Kurtuluş Mahallesi 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Kurtuluş Mahallesi sonuçlarında BDP %52,7 ile birinci, AK Parti %41,7 ile ikinci; fark 11,0 puan. BDP burada Türkiye ortalamasının (%4,2) 48,5 puan üstünde. BDP oy oranında Ağrı Merkez ilçesindeki 18 mahalle ve köy arasında 6'ncı sırada. 6 sandık, 1.897 kayıtlı seçmen. Katılım %79,5 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Kurtuluş Mahallesi | Ağrı Merkez | Ağrı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| BDP | 760 | %52,7 | %45,7 | %42,9 | %4,2 | +48,5 |
| AK Parti | 601 | %41,7 | %45,7 | %38,3 | %43,1 | −1,4 |
| Saadet | 29 | %2,0 | %2,9 | %4,5 | %2,8 | −0,8 |
| HÜDA PAR | 17 | %1,2 | %1,4 | %0,5 | %0,2 | +1,0 |
| BTP | 12 | %0,8 | %0,9 | %1,2 | %0,2 | +0,6 |
| MHP | 8 | %0,6 | %1,9 | %1,3 | %17,7 | −17,2 |
| HAK-PAR | 5 | %0,3 | %0,3 | %0,1 | %0,0 | +0,3 |
| CHP | 4 | %0,3 | %0,8 | %0,9 | %26,4 | −26,2 |
| DYP | 3 | %0,2 | %0,1 | %0,8 | %0,0 | +0,2 |
| Bağımsızlar | 2 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 6 | 1.897 | 1.509 | %79,5 | 1.441 | 68 |
Ağrı Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Kurtuluş Mahallesi 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Ağrı Merkez sonuçları
- 100.yıl Mahallesi seçim sonuçları
- Abide Mahallesi seçim sonuçları
- Alpaslan Mahallesi seçim sonuçları
- Aşağıküpkıran Mahallesi seçim sonuçları
- Bahçelievler Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Fatih Mahallesi seçim sonuçları
- Fevzi Çakmak Mahallesi seçim sonuçları
- Fırat Mahallesi seçim sonuçları
- Gazi Mahallesi seçim sonuçları
- Hürriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Kazım Karabekir Mahallesi seçim sonuçları
- Leylek Pınar Mahallesi seçim sonuçları
- Mehmet Akif Ersoy Mahallesi seçim sonuçları
- Murat Mahallesi seçim sonuçları
- Sıtkıye Mahallesi seçim sonuçları
- Yavuz Mahallesi seçim sonuçları
- Ağrı sonuçları
- Türkiye geneli 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi