Kadışehri 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kadışehri sonuçlarında AK Parti %76,8 ile birinci, CHP %10,0 ile ikinci; fark 66,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 27,0 puan üstünde. 34 mahalle ve köy arasından 32'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Elmalıçiftliği Köyü (%96,9); CHP en güçlü Yavıhasan Köyü (%94,3). Katılım %86,2 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kadışehri 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kadışehri, Yozgat, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kadışehri | Yozgat | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.249 | %76,8 | %66,4 | %49,8 | +27,0 |
| CHP | 810 | %10,0 | %10,9 | %26,0 | −16,0 |
| MHP | 647 | %7,9 | %18,3 | %13,0 | −5,1 |
| Saadet | 182 | %2,2 | %1,1 | %1,3 | +1,0 |
| HAS Parti | 94 | %1,2 | %1,0 | %0,8 | +0,4 |
| BBP | 76 | %0,9 | %1,2 | %0,8 | +0,2 |
| DP | 37 | %0,5 | %0,4 | %0,7 | −0,2 |
| EMEP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DYP | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| MMP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DSP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| TKP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Millet | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| LDP | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Kadışehri seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 50 | 9.598 | 8.271 | %86,2 | 8.140 | 131 |
Kadışehri mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçakale Köyü | AK Parti | %82,8 | %0,0 | %92,2 | 103 |
| Aşağıkızılöz Köyü | AK Parti | %85,2 | %2,5 | %86,9 | 99 |
| Belören Köyü | AK Parti | %90,2 | %0,0 | %82,2 | 101 |
| Buzluk Köyü | AK Parti | %64,6 | %9,4 | %84,8 | 151 |
| Çamsaray Köyü | AK Parti | %80,0 | %1,2 | %90,3 | 289 |
| Çaypınar Mahallesi | AK Parti | %67,7 | %2,7 | %81,8 | 752 |
| Derbent Köyü | AK Parti | %86,2 | %0,0 | %87,8 | 74 |
| Dikmesöğüt Köyü | AK Parti | %95,5 | %0,4 | %86,7 | 294 |
| Elmalı Köyü | AK Parti | %92,5 | %1,3 | %83,2 | 191 |
| Elmalıçiftliği Köyü | AK Parti | %96,9 | %0,3 | %95,3 | 340 |
| Elmalıütüğü Köyü | CHP | %6,5 | %91,9 | %89,2 | 139 |
| Gümüşdiğin Mahallesi | AK Parti | %88,2 | %1,1 | %79,5 | 488 |
| Gümüşsu Köyü | AK Parti | %89,8 | %0,0 | %82,1 | 392 |
| Halıköy-Bahçeli Evler Mahallesi | AK Parti | %85,2 | %0,4 | %86,1 | 295 |
| Halıköy-Fatih Mahallesi | AK Parti | %87,1 | %0,9 | %83,1 | 425 |
| Hanözü Köyü | AK Parti | %95,2 | %0,0 | %91,7 | 230 |
| Kabalı Köyü | AK Parti | %96,1 | %0,5 | %87,4 | 444 |
| Kadıoğlu Mahallesi | AK Parti | %60,3 | %3,1 | %87,0 | 332 |
| Kemalli Köyü | AK Parti | %76,3 | %1,9 | %86,9 | 191 |
| Kıyılı Köyü | AK Parti | %90,7 | %0,9 | %88,4 | 121 |
| Lütfullah Kayalar Mahallesi | AK Parti | %78,1 | %2,7 | %91,1 | 336 |
| Ovacık Köyü | AK Parti | %95,1 | %0,8 | %80,8 | 151 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %91,8 | %0,3 | %91,9 | 359 |
| Seyhan Köyü | AK Parti | %91,5 | %2,4 | %91,7 | 181 |
| Üçağaç Köyü | AK Parti | %90,2 | %0,6 | %85,9 | 376 |
| Vasfıbey Mahallesi | AK Parti | %88,3 | %2,0 | %87,8 | 394 |
| Yakacık Köyü | AK Parti | %79,6 | %2,0 | %93,4 | 213 |
| Yangı Köyü | AK Parti | %81,7 | %1,2 | %91,2 | 376 |
| Yanık Köyü | AK Parti | %69,6 | %1,8 | %91,9 | 124 |
| Yavıhasan Köyü | CHP | %2,9 | %94,3 | %76,9 | 813 |
| Yelten Köyü | AK Parti | %94,6 | %1,2 | %83,3 | 204 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %68,9 | %3,3 | %88,1 | 318 |
| Yoncalık Köyü | AK Parti | %80,4 | %5,8 | %91,3 | 253 |
| Yukarıkızılöz Köyü | AK Parti | %79,1 | %2,3 | %87,8 | 49 |
İlgili sonuçlar