Kaptanpaşa Mahallesi 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Kaptanpaşa Mahallesi sonuçlarında CHP %40,3 ile birinci, AK Parti %32,1 ile ikinci; fark 8,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,4) 13,9 puan üstünde. BDP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %11,5 (+7,3 puan). CHP oy oranında Ardahan Merkez ilçesindeki 7 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 9 sandık, 2.320 kayıtlı seçmen. Katılım %84,2 (Türkiye %89,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Kaptanpaşa Mahallesi | Ardahan Merkez | Ardahan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 751 | %40,3 | %33,6 | %31,0 | %26,4 | +13,9 |
| AK Parti | 598 | %32,1 | %34,3 | %31,2 | %43,1 | −11,0 |
| BDP | 215 | %11,5 | %10,8 | %6,5 | %4,2 | +7,3 |
| MHP | 133 | %7,1 | %6,9 | %5,6 | %17,7 | −10,6 |
| DP | 103 | %5,5 | %10,4 | %7,5 | %0,8 | +4,8 |
| Saadet | 24 | %1,3 | %1,5 | %5,6 | %2,8 | −1,5 |
| DYP | 14 | %0,8 | %0,6 | %0,3 | %0,0 | +0,7 |
| DSP | 12 | %0,6 | %1,1 | %6,0 | %0,4 | +0,3 |
| BTP | 10 | %0,5 | %0,5 | %0,5 | %0,2 | +0,3 |
| HAK-PAR | 2 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 9 | 2.320 | 1.953 | %84,2 | 1.862 | 91 |
Ardahan Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Kaptanpaşa Mahallesi 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Ardahan Merkez sonuçları
- Atatürk Mahallesi seçim sonuçları
- Gürçayır Mahallesi seçim sonuçları
- Halilefendi Mahallesi seçim sonuçları
- İnönü Mahallesi seçim sonuçları
- Karagöl Mahallesi seçim sonuçları
- Yeni Mahallesi seçim sonuçları
- Ardahan sonuçları
- Türkiye geneli 2014 Belediye Başkanlığı Seçimi