Ketenpınar Mahallesi 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Ketenpınar Mahallesi sonuçlarında BDP %48,6 ile birinci, AK Parti %31,7 ile ikinci; fark 17,0 puan. BDP burada Türkiye ortalamasının (%4,2) 44,4 puan üstünde. DP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,9 (+13,1 puan). BDP oy oranında Diyadin ilçesindeki 7 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 4 sandık, 1.121 kayıtlı seçmen. Katılım %78,0 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Ketenpınar Mahallesi | Diyadin | Ağrı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| BDP | 407 | %48,6 | %48,4 | %42,9 | %4,2 | +44,4 |
| AK Parti | 265 | %31,7 | %32,2 | %38,3 | %43,1 | −11,5 |
| DP | 116 | %13,9 | %13,3 | %5,0 | %0,8 | +13,1 |
| Saadet | 32 | %3,8 | %3,7 | %4,5 | %2,8 | +1,0 |
| BTP | 10 | %1,2 | %1,1 | %1,2 | %0,2 | +1,0 |
| MHP | 3 | %0,4 | %0,5 | %1,3 | %17,7 | −17,4 |
| CHP | 2 | %0,2 | %0,4 | %0,9 | %26,4 | −26,2 |
| HAK-PAR | 2 | %0,2 | %0,4 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 4 | 1.121 | 874 | %78,0 | 837 | 37 |
Diyadin ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Ketenpınar Mahallesi 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Diyadin sonuçları
- 14 Nisan Mahallesi seçim sonuçları
- Atatürk Mahallesi seçim sonuçları
- Fatih Mahallesi seçim sonuçları
- Göl Mahallesi seçim sonuçları
- İsaağa Mahallesi seçim sonuçları
- Murat Mahallesi seçim sonuçları
- Ağrı sonuçları
- Türkiye geneli 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi