,9 | %77,0 | 392 |
| Mustafa Kemal Paşa Mahallesi | AK Parti | %57,8 | %21,9 | %87,2 | 4.158 |
| Paşakent Mahallesi | CHP | %40,0 | %40,8 | %85,1 | 1.378 |
| Rüstem Paşa Mahallesi | CHP | %37,9 | %42,5 | %85,8 | 5.538 |
| Safran Köyü | AK Parti | %54,2 | %23,3 | %85,9 | 1.101 |
| Samanlı Köyü | AK Parti | %49,4 | %33,9 | %85,0 | 1.632 |
| Soğucak Köyü | CHP | %41,4 | %44,3 | %90,1 | 354 |
| Sugören Köyü | AK Parti | %45,1 | %39,5 | %93,4 | 1.370 |
| Süleyman Bey Mahallesi | AK Parti | %44,0 | %36,2 | %83,4 | 7.114 |
İlgili sonuçlar